Yardım "Read Only File System" dual boot patcher uygulaması hatası

curtana73

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aziz
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Bilgisayar Uzmanı
Konular
32
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI Global 13.0.2 Kararlı A10
Telefon Modeli
Xiaomi Redmi Note 9s
Bootloader Kilidi
Açık
Merhabalar tekrar,

A10 MIUI rom kurdum, kararlı bir sistem ama fazla kararlı geldi bana, bunun Selinux veya salt okunur sistemi korumasını en azından dbp (dual boot patcher) uygulaması için devre dışı bırakmam lazım ki diğer uyumlu romları da ekleyebileyim. Admin ve uzman arkadaşlardan bu konuda yardım bekliyorum, şimdiden ilgilenenlere teşekkür ederim.

Exfat

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Lenovo P2
Konular
0
Merhabalar tekrar,

A10 MIUI rom kurdum, kararlı bir sistem ama fazla kararlı geldi bana, bunun Selinux veya salt okunur sistemi korumasını en azından dbp (dual boot patcher) uygulaması için devre dışı bırakmam lazım ki diğer uyumlu romları da ekleyebileyim. Admin ve uzman arkadaşlardan bu konuda yardım bekliyorum, şimdiden ilgilenenlere teşekkür ederim.
Merhaba. Selinux'u permissive yapan uygulama/yöntemler işe yaramadıysa bunun farklı kernel yükleyerek yapıldığını söyleyenler var. Farklı bir kernel ile denediniz mi?

Kaynak:

Oyla:

curtana73

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aziz
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Bilgisayar Uzmanı
Konular
32
Merhaba. Selinux'u permissive yapan uygulama/yöntemler işe yaramadıysa bunun farklı kernel yükleyerek yapıldığını söyleyenler var. Farklı bir kernel ile denediniz mi?

Kaynak:
Denedim az önce ama olmadı, selinuxu devre dışı bırakan curtana kernel önerileri varsa denerim, teşekkürler.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

Exfat

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Lenovo P2
Konular
0
Denedim az önce ama olmadı, selinuxu devre dışı bırakan curtana kernel önerileri varsa denerim, teşekkürler.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Her kernelin konusunda tüm özellikleri yazmaz, bu işle işi olmayan da selinux devre dışı bırakılır mı bilmeyebilir. Ben 3 tane kernel konusu atıyorum, isterseniz denersiniz. Denemeden önce varsayılan kerneli sistemi filan yedeklerseniz iyi olur.

Oyla:

curtana73

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aziz
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Bilgisayar Uzmanı
Konular
32
Bir full bir de 657 MB düşük boyutlu partitionları twrp ile yedekledim. Deniycem işler yolunda gitmezse, boot, recovery dışında geri yüklemem gereken partition var mı? Mesela dtbo, persist v.s.

Oyla:

curtana73

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aziz
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Bilgisayar Uzmanı
Konular
32
Her kernelin konusunda tüm özellikleri yazmaz, bu işle işi olmayan da selinux devre dışı bırakılır mı bilmeyebilir. Ben 3 tane kernel konusu atıyorum, isterseniz denersiniz. Denemeden önce varsayılan kerneli sistemi filan yedeklerseniz iyi olur.

İlk linktekini indiremedim, 3. linkteki fastboota düşürdü, boot.img flaşlama ile kurtardım, 2. linkteki başarılı idi ama hala read only (salt okunur) görünüyor. Bir de aşağıdaki linkten no verity opt v6.1 flaşladım, o da fastboot moduna girdirdi:

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-01-31-21-05-55-079_com.github.chenxiaolong.dualbootpatcher.snapshot.jpg
    Screenshot_2023-01-31-21-05-55-079_com.github.chenxiaolong.dualbootpatcher.snapshot.jpg
    308 KB · Görüntüleme: 5
Oyla:

Exfat

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Lenovo P2
Konular
0
İlk linktekini indiremedim, 3. linkteki fastboota düşürdü, boot.img flaşlama ile kurtardım, 2. linkteki başarılı idi ama hala read only (salt okunur) görünüyor. Bir de aşağıdaki linkten no verity opt v6.1 flaşladım, o da fastboot moduna girdirdi:
Kusura bakmayın, ilk linkteki zaten aosp rom içinmiş gözümden kaçmış. Zaten asıl mesele salt okunur sorunu da olabilir. System rw diye bir şey vardı o iş görür mü acaba? Başka da şey gelmiyor aklıma.

Şurada bahsi geçen konuya ve kafein beyin anlatımına da bakabilirsiniz.

Oyla:

curtana73

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aziz
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Bilgisayar Uzmanı
Konular
32
Kusura bakmayın, ilk linkteki zaten aosp rom içinmiş gözümden kaçmış. Zaten asıl mesele salt okunur sorunu da olabilir. System rw diye bir şey vardı o iş görür mü acaba? Başka da şey gelmiyor aklıma.

Estağfirullah, bizim de gözümüzden çok şey kaçıyor. Konu tam da bu ama üstteki indirdiğim dosyayı flaşlamadı, ("Unzip indirip tekrar deneyin" diyor) halbuki twrp o işi yapar. Araştırmaya devam, pes etmek yok. En kötü ihtimalle custom rom ile denerim ama MIUI olması çok iyi olurdu, primary rom miui olmalı.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Peki MIUI 11 Android 10 rom kullansam sistem rw daha kolay mı olur sizce?

Oyla:

curtana73

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aziz
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Bilgisayar Uzmanı
Konular
32
Çözüm önerisi:
Primary rom olarak engineering rom yükleyip, bunu sadece offline rom ekleme,kaldırma ve yedekleme için kullansam ve diğer romları günlük hayatta kullansam (dual boot patcher ile) yine de risk var mı sizce? Bu romdan hiç bir şekilde internete bağlanmasam, offline olsa da riskilimidir? Teşekkürler.

Oyla:

curtana73

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aziz
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Bilgisayar Uzmanı
Konular
32

Farklı rom (MIUI Pro 12 20.8.20) yükleyerek rw olayını çözdüm ama hala "System partition is not mounted" hatası alıyorum rom yedekleme yapmıyor (yapsa zaten flaşlama da yapacak). Konuyu biraz fstab yönünden inceledim, baktım ki gerçek (real) sistem yerine sanal (link) kullanarak sistem dosyalarına erişiyor ve gerekli dosyaları her seferinde arttırdığı bir sayısal dizine aktarıyor. Bu nedenle mevcut olan /system dizinini doğrudan okumuyor. Buna bir çözün öneriniz varsa, denerim, çözersem çok sevinirim. Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt