Yardım Redmi 13 Pro Plus Güncelleme Sorunu

• Konbuyu başlatan hsndkc
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 12
  • Görüntüleme 396

hsndkc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan
Cihazım
Redmi Note8Pro
Konular
5
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
14.0.6.0
Telefon Modeli
Redmi 13 Pro Plus 5G
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Merhabalar. Bugün TR Garantili Redmi 13 Pro Plus satın aldım, Xiaomi Turkey adlı satıcıdan. Cihazı güncellemek için ayarlara girdiğimde böyle bir şeyle karşılaştım. Cihazımda fake rom mu var ? Global cihaz değil ise derhal iade işlemlerini başlatacağım. Lütfen bana yardımcı olur musunuz ?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2024-04-06-12-29-14-111_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2024-04-06-12-29-14-111_com.android.settings.jpg
    276,2 KB · Görüntüleme: 22
  • Screenshot_2024-04-06-12-29-19-441_com.android.updater.jpg
    Screenshot_2024-04-06-12-29-19-441_com.android.updater.jpg
    159,8 KB · Görüntüleme: 20
  • Screenshot_2024-04-06-12-34-58-161_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2024-04-06-12-34-58-161_com.android.settings.jpg
    331,3 KB · Görüntüleme: 20

hsndkc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan
Cihazım
Redmi Note8Pro
Konular
5
Merhabalar. Bugün TR Garantili Redmi 13 Pro Plus satın aldım, Xiaomi Turkey adlı satıcıdan. Cihazı güncellemek için ayarlara girdiğimde böyle bir şeyle karşılaştım. Cihazımda fake rom mu var ? Global cihaz değil ise derhal iade işlemlerini başlatacağım. Lütfen bana yardımcı olur musunuz ?
Mifirm sitesinde benim cihazımda yüklü olan sürüm mevcut değil. TR garantili cihazda böyle bir durum olması sizce normal mi ?

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
cihazda fake rom mevcut. iade edin

Oyla:

hsndkc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan
Cihazım
Redmi Note8Pro
Konular
5
cihazda fake rom mevcut. iade edin
Yetkili servise cihazı götürdüm. TR garantili ve orijinal olduğunu ilettiler. Bayramdan sonra getirin yazılım güncellemesi sağlayalım, sorun düzelmez ise iade sürecinizi başlatalım dediler. Benim anlamadığım TR garantili ve sıfır cihazın fake rom ile nasıl satılabildiği. Anlayan birisi lütfen beni aydınlatsın. Gerçekten çok şaşkınım

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
Yetkili servise cihazı götürdüm. TR garantili ve orijinal olduğunu ilettiler. Bayramdan sonra getirin yazılım güncellemesi sağlayalım, sorun düzelmez ise iade sürecinizi başlatalım dediler. Benim anlamadığım TR garantili ve sıfır cihazın fake rom ile nasıl satılabildiği. Anlayan birisi lütfen beni aydınlatsın. Gerçekten çok şaşkınım
sizinki bir şey mi adamlar vergi kaçırmak için çift imeili cihazın imeisini iki cihaza bölüp tek hat kullanılır şekilde garantili satıyorlar. Sizin cihaz böyle değilse eğer bunların yanında çok masum :) e-devletten sorgulayabilirsiniz. IMEI kayıtlı ve altta çıkan model tutuyor olması gerekir.

Oyla:

hsndkc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan
Cihazım
Redmi Note8Pro
Konular
5
sizinki bir şey mi adamlar vergi kaçırmak için çift imeili cihazın imeisini iki cihaza bölüp tek hat kullanılır şekilde garantili satıyorlar. Sizin cihaz böyle değilse eğer bunların yanında çok masum :) e-devletten sorgulayabilirsiniz. IMEI kayıtlı ve altta çıkan model tutuyor olması gerekir.
E devletten sorguladığımda, ithalat yoluyla kayıtlı yazmakta. Cihaz modeli birebir tutuyor. En merak ettiğim nokta şu; GENPA yetkili servis bu cihaza yazılım atıp, telefonu normal haline döndürebilecek mi? Cihazın sıfır, TR garantili ve ilk kullanıcısı olduğumu özellikle belirttiler.

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
E devletten sorguladığımda, ithalat yoluyla kayıtlı yazmakta. Cihaz modeli birebir tutuyor. En merak ettiğim nokta şu; GENPA yetkili servis bu cihaza yazılım atıp, telefonu normal haline döndürebilecek mi? Cihazın sıfır, TR garantili ve ilk kullanıcısı olduğumu özellikle belirttiler.
yaparlar.. Onlar yapamazsa bizde yaparız. kapak açmadan kilit açmadan.

Oyla:

hsndkc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan
Cihazım
Redmi Note8Pro
Konular
5
yaparlar.. Onlar yapamazsa bizde yaparız. kapak açmadan kilit açmadan.
Bayramdan sonra cihazı teknik servise götüreceğim. Gelişmeleri buradan paylaşırım. Servis ile çözülmez ise sizlerle durum hakkında tekrardan konuşmak çok isterim. Desteğiniz için çok teşekkür ederim 🙏

Oyla:

hsndkc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan
Cihazım
Redmi Note8Pro
Konular
5
Telefonuma az önce bildirim geldi. HyperOS güncellemesi 1.0.1.0 UNOMIXM sürümü. baktım resmi sürüm. Fake rom görünen cihaza güncelleme bildirimi gelmesine epey şaşırdım. Şu anda iniyor, umarım sorunsuz kurulur
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Telefonuma az önce bildirim geldi. HyperOS güncellemesi 1.0.1.0 UNOMIXM sürümü. baktım resmi sürüm. Fake rom görünen cihaza güncelleme bildirimi gelmesine epey şaşırdım. Şu anda iniyor, umarım sorunsuz kurulur
H.kadioglu nasıl olabildi böyle bir şey? Gerçekten şaşkınım

Son düzenleme:
Oyla:

brescasnik

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
bahadır
Cihazım
Note 13 Pro+
Konular
0
yaparlar.. Onlar yapamazsa bizde yaparız. kapak açmadan kilit açmadan
Merhaba H.kadioglu forumda baya araştırdım tek çözüm sizde sanırım. Aynı model aynı sorun bende mevcut ama benimki baya fake rom. Nasıl bootloader kaldırıyorsunuz veya global orijinal roma geçebiliyorsunuz. Rica etsem müsait vaktinizde banada yardımcı olabilir misiniz?

Oyla:
Üst Alt