Yardım Redmi 5 Plus Donma Sıkıntısı

Voce99

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf
Cihazım
Redmi5 Plus
Konular
2
Telefonu daha yeni internetten satın aldım. Telefon elime geçeli ya 5 yada 6 gün olmuştur . Telefona hiç bir rom veya root gibi birşey atmadım. Telefon elime geldiğinde türkçeydi zaten yani ayarlarıyla vs. hiç birşeyiyle oynamadım. Sadece ayarlardan kendi güncellemelerini ve telefon içindeki uygulamaların güncellemelerini yaptım o kadar . Birde içinde 2 tane oyun yükledim onlarda zaten google play storeden Pubg mobil ve strike of king . Şimdi telefon yeni olmasına rağmen sıkıntılar yaşıyorum wp'den konuşurken hızlı mesaj yazan birisiyim yazarken klavye donuyor 3-4 saniyeliğini sonra tekrar kendine geliyor çok saçma değilmi daha telefon 5 günlük . Aynı şekilde birini aramamaya çalışıyorum numarasını hızlı çevirirken donuyor tak tak diye numarayı yazmıyor takılıyor orda . Google chrome de geziniyorum örneğin başka xiaomi telefonlarına bakıyorum yana sürüklerken telefonları takılma oluyor sorun ne anlamadım . Telefona zarar vericek en ufak birşey ne yükledim nede indirdim yani telefon 5 günlük ve bu sıkıntılarla karşılaşıyorum yardımcı olurmusunuz bu duruma çok sinir oldum

Xiton

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
Donmalar güncelleme kaynaklı.Bir dahaki güncellemede muhtemelen düzeltilmiş olur.
Eğer bootloader kilidi twrp gibi işlemlerle aranız iyiyse google camera kurabilirsiniz. Ve kurunca Stock kamera ile aradaki büyük farkı görebilirsiniz :)
Hocam bu konu hakkında sabitlenmiş konular arasında olan Google Kamera Kurulumu konusuna yazmıştım ama kimse cevap vermedi. api olarak kurduğumuz için ana kamera olarak google kamerayı mı görüyor acaba? Yani benim tahminim o yönde. B612 kullanırken de falan Google Kameranın kalitesi ile fotoğraf çekme imkanı sunuyor? Biliyorum yeri değil ama, ana konuda cevabımı alamadığım için, burda sormak istedim size.

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Hocam bu konu hakkında sabitlenmiş konular arasında olan Google Kamera Kurulumu konusuna yazmıştım ama kimse cevap vermedi. api olarak kurduğumuz için ana kamera olarak google kamerayı mı görüyor acaba? Yani benim tahminim o yönde. B612 kullanırken de falan Google Kameranın kalitesi ile fotoğraf çekme imkanı sunuyor? Biliyorum yeri değil ama, ana konuda cevabımı alamadığım için, burda sormak istedim size.

Ana kameranın yerine geçmiyor. yeni bir kamera uygulaması oluşturuyor. Öteki kamera uygulamalarına etki etmiyor.

Oyla:

Xiton

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
Ana kameranın yerine geçmiyor. yeni bir kamera uygulaması oluşturuyor. Öteki kamera uygulamalarına etki etmiyor.

Bu biraz kötü oldu işte. Neyse pekala hocam. Konuyu açan arkadaşımızında Ana Konusundan saptırmayayım. Teşekkürler.

Oyla:

Eminkirmz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
4
Bende 9.5 sürümündeydim keşke güncellemeseydim diyorum. Güncellemeden sonra takılmalar başladı bende de. Zaten tereddüt etmiştim güncellesem mi diye..

Oyla:
Üst Alt