Soru Realme GT 2

bilisimkirtasiye

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Bilişim
Cihazım
Redmi Note 9pro
Konular
2
realme gt 2 düz aldım. 1 hafta olmadı alalı şuan rmx3311_11_A.13 sürümünü kullanıyorum sanki xda forumda sürümler çok sağlıklı değil deniyor. Cihaz kağıt üstünde çok iyi ama ilk defa snapdragon aldığıma pişmanım. hafif cepte ısınma hissediyorum. ekran süresi taş çatlasın 6:30-7 saat ben zaten redmi note 9 pro 4 senelik cihazda onu rahat alıyorum. bunun avantajı yok denecek kadar az... Şuan rmx3311_11_A.22 güncellemesi gelmiş korkyotum güncellemeye...

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Realme cihazlar hakkında hiç bir bilgim olmadığından bir yorum yapmam mümkün değil, merakım neden Xiaomi yada kullandığınız redmi nin daha üst modelini almadınız, mesela Redmi K60 oldukça güzel bir cihaz

MI MAX 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Egoege

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mi-yu-ay
Cihazım
Rn9Pro/Joyeuse
Meslek
Eu rom düşmanlığı
Konular
47
Realme cihazlar hakkında hiç bir bilgim olmadığından bir yorum yapmam mümkün değil, merakım neden Xiaomi yada kullandığınız redmi nin daha üst modelini almadınız, mesela Redmi K60 oldukça güzel bir cihaz

Benim bu konu ile ilgili bir tahminim var:
Poco f5 ülkemize gelmeden hemen önce çıktığında 14 küsür civarında alınabilecek en iyi cihazdı. 8gen1 var ama fiyatı bir hayli ucuzdu emsallerine göre.

bilisimkirtasiye

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Bilişim
Cihazım
Redmi Note 9pro
Konular
2

kağıt üstünde gerçekten cihaz iyi ekran kalitesi 5g olması işlemcisi vs çok cezbetti ve affedersiniz bende hıyarlığa düştüm aldım
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Benim bu konu ile ilgili bir tahminim var:
Poco f5 ülkemize gelmeden hemen önce çıktığında 14 küsür civarında alınabilecek en iyi cihazdı. 8gen1 var ama fiyatı bir hayli ucuzdu emsallerine göre.
aslında poco x5 pro ile arada kaldım. Bir arkadaşımda realme 6 pro vardı galiba baktım cihaza cihaz uçuyor aşırı iyi dedim herhalde iyidir

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
kağıt üstünde gerçekten cihaz iyi ekran kalitesi 5g olması işlemcisi vs çok cezbetti ve affedersiniz bende hıyarlığa düştüm aldım
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

aslında poco x5 pro ile arada kaldım. Bir arkadaşımda realme 6 pro vardı galiba baktım cihaza cihaz uçuyor aşırı iyi dedim herhalde iyidir
Estağfurullah hocam, bazen oluyor böyle şeyler

bilisimkirtasiye

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Bilişim
Cihazım
Redmi Note 9pro
Konular
2
Estağfurullah hocam, bazen oluyor böyle şeyler

şimdi aynı arkadaş note 12 pro almış keyfi aldığı ekran süresi 8 saat falan tam benlik aslında 5g yok sd 732 var işte kayıtlı değil o seviyor böyle realme falan belki takas ederim imei falan atmam gerekecek sırf imei uğraşmamak için kayıtlı aldım Allah galiba diyor senin neyine kayıtlı cihaz

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
şimdi aynı arkadaş note 12 pro almış keyfi aldığı ekran süresi 8 saat falan tam benlik aslında 5g yok sd 732 var işte kayıtlı değil o seviyor böyle realme falan belki takas ederim imei falan atmam gerekecek sırf imei uğraşmamak için kayıtlı aldım Allah galiba diyor senin neyine kayıtlı cihaz
İşaretleri iyi okuyun ve ona göre hareket edin hocam

bilisimkirtasiye

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Bilişim
Cihazım
Redmi Note 9pro
Konular
2
İşaretleri iyi okuyun ve ona göre hareket edin hocam

Hocam ilahi işaretleri iyi okuyabilsem şuan şeyh olurdum :D İmei repair işleminde hala acaba note 10 da ki sıkıntılar varmı modem falan o önemli

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
bilisimkirtasiye
Düz modelini bilmiyorum ama yeni cihaz alma arefesinde test ettiğim cihazlardan bir tanesi de GT 2 pro modeliydi. Realme Uİ arayüzü benim gibi MIUI aşığı bir kullanıcının bile yadırgamadığı hızlı ve stabil bir arayüz. Kamera özellikleri çok üst düzey olmasa da normal bir kullanıcıyı tatmin edecek seviyede.
Isınma konusu ise cihazla değil sahip olduğu işlemci ile alakalı. SD 888 başlı başına sorunlu bir işlemci ve aynı işlemciyi kullanan OnePlus 9 pro ve Mi 11 ultra gibi amiral gemisi cihazlarda bile aynı sorun var.
Ekran süresine de fazla takılmayın. Kullanmış olduğu işlemci ve donanım özellikleri yüzünden üst düzey bir cihazda daha düşük özelliklere sahip orta sınıf bir telefonun verdiği ekran süresini almanız zaten mümkün olamaz.
Ayrıca Redmi Note 12 pro gibi orta sınıf ve üstelik te kayıt sıkıntısı olan bir cihazla GT 2 yi aynı kefeye koymak ise son derece yanlış. Bence cihazınızın kıymetini bilin...

bilisimkirtasiye

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Bilişim
Cihazım
Redmi Note 9pro
Konular
2
bilisimkirtasiye
Düz modelini bilmiyorum ama yeni cihaz alma arefesinde test ettiğim cihazlardan bir tanesi de GT 2 pro modeliydi. Realme Uİ arayüzü benim gibi MIUI aşığı bir kullanıcının bile yadırgamadığı hızlı ve stabil bir arayüz. Kamera özellikleri çok üst düzey olmasa da normal bir kullanıcıyı tatmin edecek seviyede.
Isınma konusu ise cihazla değil sahip olduğu işlemci ile alakalı. SD 888 başlı başına sorunlu bir işlemci ve aynı işlemciyi kullanan OnePlus 9 pro ve Mi 11 ultra gibi amiral gemisi cihazlarda bile aynı sorun var.
Ekran süresine de fazla takılmayın. Kullanmış olduğu işlemci ve donanım özellikleri yüzünden üst düzey bir cihazda daha düşük özelliklere sahip orta sınıf bir telefonun verdiği ekran süresini almanız zaten mümkün olamaz.
Ayrıca Redmi Note 12 pro gibi orta sınıf ve üstelik te kayıt sıkıntısı olan bir cihazla GT 2 yi aynı kefeye koymak ise son derece yanlış. Bence cihazınızın kıymetini bilin...
başa baş takas etmem zaten o kadar da değil :) bilmiyorum çok ısınamadım bakıcam duruma

Üst Alt