Çözüldü Redmi 5 plus donup kapanma acilmama sorunu

Berkowich

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cüneyt
Cihazım
Xiaomi Redmi 5+
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Miui 11.0.2
Telefon Modeli
Redmi 5 plus
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Merhaba
Farklı bir sorun var benim telefonda. Redmi 5 plus cihaz birden ekran donup kapaniyor, tekrar acilmiyor. Power +ses tuşlarıyla hiçbir tepki vermiyor. Telefon bu şekilde birkaç gün bekleyip batarya bosaldiginda sarza takiyorum ön led batarya boş anlamına gelen şekilde sinyal gibi yanıp sönüyor 5-10dk dolmasını bekliyorum led sabitleniyor power+ses tuşuyla recovery moda aciyorum wipe data diyip reboot diyorum Telefon açılıyor. Birkaç gün sorunsuz kullandıktan sonra tekrar aynı durum ekran birden donup kapaniyor ve yine cihazda hiçbir tepki olmuyor, aynı şekilde bir-iki gün bekleyip sarza takıyorum yine açılıyor ve normal kullanabiliyorum. Bu döngü en az 7-8 kez bu şekilde tekrarladı. Bataryadan diye düşünüp sıfır batarya taktim yine aynı durum. Telefon açıldığında kullanımda hiçbir sorun yok, donanımsal değil diye düşünüyorum oyuzden. Yazılımsal nasıl bi sorun olabilir, açıldığında ayarlardan yapılabilecek bir işlem varımdır?

Çözüm
Bu mesajı kurtardigim redmi5 plus tan yazayım😉 telefona mi unlock ve test point ile yeni rom atmayı denedim bazi romlar hata verdi, bazıları sanırım çin ve Hindistan orj romlardi yüklendi ama açılırken yine kitlenip kapandı, tekrar tepki vermedi. En son bi test romdu sanırım programmer rom diye geçiyordu galiba ismi, telefon ilk üretildiğinde test amaçlı yüklenen bir rommuş, onu kurup üzerine orj rom kurun diye okudum biyerde, onu yaptım ve global romu kurdum telefon açıldı fakat IMEI atılmış cihaz olduğu için IMEI ler silinmişti. Hat takmayacagim için sorun olmaz dedim ama internete bağlayıp Google hesabına girince yine kitlenip kapanıyordu. Batarya yı söküp 3-5 saat bekleyip recovery modda tekrar açtım, Google hesabı ve internet...

Berkowich

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cüneyt
Cihazım
Xiaomi Redmi 5+
Konular
1
Bu mesajı kurtardigim redmi5 plus tan yazayım😉 telefona mi unlock ve test point ile yeni rom atmayı denedim bazi romlar hata verdi, bazıları sanırım çin ve Hindistan orj romlardi yüklendi ama açılırken yine kitlenip kapandı, tekrar tepki vermedi. En son bi test romdu sanırım programmer rom diye geçiyordu galiba ismi, telefon ilk üretildiğinde test amaçlı yüklenen bir rommuş, onu kurup üzerine orj rom kurun diye okudum biyerde, onu yaptım ve global romu kurdum telefon açıldı fakat IMEI atılmış cihaz olduğu için IMEI ler silinmişti. Hat takmayacagim için sorun olmaz dedim ama internete bağlayıp Google hesabına girince yine kitlenip kapanıyordu. Batarya yı söküp 3-5 saat bekleyip recovery modda tekrar açtım, Google hesabı ve internet bağlantısını yapmadım ilk kurulumda. Ayarlardan tüm güncellemeleri kapattım, ekran şifresi ve parmak izi şifresi oluşturdum (IMEI sorunlu cihazlarda Google telefonu sertifikasız algılayıp sorun yaratıyormus diye okumuştum biyerde, parmak izi sifrsiyle bu sorun cozuluyormus) Sonra internete ve Google hesabına girdim ve cihaz 3 gündür sorunsuz çalışıyor bu şekilde 😀 Buna benzer sorun yaşayan olursa diye bu yazdıklarımı demesinler, sorunum çözüldü.

Oyla: Çözüm
Üst Alt