Yardım qpst port gözükmüyor

acerect

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
sweetin
Meslek
Video Editör
Konular
8
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Qcn yükleyeceğim cihaz bağlı ama port gözükmüyor. Qualcomm driveri yüklü.

burhan0660

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
27

Qcn yükleyeceğim cihaz bağlı ama port gözükmüyor. Qualcomm driveri yüklü.
cihazda root varmı root yoksa elindeki qnc yi nereden aldın cihazına tam olarak uyacak mı ? bilinçsiz işlemler sonucu şebekeyi sorunlu hale getirebilirsin hocam

acerect

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
sweetin
Meslek
Video Editör
Konular
8
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
cihazda root varmı root yoksa elindeki qnc yi nereden aldın cihazına tam olarak uyacak mı ? bilinçsiz işlemler sonucu şebekeyi sorunlu hale getirebilirsin hocam
hocam volte çalışmıyor da qcn yüklemek gerekiyormuş sanırsam cihazıma uyumlu ama root yok sanırsam ben de

burhan0660

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
27
hocam volte çalışmıyor da qcn yüklemek gerekiyormuş sanırsam cihazıma uyumlu ama root yok sanırsam ben de
root yoksa port açamazsınız önce root gerekiyor volte çalışmama sebebi sadece qnc le alakalı degildir belki operatör üstünde açık degil hattınız türk telekomsa "vodafone veya türkcell" hariç tüm operatörler aslında türk telekom operatör üstünde açık olmayabilir onu deneyin türk telekom için "VOLTE yazıp 5555'e göndererek SMS ile açabilirsiniz." bu mesajı volte destekli bir telefonda gönderin volte gelsin sonra hattınızı kendi telefonunuza takın

acerect

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
sweetin
Meslek
Video Editör
Konular
8
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
root yoksa port açamazsınız önce root gerekiyor volte çalışmama sebebi sadece qnc le alakalı degildir belki operatör üstünde açık degil hattınız türk telekomsa "vodafone veya türkcell" hariç tüm operatörler aslında türk telekom operatör üstünde açık olmayabilir onu deneyin türk telekom için "VOLTE yazıp 5555'e göndererek SMS ile açabilirsiniz." bu mesajı volte destekli bir telefonda gönderin volte gelsin sonra hattınızı kendi telefonunuza takın
Hocam dediğiniz işlemleri yaptım zaten Türk Telekom üzerinde volte açık telefonda da açık ama only LTE yapınca geliyor sadece

burhan0660

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
27
Hocam dediğiniz işlemleri yaptım zaten Türk Telekom üzerinde volte açık telefonda da açık ama only LTE yapınca geliyor sadece
cihazınızın arka kapagında CE logosu veya çöp kutusu işareti varmı ?

Theo7

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
uls
Cihazım
Mi Note 3
Konular
10
Diag port açman lazım onun içinde cihaza önce twrp daha sonrada magisk yüklemen lazım ondan sonra görür

umutphlvnoglu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Siber güvenlik
Konular
24
Size çok basit bir yöntem vereceğim şimdi çoğu zaman işe yarar port görmeyen arkadaşlara da destek olsun.
Tüm bunları yapmadan önce telefonumuzun rootlu olması gerekiyor çünkü bildiğiniz üzere diag açmak için yetki gerekir.

1- Telefonumuzdaki usb hata ayıklama açık mı kontrol ediyoruz açık değilse açıyoruz.
2- Telefonumuz açık vaziyette iken kablomuz ile bilgisayar bağlantısını gerçekleştiriyoruz.
3- Bilgisayarımıza Driver Booster isimli uygulamayı internetten bulup indiriyor ve kuruyoruz.
4- Telefonumuz kablo ile bilgisayara bağlı ve açık vaziyette iken Driver Booster programında "TARA" yazana basıyoruz.
5- Tarama bittikten sonra android ile alakalı bir takım dosyalar buluyor ve Driver Booster programında güncelle diyoruz.
6- İşlem bittikten sonra tüm sürücüler güncel hale geldiğinde bilgisayarı ve telefonu yeniden başlatıyoruz.
7- Yeniden telefonda port açmayı deniyoruz.

Bu yöntem çoğu zaman işe yarar olurda işe yaramaz ise manuel olarak telefonun işlemci modeline uygun dosyaları bilgisayarınıza tanıtarak işlemleri tamamlayınız. Hepinize iyi forumlar diliyorum sağlıcakla kalın.

Son düzenleme:
Üst Alt