MIUI 11 Redmi 5 Plus Eu Stabil 11.0.3.0 OEGCNXM V11 8.1 Kurulum

Xiton

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
Size kalmış hocam biraz kullanıp deneyimleyin. Beğenmezseniz kurarsanız. Batarya modu ve oyun modu için kullanıyorum ben

Sorun yoksa eğer bu seferlik de stock kerneli deneyeyim hocam. Oda romun stabilitesini etkilemez sanırım. Spectrum'da tek başına idare eder beni sanırım :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Veya hocam ben Genom'u yine kurayım ya. Genom çok işime yaramıştı. Bildiğimden şaşmayayım ben :))

Son düzenleme:

bluestorm02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
9
Genom u sonra kurabilirsiniz. İllaha kurulum yaparken gerek yok kurun sonra üzerine genom kurulur.

Xiton

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
Sekko hocam şimdilik izlenimlerimi paylaşayım sizinle. Romu kurdum herşey yine eskisi gibi kısmen de olsa. Neden "kısmen" kelimesini kullandım onu da söyleyeyim; Sanki telefonda ara ara takılmalar yavaşlıklar oluyor gibi veya bana öyle geliyor bilmiyorum. Yani tepkimelerde biraz gecikmeler var gibi. Oysa ki temiz kurulum da yapmıştım ama dediğim gibi veya bana öyle. Zaten romu kurdum telefon açıldı kurulumu yaparken kasıyodu donuyodu. Keza yine Xiaomi Buluttan yedek yüklerken inanılmaz donuyordu. Hani bişeye falan girdiğimde bi 10 saniye donup düzeliyodu sonra yine donuyodu. Yedek bittikten sonra düzeldi tabi ama şimdi de sanki hafif takılmalar gecikmeler hissediyorum. Emin de değilim doğrusu

Genom u sonra kurabilirsiniz. İllaha kurulum yaparken gerek yok kurun sonra üzerine genom kurulur.

Belki stock kerneli de denemeliydim bilmiyorum hocam. Siz nasıl kullanıyorsunuz peki şu an?

bluestorm02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
9
Sekko hocam şimdilik izlenimlerimi paylaşayım sizinle. Romu kurdum herşey yine eskisi gibi kısmen de olsa. Neden "kısmen" kelimesini kullandım onu da söyleyeyim; Sanki telefonda ara ara takılmalar yavaşlıklar oluyor gibi veya bana öyle geliyor bilmiyorum. Yani tepkimelerde biraz gecikmeler var gibi. Oysa ki temiz kurulum da yapmıştım ama dediğim gibi veya bana öyle. Zaten romu kurdum telefon açıldı kurulumu yaparken kasıyodu donuyodu. Keza yine Xiaomi Buluttan yedek yüklerken inanılmaz donuyordu. Hani bişeye falan girdiğimde bi 10 saniye donup düzeliyodu sonra yine donuyodu. Yedek bittikten sonra düzeldi tabi ama şimdi de sanki hafif takılmalar gecikmeler hissediyorum. Emin de değilim doğrusu

Belki stock kerneli de denemeliydim bilmiyorum hocam. Siz nasıl kullanıyorsunuz peki şu an?
Benim miui optimizasyon ile aram iyi olmadığı için genom kernel kullanıyorum.

Xiton

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
Benim miui optimizasyon ile aram iyi olmadığı için genom kernel kullanıyorum.

Bende de genomkernel var şu an ama sanki 11.0.2.0 en azından stabilite açısından bi tık daha iyiydi gibi bilmiyorum farkı algılayamıyorum belki de bana öyle geliyor :)

bluestorm02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
9
Bende de genomkernel var şu an ama sanki 11.0.2.0 en azından stabilite açısından bi tık daha iyiydi gibi bilmiyorum farkı algılayamıyorum belki de bana öyle geliyor :)
Normal olarak deneyip sonra üstüne genom kurup öyle deneseniz daha iyi olabilirdi.

Xiton

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
Normal olarak deneyip sonra üstüne genom kurup öyle deneseniz daha iyi olabilirdi.
Olmazsa hocam baştan kurarım ne yapayım zaten daha bugün kurmuştum o yüzden sıkıntı olmaz. Yine sırasıyla yüklerim anlatımdaki gibi sadece genomla modülleri yok sayarım bide öyle denerim olmazsa. Peki siz deneyimlediniz mi stock kernel ile nasıldı?

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bluestorm02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
9
Stock kernel ilk kurduğumda bana çok stabil deneyim yaşatmıştı ama bazı nedenlerden dolayı genom a geçtim iş görüyor.

Xiton

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
Stock kernel ilk kurduğumda bana çok stabil deneyim yaşatmıştı ama bazı nedenlerden dolayı genom a geçtim iş görüyor.

Genom'a geçme nedeniniz neydi peki hocam? Belki o nedenler benim içinde sorun yaratabilir

battle4victory

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
Redmi 5 Plus
Meslek
Öğrenci
Konular
7
EU MIUI 9.5.5.0 Android 7.1 sürümünü yükledim, Resmi 5 Plus'un şimdiye kadar en kararlı çalışan sürümü. Ayrıca artık EU ve muadillerine kullanmanın bir mantığı kalmadı, çünkü MIUI ekibi sağolsunlar dolu dolu (!) update veriyorlar. Full dark experience mooduyla çıkan MIUI 11 de karanlık mod geliştirici ayarlarından açılır mı ya?

Üst Alt