Yardım qpst port gözükmüyor

acerect

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
sweetin
Meslek
Video Editör
Konular
8
Size çok basit bir yöntem vereceğim şimdi çoğu zaman işe yarar port görmeyen arkadaşlara da destek olsun.
Tüm bunları yapmadan önce telefonumuzun rootlu olması gerekiyor çünkü bildiğiniz üzere diag açmak için yetki gerekir.

1- Telefonumuzdaki usb hata ayıklama açık mı kontrol ediyoruz açık değilse açıyoruz.
2- Telefonumuz açık vaziyette iken kablomuz ile bilgisayar bağlantısını gerçekleştiriyoruz.
3- Bilgisayarımıza Driver Booster isimli uygulamayı internetten bulup indiriyor ve kuruyoruz.
4- Telefonumuz kablo ile bilgisayara bağlı ve açık vaziyette iken Driver Booster programında "TARA" yazana basıyoruz.
5- Tarama bittikten sonra android ile alakalı bir takım dosyalar buluyor ve Driver Booster programında güncelle diyoruz.
6- İşlem bittikten sonra tüm sürücüler güncel hale geldiğinde bilgisayarı ve telefonu yeniden başlatıyoruz.
7- Yeniden telefonda port açmayı deniyoruz.

Bu yöntem çoğu zaman işe yarar olurda işe yaramaz ise manuel olarak telefonun işlemci modeline uygun dosyaları bilgisayarınıza tanıtarak işlemleri tamamlayınız. Hepinize iyi forumlar diliyorum sağlıcakla kalın.
tamamdır hocam herkese teşekkürler port açabildim adb shell ile

acerect

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
sweetin
Meslek
Video Editör
Konular
8
hocam bence işlemi bilen birine yaptırmaya çalışın bu iş uzun
hocam denediğim qcn ler çalışmadı servis yok dedi ben yedek almıştım zaten sonra efs resetleyip yedeği yükledim sorun yok yani

Üst Alt