Redmi 3s Prime Rom yükleme

cpolatkiran

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cuma
Cihazım
Redmi 3sPro
Konular
1
Selamlar arkadaşlar. Redmi 3s prime sahibiyim. Bu cihazı aldığım için çok memnunum. Rom yüklemede sıkıntı yaşiyorum. Cihazda MIUI 8 6.716.16 romu yüklü. Bazı özellikleri yok ve menüleri tam olarak türkçe değil. Global stable 8.0.3 yüklemek istediğimde işlem başliyor ama hemen sonlanıp telefon restart yapiyor. Fastboot ile yükleme yapmak istediğimde ise "flash_all_except_storage" bulunamadı hatası veriyor.
Lütfen yardımcı olurmusunuz.

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
Selamlar arkadaşlar. Redmi 3s prime sahibiyim. Bu cihazı aldığım için çok memnunum. Rom yüklemede sıkıntı yaşiyorum. Cihazda MIUI 8 6.716.16 romu yüklü. Bazı özellikleri yok ve menüleri tam olarak türkçe değil. Global stable 8.0.3 yüklemek istediğimde işlem başliyor ama hemen sonlanıp telefon restart yapiyor. Fastboot ile yükleme yapmak istediğimde ise "flash_all_except_storage" bulunamadı hatası veriyor.
Lütfen yardımcı olurmusunuz.

Flash All Seçeneğini Kullanın.Yalnız Tüm Veriler Silinecektir. Yedek Almayı Unutmayınız. (Bootloader Kilidi Açık Olduğunu, Bilgisayar ve Programların 64Bit Olduğunu Varsayarsak)
Yoksa EDL Moda Yüklemeyi Deneyin.

cpolatkiran

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cuma
Cihazım
Redmi 3sPro
Konular
1
Bootloader kilidi açık değil tahminimce Ömer Faruk bey

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
Bootloader kilidi açık değil tahminimce Ömer Faruk bey

ondan dolayı yükleyemiyorsunuzdur. EDL modda yüklemeyi deneyin (Forumda ADB ile EDL Moda Geçiş KOnuları Mevcut)
Yapamazsanız PM İle Ulaşın ;)

cpolatkiran

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cuma
Cihazım
Redmi 3sPro
Konular
1
İlgilendiğiniz için teşekkür ederim ömer bey

sabri52

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
SABRİ
Cihazım
REDMİ 3S
Konular
0
arkadaşlar merhaba. arkadaşım için çin den redmi 3s getirttim. üzerinde mıuı global 7.8.21 global rom var. arkadaşım başka bir şehirde yaşıyor, imei işlemini halledip telefonu ona yollayacağım. kendisinin numarası üzerinden bir mıuı hesabı oluşturdum. unlock içinde bu hesapla başka bir telefona gelen onay koduyla başvuruda bulundum. tesadüfen buraları okuyunca anladımki hat,elimdeki redmi telefonda takılı olmalı. bende kendi hattımı telefona takıp yeni bir hesap oluşturdum ve tekrar unlock başvurusunda bulunayım dedim. ama ne yaptıysam unlock başvuru ekranına, onay kodu gelen sayfaya giremedim..sürekli mi unlock programına yönlendiriyor, oradan kilit açılmıyor, sonra tekrar program download sayfasına yönlendiriyor..kafayı yiyecem 1hafta oldu arkadaşım telefon bekliyor..
sizden ricam unlock başvuru ekranı için başka bir link var mı, ikincisi sadece imei değiştirmek istiyorum, (arkadaşım rom la root la çok işi olmaz) başka bir yolu varmı.
bu sayfasıyı sonradan gördüm başta görseydim bu kadar sorun olmazdı heralde.bir sürü program driver kur yükle sonuç yok. unlock kaldırmadan bişey yapamadım. pc telefonu görüyor,ama kilitli olduğu için işlem yapamıyorum.

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
arkadaşlar merhaba. arkadaşım için çin den redmi 3s getirttim. üzerinde mıuı global 7.8.21 global rom var. arkadaşım başka bir şehirde yaşıyor, imei işlemini halledip telefonu ona yollayacağım. kendisinin numarası üzerinden bir mıuı hesabı oluşturdum. unlock içinde bu hesapla başka bir telefona gelen onay koduyla başvuruda bulundum. tesadüfen buraları okuyunca anladımki hat,elimdeki redmi telefonda takılı olmalı. bende kendi hattımı telefona takıp yeni bir hesap oluşturdum ve tekrar unlock başvurusunda bulunayım dedim. ama ne yaptıysam unlock başvuru ekranına, onay kodu gelen sayfaya giremedim..sürekli mi unlock programına yönlendiriyor, oradan kilit açılmıyor, sonra tekrar program download sayfasına yönlendiriyor..kafayı yiyecem 1hafta oldu arkadaşım telefon bekliyor..
sizden ricam unlock başvuru ekranı için başka bir link var mı, ikincisi sadece imei değiştirmek istiyorum, (arkadaşım rom la root la çok işi olmaz) başka bir yolu varmı.
bu sayfasıyı sonradan gördüm başta görseydim bu kadar sorun olmazdı heralde.bir sürü program driver kur yükle sonuç yok. unlock kaldırmadan bişey yapamadım. pc telefonu görüyor,ama kilitli olduğu için işlem yapamıyorum.

Unlock İşlemi İçin Çin Developer Rom Yüklemelisiniz. Romu Yükledikten sonra Recovery Yükleyin ve Telefonu rootlayın. Sonra imei Atabilirsiniz. İmei işlemleri bittikten sonra tekrar global romu yüklersiniz ;)

Sitenin Unlock programına yönlendirmesi SMS Onaylandığı içindir. Unlock İşlemini Yapabilirsiniz, Yetkiniz Verilmiştir Anlamındadır.

sabri52

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
SABRİ
Cihazım
REDMİ 3S
Konular
0
cevap için teşekkür ederim. bu forumda anlatılan redmi note rom yükleme işlemeyle ; deki china devoler romu yüklemeye çalışacam. şimdiye kadar yaptığım herşeyi silip yeniden başlayacam.

sabri52

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
SABRİ
Cihazım
REDMİ 3S
Konular
0
Unlock İşlemi İçin Çin Developer Rom Yüklemelisiniz. Romu Yükledikten sonra Recovery Yükleyin ve Telefonu rootlayın. Sonra imei Atabilirsiniz. İmei işlemleri bittikten sonra tekrar global romu yüklersiniz ;)

Sitenin Unlock programına yönlendirmesi SMS Onaylandığı içindir. Unlock İşlemini Yapabilirsiniz, Yetkiniz Verilmiştir Anlamındadır.

tekrar merhaba. o gün bugündür telefonla uğraşıyorum. dün gece sonunda telefonu program gördü ve çin developer romu yüklemeyi başardım.söylediğiniz gibi twrp yüklemek istediğimde önce telefonu görmedi, yarımyamalak ingilizceyle bazı ayarlarını açtım telefonu gördü bu seferde dosya bulunamıyor dedi.masaüstüne attım, klasör adını 'twrp' yaptım karakter sorunu olmasın diye yine de olmadı.unlock için uğraşırken şimdi kendi hattım üzerinden unlock başvurusunda bulundum tekrar..onay mesajı gelene kadar beklemelimiyim, yoksa twrp,root,imei işlemleri için başka yollar da varmı.varsa yardımcı olabilecek arkadaşla beraber yapalım zira ben umudumu kaybetmeye başladım artık

Üst Alt