Yardım Redmi 5 Plus Mi Flash Tool "Flash Modem Error" Hatası

frezby

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
yusuf
Cihazım
xiaomi mi 5
Meslek
tekstil
Konular
6
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
eu rom 8.12.6
Telefon Modeli
mı 5 redmı 5 plus
Bootloader Kilidi
Açık
selamın aleykum arkadaslar beden dun redmı 5 plus a mı flash tool ıle rom yuklerken modem error hatası verdı baya ugrastım olmadı sonra
64 bıt flash toolı ındırdım ondada "belırtılmemıs hata faıled remote partıtıon flashıng ıs not allowed" dıye bı hata verdı bayabı arastırdım edl modunda
yukleme yapmaya calıstım yukleme yapıyor fakat bootloop a dusup recovey 3 e gırıyor nasıl cozerım be bu olayı yardım edın lutfen

pc ozellıklerı 64 bıt wın 10 pro

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Ekli dosyalar

• modem error.JPG
    modem error.JPG
    77,1 KB · Görüntüleme: 42
  • 64.JPG
    64.JPG
    45,3 KB · Görüntüleme: 35
  • 64 ok.JPG
    64 ok.JPG
    36,3 KB · Görüntüleme: 27
  • modem error.JPG
    modem error.JPG
    134,7 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:

erkol68

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Derviş
Cihazım
Mi5
Konular
2
sonunda cozdum belkı benım durumum da olan arkadaslar varsa onlar ıcın cozum yolunu anlatıyorum

konuyu acar ken 3 hatadan bahsettım ılk ıkısınde farklı hata ucuncusunde ıse yukluyo ama acmıyor dedım bur da asıl hata benım
ılkbasta yukeleme yaparken mı flash tool da rom yolunu tanıttıktan sonra clean all and lock u secmem eger flaslamadan once sadece clean all secenegını secmıs olsam sıkıntı olmayacaktı ama ben clean all and lock yanı temızle ve kılıtle yı secmısım oda romu temızleyıp bootloaderı kılıtledı ve tel brıck duma geldı....

cozum
1 Qualcomm drıverı kurun ve duzgun yuklendıgını kontrol edın
2 mı flash tool 64 bıt ı ındırın
3 telı edl modunda pc ye baglayın
4 puf nokta burası herhangı bır çin fastboot romu ındırın global rom işe yaramadı çin romu teli actı
5 mı flash tool 64 bıt acın ındırdıgınız romun ıcındekı image klasorunu tanıtın
6 sonra browser yazısının yanında assagı dogru ucgen bır ok var ona tıklayın advanced e gırın
7 fastboot script e ındırmıs oldugunuz rom klasorunde bulunan flash all.bat ı tanımlayın
8 advanced dan cıkın refresh deyın eger program telı gordu ıse flash butonuna basıp yuklemesın bekleyın bukadar (eger pro telı gormuyorsa ya telı edl modunda baglayamadınız yada drıverlar yuklu degıl) kolay gelsın
Hangi rom u yüklediniz acaba?

Oyla:

turta31

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
emr
Cihazım
amun
Konular
0
valla kardesim bu konunu uzerinden 1.5yili askin gecti hatirlamiyorum eger dosyalari silmedi isem aksam eve gider bakar burada donus yaparim size
bendede benzer bir hata var ''Flas modem error'' cihazı en başta formatlamıştım ve mi logosunda takılı kaldı şimdi global bir yazılım yüklemek istiyorum fakat hata alıyorum

Ekli dosyalar

• d.PNG
    d.PNG
    20,8 KB · Görüntüleme: 7
Oyla:

memososisi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alp
Cihazım
Xiaomi Redmi 5+
Konular
6
Hangi rom u yüklediniz acaba?
puf nokta burası herhangı bır çin fastboot romu ındırın global rom işe yaramadı çin romu teli actı. Bunu ben de yaptım, öyle çözüldü.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

çin romu burada

Oyla:

neolsam

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
emre
Cihazım
note4
Konular
0
fastboot script e ındırmıs oldugunuz rom klasorunde bulunan falsh all.bat ı tanımlayın derken mi flashtanmı islermler clean all da flash bat çıkıyor

Oyla:

frezby

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
yusuf
Cihazım
xiaomi mi 5
Meslek
tekstil
Konular
6
bendede benzer bir hata var ''Flas modem error'' cihazı en başta formatlamıştım ve mi logosunda takılı kaldı şimdi global bir yazılım yüklemek istiyorum fakat hata alıyorum
telın bootloder kılıdı acık ıse costum recovery kur herhangı bır global recovey rom ındır kur acılacaktır eger bootloader kılıtlı ıse
mı flash tool 64bıt ıle dene ve tanıttıgın rom yolunda bosluk turkce karakter olmamasına dıkkat et gene acılmaz çin romu dene
telefon acıldıktan sonra bootloader kılıdını ac costum recovery kur global romu o sekılde yukle

Oyla:

selly

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
serra
Cihazım
xiaomi redmi s2
Konular
0
telın bootloder kılıdı acık ıse costum recovery kur herhangı bır global recovey rom ındır kur acılacaktır eger bootloader kılıtlı ıse
mı flash tool 64bıt ıle dene ve tanıttıgın rom yolunda bosluk turkce karakter olmamasına dıkkat et gene acılmaz çin romu dene
telefon acıldıktan sonra bootloader kılıdını ac costum recovery kur global romu o sekılde yukle
hocam çin romu kalsa herhangi bir sıkıntı olur mu pek anlamıyorum

Oyla:

frezby

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
yusuf
Cihazım
xiaomi mi 5
Meslek
tekstil
Konular
6
hocam çin romu kalsa herhangi bir sıkıntı olur mu pek anlamıyorum
cin romlarında genel olarak tr dıl yok ve cok fazla cın uygulaması entegre gelıyo sen ıstersen cın romu kullan sana kalmıs tabı

Oyla:
Üst Alt