Yardım Redmi 5 Plus 4.9 Kernel ROM'larda Çınlama Sesi

GokhanOfficial

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
13
Arkadaşlar Redmi 5 Plus kullanan ve AOSP 4.9 kernel sürümlü ROM'lardan birinde olan arkadaşlara bir bilgi vermek istiorum. Şu ana kadar kullandığım Fate 4.9 kernel hariç tüm kernellerde telefon arkasından kameranın üstünden bir çınlama sesi geliyor. Bu ses sadece ekran açıkken geliyor ve parlaklığa göre değişiyor. Sesi ilk ben bulmadım ve tek bende de mevcut değil. Kullanan kişilerin uzun sürede erkana zarar verebilecek bir sorun olduğundan haberleri olmasını istedim. Bu sesin olduğu veya olmadığı 4.9 kullanıcıları konu altında belirtirse sevinirim.

Etiketlemek istedim: redmi5plus KaanR5+

battle4victory

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
Redmi 5 Plus
Meslek
Öğrenci
Konular
7
Bende de ses geliyor en kısık parlaklıkta. Resurrection Remix Stok 4.9 kernel var.
Ek: Her parlaklıkta ses farklı çıkıyor.
Ek 2: MIUI kullanan 3.18 kernelli telefonda da çınlama var. Ama tonlar farklı.

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

GokhanOfficial

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
13
Sorun Fate, VIMB Easter Bread kernel ile gelmezken Genom kernel ile geliyor. Yani ya parmak izi, pil süresinden ferâgat ediyorsunuz ya da bu sese razı oluyorsunuz. Şu an %10 şarj ile 1 saat 10 dakika ekran süresi aldım ama ses geliyor. Fate kernelda kamera sorunu, VIMB'de pilin hızlı bitmesi ve parmak izinin takılması gibi sorunlar var. Genom yapımcısının da en kısa sürede bu sorunu çözmesi lazım.

Oyla:

KaanR5+

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
7
Sorun Fate, VIMB Easter Bread kernel ile gelmezken Genom kernel ile geliyor. Yani ya parmak izi, pil süresinden ferâgat ediyorsunuz ya da bu sese razı oluyorsunuz. Şu an %10 şarj ile 1 saat 10 dakika ekran süresi aldım ama ses geliyor. Fate kernelda kamera sorunu, VIMB'de pilin hızlı bitmesi ve parmak izinin takılması gibi sorunlar var. Genom yapımcısının da en kısa sürede bu sorunu çözmesi lazım.
Son 1-2 haftalık süreçte kernel yapımcılarının çoğu bunu fixledi. Genom projesinin sahibi "Rama" bir hastalıktan dolayı bir süreliğine aktif değildi, tedavinin parasını çıkarabilmek için redmi 5 plusını satmış, artık vince'e destek vermiyor, bu yüzden daha genom kernel göremeyeceğiz sanırım. Sadece Xenon rom projesine devam edebilecekmiş.

Oyla:

GokhanOfficial

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
13
Xenon ROM bugün Fate ile güncellenmiş. Fate'in (benim tabirimle Beta) sürümlerini de deneyeceğim bakalım. VIMB 7 saat civarı, Genom 12 saat civarı ekran süresi veriyor.

Oyla:

Emirbozx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emir
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
2
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
hocam bu sürümdeyim bendede telefonun arkasından ses geliyor şimdi kulağına dayayınca farkettim dokunmatikte donma yapıyor ne yapmak gerek?

Oyla:
Üst Alt