Yardım Pubg OTO parlaklık düşmesi

wiper30

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Şükrü
Cihazım
mi 11T Pro
Meslek
Güvenlij+PC vs..
Konular
55
Cihazım mi11 t pro cihaz ısındığını zaman veya oyundanken cihaz parlaklığını bir an alt seviye düşüyor ve oyundanken zorluk çekiyoruz araştırdim yazılım herhalde bunun bir yolu varmı .

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Amoled ekranlı bir telefon kullandığınız için ısınma durumunda yüksek parlaklık ile kullanmak sakıncalı. Telefon yanma sorunlarından kaçınmak için parlaklık kısıyor. Telefonu daha soğuk tutacak çözümler arayın soğutucu gibi. Olabildiğince düşük parlaklıkta oyun oynayın. Alternatif olarak Thermal mod ile ısı durumunda kısılma engellenebilir ekranınız da büyük ihtimalle yanacaktır ya da pikseller hataya düşecektir

wiper30

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Şükrü
Cihazım
mi 11T Pro
Meslek
Güvenlij+PC vs..
Konular
55
Cihazım mi11 t pro cihaz ısındığını zaman veya oyundanken cihaz parlaklığını bir an alt seviye düşüyor ve oyundanken zorluk çekiyoruz araştırdim yazılım herhalde bunun bir yolu varmı .

Arkadaşlar MIUI 13 yazılımında bir kısıltma var şu an cihaz çok ısındığı zaman veya çok değil de az ısındığı zaman sadece oyunda değil bütün uygulamalarda sistem Kendi parlaklığı ortalama %60 ile 70 çekiyor cihaz işlemci yani CPu tekrardan soğudu zaman otomatikmen düzeliyor

ÇÖZÜM araştırmalarıma göre MIUI sürüm 13.1 veya üstü yüklüyse sorun düzeliyor çünkü çok şikayet var bununla ilgili güncelleme varsa cihazı günceleyin.. büyük ihtimalle düzelir kendim de mi 11 t pro kullanıyorum 13.1 güncellemesi henüz alamadım eğer gelirse düzelirse yazarım buraya

emiramarick

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Poco x3 gt
Konular
31
Cihazınız ısındığını için öyle bir durumla karşı karşıya geliyorsunuz
1- Oyun içinde oyun tekrarı ve ölüm anlarını kapatın
2-suan hangi game turboyu kullanıyorsunuz bilmiyorum yeni gelen ise game turbo ayarlarından güç tasarrufuna alın eğer eski ise Fps göstergesinin sağ taraflarında performans yazicak ona tıklayın dengeliye alın
3- arkada çok uygulama açık olmasın
4- konum nfc gibi özellikleri kapatınız
5- pil tasarrufunu kapatın
6- uzun zaman önce girmiştim gameturbo ayarlarından parlaklık ayarlanabiliyor eğer yapabiliyorsaniz yapım öyle bir seçenek vardı sabit tutuyordu ama benim cihazım pocoydu ondan farklılık gösterebilir.Ustte belirttiğim şeyler cihazı soğutmaya yarar iyi oyun deneyimi diliyorum iyi gunler

emirtuk3r16

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
emir
Cihazım
POCO X3 NFC
Konular
11
Ustam bu sorun şöyle , bende arıza sanıyordum değilmiş cihaz fazla ısındığında oluyor bu olay otomatik kısıyor çoğu cihazda böyle olmayan vardır illahi yenilerin hepsinde var.

wiper30

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Şükrü
Cihazım
mi 11T Pro
Meslek
Güvenlij+PC vs..
Konular
55
Cihazınız ısındığını için öyle bir durumla karşı karşıya geliyorsunuz
1- Oyun içinde oyun tekrarı ve ölüm anlarını kapatın
2-suan hangi game turboyu kullanıyorsunuz bilmiyorum yeni gelen ise game turbo ayarlarından güç tasarrufuna alın eğer eski ise Fps göstergesinin sağ taraflarında performans yazicak ona tıklayın dengeliye alın
3- arkada çok uygulama açık olmasın
4- konum nfc gibi özellikleri kapatınız
5- pil tasarrufunu kapatın
6- uzun zaman önce girmiştim gameturbo ayarlarından parlaklık ayarlanabiliyor eğer yapabiliyorsaniz yapım öyle bir seçenek vardı sabit tutuyordu ama benim cihazım pocoydu ondan farklılık gösterebilir.Ustte belirttiğim şeyler cihazı soğutmaya yarar iyi oyun deneyimi diliyorum iyi gunler
Konu açmadan önce hepsini yapmışım bu game torbo ilgisi yok bütün uygulamalar parlaklık düşüyor nfc pil performans hepsini yapmışım daha önce bu yazılım hattasi ekran pil ve işlemci çok fazla zarar görmemesi için yapılmış bir sınırlamadır.

emiramarick

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Poco x3 gt
Konular
31
Konu açmadan önce hepsini yapmışım bu game torbo ilgisi yok bütün uygulamalar parlaklık düşüyor nfc pil performans hepsini yapmışım daha önce bu yazılım hattasi ekran pil ve işlemci çok fazla zarar görmemesi için yapılmış bir sınırlamadır.
Hocam pek bilgim yok bendede sürekli parlaklık kendi kendine yükseliyor:) ama ben eskiden oyun oynarken bu ayarla sabitlerdim

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-09-10-20-23-39-670_com.riotgames.league.wildrift.jpg
    Screenshot_2022-09-10-20-23-39-670_com.riotgames.league.wildrift.jpg
    781,7 KB · Görüntüleme: 12
Üst Alt