Rehber Quallcom İşlemci Cihazlarda VoLte-VoWifi PDC programı ile etkinleştirme

afaruky

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Afaruk
Cihazım
Nexus 5
Konular
6
Redmi Note 5 Pro için sorun çözüldü. VoLTE ve VoWiFi sorunsuz çalışıyor.
Stock MIUI ile çalıştıramadığım için Eu.rom kuracaktım. Acaba bu EU romda çalıştıran var mıdır diye araştırırken Yunanca forumda benzer sorunlar yaşayanları gördüm. Adamlar burdakinin aynısı bir konu açmışlar fakat Note 5 Pro için spesifik olarak anlatmışlar.
Listeden Chungwa_Commercial seçince ikon anında geliyor. Yeniden başlatmaya falan gerek yok.

İlk mesaja eklerseniz daha faydalı olacağını düşünüyorum.

Konunun orijinali :

Ekli dosyalar

• 9ee9c4e1-92fc-4124-bc12-9d4baa005fc7.png
    9ee9c4e1-92fc-4124-bc12-9d4baa005fc7.png
    422,9 KB · Görüntüleme: 32

cenk13

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cenk
Cihazım
mi8
Konular
1
Öncelikle telefonunuz Rootlu, usb hata ayıklama açık, EFS yedeği almayı unutmayın

, linkten program ve sürücüyü indirip kurun.
ben işlemleri (bu versiyon ile yaptım çalışmayanlar için tüm versiyonlar ) programı kurun.
komut satırında adb penceresi açıp sırası ile komutları girin
Kod:
adb devices
adb shell
su
setprop sys.usb.config diag,serial_cdev,rmnet,adb

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

komut satırı bu şekilde gözüküyorsa pdc programını YÖNETİCİ olarak çalıştırın.

aktive olarak gözüken operatörünüz üzerine sağ tıklayıp deaktive sub0 sub1 yapın
DT_Greece bulup setselectedconfig sub0 sub1 yapın pending yazılarını gördükten sonra aşağıda bulunan aktivate basın.

Önce gözüken Turkey-Volte üzerine tıklayıp Remove yapın listede gözükmüyor ise işlem tamamlanmıştır.

İşlemleri Mi 8 eu 9.9.3 yüklü Vodafone hatlı cihazda yaptım. Turkcell için çok farklı olacağını sanmam.
MI5 de vowifi destekleyen profil bulmadığım için mi5 cihazlar da yöntem işe yaramıyor.
Not: Kendi operatör tanımınızı silmezseniz cihazı yeniden başlattığınız da eski haline dönüyor.
Merhaba, dt_greece 2 seçeneği de active ettim, eu rom yükledim, mi 8 de hala işaret gelmedi, ims kayıt ettirildi yazıyor, wifi üzerinden görüşme yapılamıyor yazıyor. Benim mi 8 özel bir seri galiba. Kirayim mi sizce :))
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Eu rom MIUI 10.3.6 kurulu şu an telefonda. Acaba bu rom da mı desteklemiyor

Son düzenleme:

cenk13

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cenk
Cihazım
mi8
Konular
1
Bu konuyu açan arkadasa, arada yorum yapan arkadasa, mnengi üstada, uzaktan bağlanıp o kadar ugradan Mahmut arkadaşıma çok teşekkürler. Mi 8 sonunda oldu, aniden geldi icon. Pdc tool ile greece active ettiğimde gelmemişti, sonra geldi. Ömrümün yarisi telefon çekmeyen yerlerde geçiyor wifi ile çok işime yarayacak, telefon 2-3 kez brick oldu ama birşeyler de öğrendim bu sayede. Allah razı olsun arkadaşlar.

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134
Bu konuyu açan arkadasa, arada yorum yapan arkadasa, mnengi üstada, uzaktan bağlanıp o kadar ugradan Mahmut arkadaşıma çok teşekkürler. Mi 8 sonunda oldu, aniden geldi icon. Pdc tool ile greece active ettiğimde gelmemişti, sonra geldi. Ömrümün yarisi telefon çekmeyen yerlerde geçiyor wifi ile çok işime yarayacak, telefon 2-3 kez brick oldu ama birşeyler de öğrendim bu sayede. Allah razı olsun arkadaşlar.
Kullandığınız ROM nedir?

cenk13

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cenk
Cihazım
mi8
Konular
1
Kullandığınız ROM nedir?
Eu MIUI 10.3.6 ikonu gördüm ama şimdi kayboldu şaka gibi. Wifi ile alakalı olabilir simgenin kaybolması ama gözümle gördüm icon geldi volte yanına. Telefon mi 8 ise bundan sonra ben de yardımcı olabilirim. Üstadlar çok basit sorulara bile sabırla cevap verip yoruluyorlar

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134
Eu MIUI 10.3.6 ikonu gördüm ama şimdi kayboldu şaka gibi. Wifi ile alakalı olabilir simgenin kaybolması ama gözümle gördüm icon geldi volte yanına. Telefon mi 8 ise bundan sonra ben de yardımcı olabilirim. Üstadlar çok basit sorulara bile sabırla cevap verip yoruluyorlar
Maalesef Max 2 kullanıyorum.

cenk13

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cenk
Cihazım
mi8
Konular
1

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-01-01-20-39-30-174_com.android.chrome.png
    Screenshot_2020-01-01-20-39-30-174_com.android.chrome.png
    92,5 KB · Görüntüleme: 27

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134
Bakayim Max 2 için de, eu rom ve bu pdc tool işlem tarifi ile olacağını düşünüyorum, benim.ki bile olduysa
Bende greece çıkmıyor hocam ve hepsini active ettim tek tek, bir türlü VoLTE ikonunu göremedim. Teşekkür ederim, bence hiç bakmayın. EU Rom'a geçtim şimdi, son kez deniyorum.

cenk13

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cenk
Cihazım
mi8
Konular
1
Bende greece çıkmıyor hocam ve hepsini active ettim tek tek, bir türlü VoLTE ikonunu göremedim. Teşekkür ederim, bence hiç bakmayın. EU Rom'a geçtim şimdi, son kez deniyorum.
Volte direk geliyordu bende zaten, vowifi sorunlu idi. Başka bir telefondan sms atıp volte ayarlarını aktif etmiş miydiniz

Üst Alt