Mod Redmi 5 Plus için Google Camera [17.07.2018]

oguz37

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
7
Arkadaşlar ön kamerada fotoğraf çekince fotoğrafın dönmesini nasıl devre dışı bırakabilirim? Yani çekmeden önce ekranda nasıl gözüküyosa öyle kalsın istiyorum. Hem google camera hem de normal kamera için soruyorum. Bir de bu google kameranın türkçe seçeneği yok mu ben mi bulamadım acaba?

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Hocam emeğinize sağlık. Fakat Pixel II XL modu çalışıyor ise Mi6'da daha güzel çekiyor bu mod; şuan çalışmıyor ise bile ilerleyen sürümlerde Pixel II XL'yi denemenizi öneririm.

Birde Shutter hızına müdahale etme özelliği de çalışıyor ise, benim Mi6'da en çok kullandığım seçenek Increase Exp To 2 seçeneği. Cihazı sabitleyebilirseniz ise Min Iso.

HDR+ için ise High daha mantıklı olabilir; eğer HDR'nin abartılı geldiğini düşündüğünüz yerlerde ise Low'da deneyebilirsiniz.
Ek bilgiler için teşekkür ederim hocam. Şuan en sağlıklısı bu ayarlar sanırım bizim cihaz için. Hepsini tek tek denedim çünkü

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
neden root yaptınız peki hocam burdaki anlatımda root gerek yokmuş
Build.prop editlmek için root yetkisi gerekli. Konuda anlattığım yöntemde de direk twrpden dosya flashlayarak editliyoruz build.prop dosyasını

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Ek bilgiler için teşekkür ederim hocam. Şuan en sağlıklısı bu ayarlar sanırım bizim cihaz için. Hepsini tek tek denedim çünkü

Anladim Doğrudur hocam ben Mi6 icin söyledim. Fakat Sonrasinda dedigim gibi Pixel II XL calisirsa daha da iyi cekecek, birde Shutter Hizina müdahele konusunda bu tarz seçenekler olursa.

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Google camera kurmuş arkadaşlar acaba normal camera ve google camera ile çektikleri fotoğrafları birlikte paylaşabilir mi?
Yüklemezsek bir şey kaybeder miyiz kaybetmez miyiz kendimiz görelim :)))
Özellikle de ön kamerada fark var mı yok mu merak ediyorum açıkçası :)

isotas

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ismail
Cihazım
Samsung j5
Konular
1
abi böyle yazılar görünce acaba almasam mı diye düşünüyorum orası çalışmıo burası çalışmıo dio herkes hep ayar istiyor

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Google camera kurmuş arkadaşlar acaba normal camera ve google camera ile çektikleri fotoğrafları birlikte paylaşabilir mi?
Yüklemezsek bir şey kaybeder miyiz kaybetmez miyiz kendimiz görelim :)))
Özellikle de ön kamerada fark var mı yok mu merak ediyorum açıkçası :)
Buyrun ön kamera portre :)

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
abi böyle yazılar görünce acaba almasam mı diye düşünüyorum orası çalışmıo burası çalışmıo dio herkes hep ayar istiyor
Her şeyi çalışıyor. Sadece yazılımsal olarak eksik yönleri var onları da belli başlı işlemlerle hallediyoruz.
Kimse size zorla Xiaomi alın demiyor. Ama alırda bazı şeylerden rahatsız olursanız o zaman bir iki işlem yapmanız gerekir.
Ha herkes yapmak zorunda mı? Tabi ki değil. Bir çok arkadaş aldığı gün ki gibi hiçbir şey yapmadan kullanmaya devam ediyor. İhtiyacınızı karşılıyorsa neden uğraşasınız ki böyle fazladan işlerle. Ki sadece Xiaomide değil her markada bu tür şeylerle uğraşan bir çok arkadaş var. Ayar işlerine giren arkadaşlar genelde meraklı kişilerdir ve daha farklı şeyler isteyenlerdir. Sizin alınca illa bir şey yapmanıza gerek yok. Ve size illa al diyen de yok sanırım :)

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Bu ayarlar tüm cihazlar için geçerli. Google cam'i hazır şekilde kurup direk fotoğraf çekmek normalde zor. Fakat hazır ayarlar yapılı şekilde ayarlayıp paylaşılan apk'larda var.

Üst Alt