Soru Redmi 5 plus root

mehmet_bayram

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
60
Merhaba arkadaşlar telefona yüklemek istediğim bazı uygulamalar var. Ama root gerektiriyor maalesef. Şuan telefonun bootloader kilidi kapalı ama daha önceden başvuru yapmıştım bilmiyorum onay daha duruyo mudur. Her neyse ben bootloader kilidini açıp tek seferlik twrp yükleyip root atsam telefona herhangi bir veri kaybı yaşar mıyım ve root atmak için forum da gerekli konuyu bulamadım paylaşabilir misiniz

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Merhaba arkadaşlar telefona yüklemek istediğim bazı uygulamalar var. Ama root gerektiriyor maalesef. Şuan telefonun bootloader kilidi kapalı ama daha önceden başvuru yapmıştım bilmiyorum onay daha duruyo mudur. Her neyse ben bootloader kilidini açıp tek seferlik twrp yükleyip root atsam telefona herhangi bir veri kaybı yaşar mıyım ve root atmak için forum da gerekli konuyu bulamadım paylaşabilir misiniz
Hocam bl kilidi açıldığında tüm verileriniz otomatik olarak siliniyor. Yani veri kaybı yaşarsınız. Forumumuz root twrp cenneti sanırım yeterli araştırmayı yapmamışsınız.
Bu konuları inceleyebilirsiniz

Oyla:

mehmet_bayram

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
60
Hocam bl kilidi açıldığında tüm verileriniz otomatik olarak siliniyor. Yani veri kaybı yaşarsınız. Forumumuz root twrp cenneti sanırım yeterli araştırmayı yapmamışsınız.
Bu konuları inceleyebilirsiniz

Hocam haklısınız gerekli ataştırmayı falza yapamadım bi yandan vizelere çalıştığım için fakat benim amacım twrp yi kalıcı olmadan yüklemek yani şöyle düşünün ben global romda kalmaya devam edeceğim(şimdilik) ve otadan güncelleme almak istiyorum ben sadece bi root yapıp çıkıcam :D twrpsiz root kullanabilirim de mi?

Oyla:

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Global Rom çok uzun süre kullanmadım detaylara hakim değilim ama, root yapınca twrp kalıcı oluyor diye biliyorum. Güncelleme geldiğinde ota üzerinden değil de forumda paylaştığımız recovery dosyası ile twrpden yükleme yapma şansınız var. Çok büyük bir kayıp olmaz gibi

Oyla:

RezzNar

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
-
Konular
8
Güncelleme geldiğinde Twrp üzerinden dalvik art cache yapıp yeni güncellemeyi öyle yüklerseniz hiçbir kaybınız olmaz herşey yerli yerinde kalır modüller dahil buda forumda açıklandı ve mevcut. Önemli ipuçları bölümünü mutlaka takip edin hocam.

Oyla:

mehmet_bayram

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
60
Global Rom çok uzun süre kullanmadım detaylara hakim değilim ama, root yapınca twrp kalıcı oluyor diye biliyorum. Güncelleme geldiğinde ota üzerinden değil de forumda paylaştığımız recovery dosyası ile twrpden yükleme yapma şansınız var. Çok büyük bir kayıp olmaz gibi

Haklısınız hocam açıkçası öğrenci olduğumdan aileme zaten yeterince maddi anlamda yük oluyorum telefonu çöp yapmak istemiyorum ama aklıma koydum bir kere teşekürler eve gittiğimde ilk işlerimden biri bu olucak teknolojiyle aram iyidir aslında( bilgisayar dersini AA yla geçtim :$) inşallah sorun çıkmadan hallederim konuyu kilitleyebilirisniz hocam

Güncelleme geldiğinde Twrp üzerinden dalvik art cache yapıp yeni güncellemeyi öyle yüklerseniz hiçbir kaybınız olmaz herşey yerli yerinde kalır modüller dahil buda forumda açıklandı ve mevcut. Önemli ipuçları bölümünü mutlaka takip edin hocam.

Teşekkürler hocam öyle yapıcam

Oyla:
Üst Alt