Çözüldü Redmi 10 - Batarya bitimi sonrası Mi logosunda takılı.

backupauthfix

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi 10 Selene
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
?
Telefon Modeli
Redmi 10 (Selene)
Bootloader Kilidi
Kapalı
Batarya tamamen boşaldıktan sonra yeniden açınca bu hale geldi. Daha önce de batarya boşalınca aynı durum olmuştu, kendi kendine açıldı. Şimdi günlerdir böyle.
Telefona ROM vb. herhangi bir şey kurmadım, üzerinde oynamadım. İlk geldiği haliyle duruyor.
Fastboot'a ve Recovery ekranına girebiliyorum.

Veriler kaybolmadan bu telefonu nasıl açarım?

Çözüm
hocam yalnız bir sorun var. siz bl açıp rom atcaksınız da save user data seçeneğiyle rom atınca cihaz bootloopa giriyor genellikle.
Normalde nasıl oluyor bilmiyorum ama bir sorun yaşamadım. Cihaz normal bir şekilde tüm verilerimle birlikte açıldı. Başkalarına yardımı dokunur diye adım adım ne yaptığımı yazıyorum.

1. Ben bootloader'ı açmadığım için önce bootloader'ı açmam gerekti ama veriler kaybolmadan normalde yapılmıyormuş. MediaTek'in kendi işlemcileri için verileri silmeden bootloader'ı açan bir yazılımı varmış, onu kullandım.

Cihazı flashlayana kadar başta cihaz corrupted uyarısı çıktı (5 saniye içinde güç tuşuna bir kez...
Ü

Üye silindi 265308

Guest
Normalde nasıl oluyor bilmiyorum ama bir sorun yaşamadım. Cihaz normal bir şekilde tüm verilerimle birlikte açıldı. Başkalarına yardımı dokunur diye adım adım ne yaptığımı yazıyorum.

1. Ben bootloader'ı açmadığım için önce bootloader'ı açmam gerekti ama veriler kaybolmadan normalde yapılmıyormuş. MediaTek'in kendi işlemcileri için verileri silmeden bootloader'ı açan bir yazılımı varmış, onu kullandım.

Cihazı flashlayana kadar başta cihaz corrupted uyarısı çıktı (5 saniye içinde güç tuşuna bir kez basınca normal bootluyor cihaz) fakat flashladıktan sonra kayboldu, bir sorun yaşamadım.

2. Mi Flash Tool'u yükledim.

Şu anki son sürümde (v20220218) program açılınca sürücüleri normal yükleyemedi, sürücüleri v20200314 sürümünde yükleyip sonra son sürüme geri döndüm.

3. Redmi 10 Selene V13.0.7.0.SKUTRXM Fastboot Rom'unu indirdim.

Rom klasörünün adını 1307 olarak değiştirip Mi Flash Tool'un klasörünün içine attım.

4. Telefon'u FastBoot ile açtım, Mi Flash Tool'dan 1307 klasörünü seçtim, alt kısımdan ayarı save user data'ya getirdim, flashladım.

Flashlama bittikten sonra Mi logosunda biraz uzun süre kaldı, yeniden takılı kalana kadar bekledim. Takılı kaldıktan sonra yeniden başlattım, bu sefer açıldı. Verilerim bıraktığım gibi duruyor.

Umarım başkalarına yardımı dokunur. Ne yalan söyleyeyim birkaç gündür terletti beni. Hem yedekleme konusunda hem de Xiaomi cihazlar konusunda iyi bir ders oldu. Bana yardımcı olmaya çalışanlara da teşekkür ederim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu şekilde cihazını kurtaranlara yedek aldıktan sonra clear all ile yeniden flashlamalarını tavsiye ederim. emirhanyaglici'nin dediği gibi bu save user data ile flashlamak pek akıl işi değil sanırım, sorun tekrar edebilir. Ayrıca sonrasında bootloader'ı yeniden açmakta fayda var.
yani benim çözümüm işe yaradı

Oyla:
Üst Alt