Rom Recovery rom Fastboot rom arasindaki fark nedir?

• Konbuyu başlatan Xan2
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 11
  • Görüntüleme 9K

Xan2

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Xan
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
3
Recovery rom ile Fastboot mod rom arsinda ferk nedir? mesala bir romun bir surumu recovery-de rom 2.2gb boyutunda oldugu halde fastboot icin 3+gb oluyor. nedir bunlar arasindaki var?

Note 8 pro, eski surume gecmek istiyorum, andorid 10a ve miui 11e, rom dosyalari 2 tur geliyor recovery ve fastboot , benim icin boyutu ne kadar az olirsa o daha iyi olur dusunuyorum ama boyutlar arsindaki fark dikkatimi cekdi

excalabur

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeynel
Cihazım
Redmi Note 11
Meslek
Elektronik Teknisy
Konular
403
Recovery rom ile Fastboot mod rom arsinda ferk nedir? mesala bir romun bir surumu recovery-de rom 2.2gb boyutunda oldugu halde fastboot icin 3+gb oluyor. nedir bunlar arasindaki var?

Note 8 pro, eski surume gecmek istiyorum, andorid 10a ve miui 11e, rom dosyalari 2 tur geliyor recovery ve fastboot , benim icin boyutu ne kadar az olirsa o daha iyi olur dusunuyorum ama boyutlar arsindaki fark dikkatimi cekdi
Merhaba Önce Sürüm Değiştireceğiniz İçin En Sağlıklı Fastboot Rom Kurmanız Gerek. Ancak Aynı Sürüm Romda İseniz Fastboot Yerine Recovery'den Yükleyebilirsiniz.Recoveryden Sadece Bazı Dosyalar Yüklendiğinden Az Oluyor

Xan2

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Xan
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
3
Merhaba Önce Sürüm Değiştireceğiniz İçin En Sağlıklı Fastboot Rom Kurmanız Gerek. Ancak Aynı Sürüm Romda İseniz Fastboot Yerine Recovery'den Yükleyebilirsiniz.Recoveryden Sadece Bazı Dosyalar Yüklendiğinden Az Oluyor

Fikriniz tesekkur ederim hocam

Xan2

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Xan
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
3
Hocam bir sorumda var, eyer romu fastboot olaraq indirsem buda 3.1gb

Hocam bir sorumda var, eyer romu fastboot olaraq indirsem buda 3.1gb boyutunda olacak, sonra twrp kurarak romun 2.2 recovery versiyonu kursam olurmu?

emo1616

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Konular
150
Fastboot rom tgz uzantılı bir rar dosyasıdir.Mi flash ile rom yazdırmak içindir.
Recovey rom ise twrp ile telefondan rom kurmak içindir ve boyutunu fastboot a nazaran daha düşüktür.
Yanlış bilgim varsa düzeltin hocalarım

m.özkan1414

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
373
Hocam bir sorumda var, eyer romu fastboot olaraq indirsem buda 3.1gb

Hocam bir sorumda var, eyer romu fastboot olaraq indirsem buda 3.1gb boyutunda olacak, sonra twrp kurarak romun 2.2 recovery versiyonu kursam olurmu?
Bu kadar uğraşmanıza gerek yok, direk twrp yükleyin yüklemek istediğiniz sürümü twrp üzerinden flashlayın. Zamandan tasarruf :)

m.özkan1414

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
373
Bir sorun olmazki? Twrpden yuklersem?
Yukarıda yazdığınız işlem de aynı işlemin uzun hali zaten, Yani o sürümden diğer sürüme twrp üzerinden geçmek. Şunu yapmak istiyorum derseniz mantıklı, son güncellemeyi yükleyip, ondan sonra diğer sürüme geçeyim. Sürüm düşürme/ yükseltme ve geçişlerinde temiz kurulum ve 4 wipe önerilir. Bu şartları karşılarsanız sorun olmaz. Bu arada cihazınız mtk işlemcili yani yapacağınız işlemleri ona göre yapın, brick olma olasılığı yüksek. Sorumluluk sizde, yükleyeceğiniz romun kurulum detaylarını eksiksiz olarak okuyun lütfen.

Xan2

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Xan
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
3
Yukarıda yazdığınız işlem de aynı işlemin uzun hali zaten, Yani o sürümden diğer sürüme twrp üzerinden geçmek. Şunu yapmak istiyorum derseniz mantıklı, son güncellemeyi yükleyip, ondan sonra diğer sürüme geçeyim. Sürüm düşürme/ yükseltme ve geçişlerinde temiz kurulum ve 4 wipe önerilir. Bu şartları karşılarsanız sorun olmaz. Bu arada cihazınız mtk işlemcili yani yapacağınız işlemleri ona göre yapın, brick olma olasılığı yüksek. Sorumluluk sizde, yükleyeceğiniz romun kurulum detaylarını eksiksiz olarak okuyun lütfen.
Şu an, custom rom kullanıyorum, pekde iyi değil o yuzden miuiye dönmek istiyorum, ama son sürüme degil, çünki bu custom romdan once son sürüm kullanıyordum, performans olarak iyi degil, gecikmeler var, ama telefonu ben 2019 aldığım ustunde gelen rom com iyi çalışıyordu, o romu bulum kuracağım, ne oneroyirsunuz recovery ile kuruyum ya fastboot ile?

m.özkan1414

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
373
Eğer twrp varsa recovery üzerinden kurun, daha garanti olur.

Üst Alt