Çözüldü Redmi 5 Plus Twrp ve root yardımcı olursanız sevinirim

issogl

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Redmi 5 Plus
Meslek
öğrenci
Konular
11
Büyük ihtimalle kilit açıktır o yüzden süre vermedi. Global rom yüklü çin telefonlarında durum böyle gerçekleşiyor
yok reis kilitliydi ayarlarda geliştirici seçeneklerinde gözüküyo kilitliydi şuan açık yazıyor bu arada rom yüklendi telefonun dahili hafızasına atıyorum dimi
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Büyük ihtimalle kilit açıktır o yüzden süre vermedi. Global rom yüklü çin telefonlarında durum böyle gerçekleşiyor
sd kart olayı varmı şimdi wipe yapacaz ya dahilihafızadakiler giderse rom vs de gidecek

reis şuan herşey bir mesajına bakıyor işlemlere direkt başlayacağım

Son düzenleme:

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
yok reis kilitliydi ayarlarda geliştirici seçeneklerinde gözüküyo kilitliydi şuan açık yazıyor bu arada rom yüklendi telefonun dahili hafızasına atıyorum dimi

sd kart olayı varmı şimdi wipe yapacaz ya dahilihafızadakiler giderse rom vs de gidecek

reis şuan herşey bir mesajına bakıyor işlemlere direkt başlayacağım
Aslında hepsinin cevabını vermiştim . Söylediğim şekilde yaparsanız wipeyi rom gitmez ama ben garanticiyim derseniz sdcard varsa sdcarda atın romu .

WİPE
-system
-data
-dalvik cache
-cache seçip çubuğu kaydiriyorsunuz .
Geri geliyorsunuz ( Yeniden başlat seçeneği çıkar sakin tiklamayin )
İNSTALL
Rom
magisk
sırası ile yükleyip yeniden başlatabilirsiniz.

issogl

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Redmi 5 Plus
Meslek
öğrenci
Konular
11
Aslında hepsinin cevabını vermiştim . Söylediğim şekilde yaparsanız wipeyi rom gitmez ama ben garanticiyim derseniz sdcard varsa sdcarda atın romu .

WİPE
-system
-data
-dalvik cache
-cache seçip çubuğu kaydiriyorsunuz .
Geri geliyorsunuz ( Yeniden başlat seçeneği çıkar sakin tiklamayin )
İNSTALL
Rom
magisk
sırası ile yükleyip yeniden başlatabilirsiniz.
reis kusura bakma ben eksik okumuşum dahili hafızayıda wipelicem sanmıştım sonradan biraz araştırdım şuanda telefonum romlu çok güzel oldu teşekkür ederim

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
reis kusura bakma ben eksik okumuşum dahili hafızayıda wipelicem sanmıştım sonradan biraz araştırdım şuanda telefonum romlu çok güzel oldu teşekkür ederim
MIUI tabanlı romlar arasında gezinirken dahili hafıza wipelemeye gerek yok , eğer normal twrp kullanıyor olsaydınız format data yapmak zorunda kalacaktiniz ve telefon hafızasındaki rom yine gidecekti . Orangefoxun güzel yönü burada devreye girmiş oluyor işte , aslında twrpde de böyle ama bizim cihazlarda düzgün çalışmıyor

issogl

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Redmi 5 Plus
Meslek
öğrenci
Konular
11
MIUI tabanlı romlar arasında gezinirken dahili hafıza wipelemeye gerek yok , eğer normal twrp kullanıyor olsaydınız format data yapmak zorunda kalacaktiniz ve telefon hafızasındaki rom yine gidecekti . Orangefoxun güzel yönü burada devreye girmiş oluyor işte , aslında twrpde de böyle ama bizim cihazlarda düzgün çalışmıyor
vay be baya karışık ben aosp roma geçerken dahiliye de atıcam dimi

https://forum.miuiturkiye.net/konu/durum-cubugundaki-saati-ortaya-alma-miui-9-10.38654/
reis b u konudaki işlem bana olur dimi şimdi rom attık ya

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
vay be baya karışık ben aosp roma geçerken dahiliye de atıcam dimi

https://forum.miuiturkiye.net/konu/durum-cubugundaki-saati-ortaya-alma-miui-9-10.38654/
reis b u konudaki işlem bana olur dimi şimdi rom attık ya
Olur ben hep bununla kullanıyorum telefonu. İndirirke dosyaya dikkat edin ama ,orada redmi 5 plus beta 9.8.1 sürümüne uygun olanı indirin . Uyumsuz sürüm kurarsanız telefon açılmıyor bende çok oldu

issogl

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Redmi 5 Plus
Meslek
öğrenci
Konular
11
Olur ben hep bununla kullanıyorum telefonu. İndirirke dosyaya dikkat edin ama ,orada redmi 5 plus beta 9.8.1 sürümüne uygun olanı indirin . Uyumsuz sürüm kurarsanız telefon açılmıyor bende çok oldu
reis bunu tek indiremiyomuyuz ya dediklerinizi yaptım indire bastım 1.5GB rom dosyası

reis bunu tek indiremiyomuyuz ya dediklerinizi yaptım indire bastım 1.5GB rom dosyası
tamam hallettim ya çok karışık bu mıuı sayfaları ben önceden samsung s3 e yüklüyordum rom ama çok basitti şimdi yanlış bişeyle yapmak istemiyorum :D

Son düzenleme:

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129

tamam hallettim ya çok karışık bu mıuı sayfaları ben önceden samsung s3 e yüklüyordum rom ama çok basitti şimdi yanlış bişeyle yapmak istemiyorum :D
18mb -45 MB arası değişen değerleri gördüm ama daha fazlasını görmedim . büyük boyutlu birşey değildir

Üst Alt