Yardım Redmi 5 Plus Wifi Bağlantısında Facebook ve Instagram Problemleri

ogunyol

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Oğuz
Cihazım
Mi Note 3
Konular
1
Merhaba Arkadaşlar,

Eşimin kullandığı Redmi 5 Plus cihazında iki gün önce garip bir problem ile karşılaştım. Wifi bağlıyken Instagram ve Facebook akışları yenilenmiyor. Ancak Wifi bağlantısını kesip mobil üzerinden aynı işlemi yaptığımda problem olmuyor. Bunun dışında ki gariplik şu Wifi bağlıyken telefon üzerinden internete girebiliyorum. Sayfalar gayet hızlı açılıyor.

Cihaz ithalatçı garantili ve global model. Stock ROM MIUI 10.0.4.0 versiyonu kurulu. Bootloader kilitli durumda. Dün Mi Flash programı ile siteden indirdiğim fastboot ROM'u (vince_global_images_V10.0.4.0.OEGMIFH_20181030.0000.00_8.1_global_63bc76465f.tgz) yüklemeye çalıştım ancak onda da "flash modem error" hatası aldım. Bu yöntemden vazgeçip fabrika ayarlarına sıfırladım ancak yine aynı problem devam etti.

Facebook ve Instagram indirmelerini Wifi üzerinden gerçekleştirdim ancak login problemi yaşadığımdan mobil üzerinden login olabildim. Sonrasında Wifi'yi açıp akış yenileme yapmayı denedim. Tabii ki olmadı ve ardından Wifi açık haldeyken telefonu uçak modunu açıp/kapatarak yeniden denedim. Bu sefer ilk birkaç dakika Wifi üzerinden akış yenileme yapabildim ama yine eski haline döndüğünü gördüm.

İşin ilginci ben de Mi Note 3 Stock ROM son versiyon kullanmaktayım ve bende en ufak bir problem yok Wifi kullanırken. Evdeki diğer Wifi kullanan ürünlerde bile problem yok.

Cihazın fiziksel olarak kasaya aldığı herhangi bir darbe yok(Telefon armor tipi kılıf ile kullanılıyor, düşse bile herhangi bir problem olacağını düşünmüyorum.) ve garantisi devam ediyor.

Hiç bunun gibi bir problem ile karşılaşan oldu mu? Sorunun çözümü ne olabilir? Zannımca yazılımsal bir problem var.

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Farklı wifi ağlarında denediniz mi? Modemle ilgili bir sıkıntı olmasın?

Oyla:

ogunyol

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Oğuz
Cihazım
Mi Note 3
Konular
1
Farklı wifi ağlarında denediniz mi? Modemle ilgili bir sıkıntı olmasın?
Kendi telefonumun hotspot özelliğini açıp denedim. Onda hiç bir problemle karşılaşmadım ama evdeki modemden bütün cihazlar sorunsuz internet alabiliyorken sadece bu cihazda sorun oluyor.

Oyla:

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Kendi telefonumun hotspot özelliğini açıp denedim. Onda hiç bir problemle karşılaşmadım ama evdeki modemden bütün cihazlar sorunsuz internet alabiliyorken sadece bu cihazda sorun oluyor.
O zaman sorun chazda değil modemde hocam. Modemi kapatıp açmayı olmazsa yayın yaptığı bantları veya şifrelemesini değiştirmeyi bir deneyin.

Oyla:

ogunyol

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Oğuz
Cihazım
Mi Note 3
Konular
1
Modem ayarlarını da değiştirdim. İlk bir kaç dakika telefon sorunsuz çalışıyor sonra aynı duruma geri dönüyor. Benim anlamadığım evimdeki bütün cihazlarda sorun yaşanmıyor da niye bu telefonda sorun oluşuyor?

Oyla:
Üst Alt