Yardım Redmi 5 Plus telefonum inanılmaz halde!!!

looktr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
NAZIM
Cihazım
redmi 5
Konular
1
Merhaba arkadaşlar. Batarya şişmesi olduğu için telefonumda yan tarafta açılma yaptı. Ben de videoları izleyip telefonumu açılan yerden dikkatlice söktüm.
Videolarda söküm yapıldığında batarya vs görünüyor. Ancak ben söktüğümde ekran paneli ayrıldı sadece. Ekranı bağlayan flex kablo da yırtıldı yırtılacak zor duruyor.

telefonun sağına soluna baktım, başka türlü ayırma imkanı yok. Batarya vd kısmına bir türlü ulaşamadım.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Hocam nasıl becerdiniz paneli bu kadar temiz ayırmayı... Ben çok uğraştım ama olmamıştı :D

Bu cihazda ekran, panel ve kasa birleşik normalde ayrılmaması lazımdı. Hatta ekran satın aldığınızda bile beraber satılır bunlar. Yani arka kapağı ayırdığınızda bir bütün olarak gelir. Muhtemelen cihazınız yüksek ısıya maruz kaldı ve panel ayrıldı. Cihazı güvendiğiniz bir teknisyene götürmenizi tavsiye ederim, biraz zor gibi ama belki ekranı kurtarabilirsiniz.

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Cihazı yanlış yerden açmaya çalışmışsınız. Sim kart kizagini çıkartın önce ardından alüminyum arka kapak ve plastik çerçeve arasına girmeniz lazım. Siz ekran ve plastik çerçeve arasına girdiğiniz için ekranı sökmüş oldunuz.

looktr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
NAZIM
Cihazım
redmi 5
Konular
1
Cihaz şişme yapmış ben de açıldığı yerden ayırdım. Çok dikkatli bakmama rağmen başka türlü ayırma yolu yok.

KayraBey

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kayra
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Meslek
Bil.Tek.
Konular