Soru Redmi 5 Plus ve Redmi Note 5

WisdomFaith

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İnanç
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
4
Merhaba herkese; malumunuz MIUI 10 romları çıktı ve herkes "Redmi 5 Plus için ne zaman çıkıyor" soruları sormaya başladı. Ben de Google'da Redmi 5 Plus'un özelliklerine bakarken bir yerde Redmi 5 Plus ile Redmi Note 5'in aynı olduğunu, sadece ülke olarak farklı isimlendirildiğini okudum. Eğer bu doğruysa MIUI 10 Redmi Note 5 için Alpha romunu yüklesem sorun olur mu? Ya da Redmi Note 5 için herhangi bir romunu yüklesem sorun yaşar mıyım?

TheRosguest

Uzman Üye
Kıdemli Üye
Emekli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eymen
Cihazım
Mi max2
Meslek
Öğrenci
Konular
11
Merhaba herkese; malumunuz MIUI 10 romları çıktı ve herkes "Redmi 5 Plus için ne zaman çıkıyor" soruları sormaya başladı. Ben de Google'da Redmi 5 Plus'un özelliklerine bakarken bir yerde Redmi 5 Plus ile Redmi Note 5'in aynı olduğunu, sadece ülke olarak farklı isimlendirildiğini okudum. Eğer bu doğruysa MIUI 10 Redmi Note 5 için Alpha romunu yüklesem sorun olur mu? Ya da Redmi Note 5 için herhangi bir romunu yüklesem sorun yaşar mıyım?
Zamanında nokia lumia 1320 sahibiydim, Windows 10 mobile güncellemesi ona verilmemiştj fakat teknik olarak çalıştırmama nedeni yoktu, sonrasında ise kaşıntıma dayanamayarak cihazı yazılımsal olarak güncelleme alan bir üst versiyonu olarak isimlendirdim ve güncellemeyi aldım, sonuç: cihaz 2 ay dayandı, ardından ise mezarlığı boyladı. "Kıssadan hisse= aç gözlülük ile kaşınırsan, seni teneşir paklar!"

Oyla:

WisdomFaith

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İnanç
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
4
Sanırım aynı yollardan geçmişiz bende de Lumia 525 vardı (her ne kadar WP10 ile efsane çalışsa da yanlış ayarlamalar yüzünden brick etmiştim). Aslında buradaki amacım "Hemen MIUI 10'u deneyeyim" değil. Redmi 5 Plus için bulamadığım official romların Redmi Note 5 için olanlarını kurmak.
Zamanında nokia lumia 1320 sahibiydim, Windows 10 mobile güncellemesi ona verilmemiştj fakat teknik olarak çalıştırmama nedeni yoktu, sonrasında ise kaşıntıma dayanamayarak cihazı yazılımsal olarak güncelleme alan bir üst versiyonu olarak isimlendirdim ve güncellemeyi aldım, sonuç: cihaz 2 ay dayandı, ardından ise mezarlığı boyladı. "Kıssadan hisse= aç gözlülük ile kaşınırsan, seni teneşir paklar!"

Oyla:

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
İki telefon her ne kadar donanımsal olarak tamamen aynı olsada yazılımsal olarak farklılıkları var. Bu da ikisinde aynı romu kullanmayı vs. engelliyor.
Yazılımsal olarak pek zorlamamak gerek, %99 sorunlu olacaktır hamleler :)

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

elifednah

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hande
Cihazım
mi 5 prime
Konular
17
redmi 5 plus ın hindistandaki global adı note 5
çindeki note 5 in hindistandaki global note 5 pro

oldukça değişik bir durum

Oyla:

TheRosguest

Uzman Üye
Kıdemli Üye
Emekli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eymen
Cihazım
Mi max2
Meslek
Öğrenci
Konular
11

Aşçı uşağa, uşak şöföre, şöför bahçıvana hikayesine benzedi olay :D :D

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426

Aşçı uşağa, uşak şöföre, şöför bahçıvana hikayesine benzedi olay :D :D

Çindeki Note 5 ve Hindistandaki Note 5 Pro birbirlerinden farklı cihazlar. Her ikisi de SD636 kullanıyor ama farklılıkları mevcut. Hatta Malezya, Singapur gibi ülkelerde de Redmi Note 5 adıyla piyasaya sürülen, tasarımı çok çok benzeyen ve SD636 kullanan farklı cihazlar da var.

Yani uşak-bahçivan kadar kısa değil. Daha işin içine postacı, sütçü, manav falan da giriyor. Çok karışık çoook :D

Oyla:

elifednah

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hande
Cihazım
mi 5 prime
Konular
17
Doğru ya
Kameradaki diyafram değerleri farklı galiba
Birde başka forumda kullanılan panel farklı imiş galiba
Çindeki Note 5 ve Hindistandaki Note 5 Pro birbirlerinden farklı cihazlar. Her ikisi de SD636 kullanıyor ama farklılıkları mevcut. Hatta Malezya, Singapur gibi ülkelerde de Redmi Note 5 adıyla piyasaya sürülen, tasarımı çok çok benzeyen ve SD636 kullanan farklı cihazlar da var.

Yani uşak-bahçivan kadar kısa değil. Daha işin içine postacı, sütçü, manav falan da giriyor. Çok karışık çoook :D

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

damn2u

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
R.Note 5 Pro
Konular
7
Xiaomi firmasının ülkeler arası donanım çeşitliliğinden nefret ediyorum. Yahu sen global donanımlı cihazı da aynı fiyata satabilirken neden böyle atraksiyonlara giriyorsun ki? GSM bandlarının tümü içeren modemi koymak bu kadar çetrefilli yada külfetli olmamalı. Diğer donanımlar zaten standart, onları farklı farklı koymanın hiç bir zorunluluğu bile yokken bunu yapmak çok kötü bir strateji.

Oyla:

szm428

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
szm428
Cihazım
Mi 5s
Konular
6
Redmi Note 5 Ai 13 Mp ön kameraya sahip olan (Global, China, Taiwan, Indonesia, Malaysia, Hong Kong, Vietnam, Thailand)

Redmi Note 5 Pro 20 Mp Ön kameraya sahip olan ( Sadece China )

Cihaz ismi ve model numarası
Redmi Note 5 India Model No: MEl7 (Redmi 5 Plus aynı cihaz isim farklı)
Redmi Note 5 Pro Model No MEl7s ( Sadece çin)
Redmi Note 5 China/Global Model No: MEE7s veya M1803E7SG ( ai versiyon)

Daha fazla detaylı bilgi için:

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:
Üst Alt