Soru Pubg için tetik tuşları MI8

tolgamert3485

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
MI 10T
Konular
21
Merhabalar son zamanlar da belki görmüşsünüzdür Pubg oyunu için yapılan telefonun üst tarafına takılan iki adet L1 R1 tuşlarına sahibim bu tuşları cihazın üstüne takıp mandalıyla kilitliyorum size sorum bu tuşlar takılı olduğu zaman sürekli basınç uyguladığı için telefonun dokunmatiğine yada ekranına zarar verir mi aranızda kullanan var mı ?

Brkozyz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
BuRaK
Cihazım
Mi 8
Konular
8
arkadaşlar merhaba, son güncelleme ile olduğunu düşündüğüm sorunum şu, önceden 3 parmak oynuyordum sonra 2 tetik tuşu satın aldım, sol üst köşede ateş etme olarak ayarladım, son zamanda 4 parmak oynayayım dedim diğer tetik tuşunu da dürbün açmayı sağ köşeye aldım. ateş etme tetiği sıkıntısız sol üstte çalışıyor ama sağ üstteki tetik tuşu nedense bir basıyor bir bazmıyor. şimdi diceksiniz ki tetikler bozulmuştur, ekran bozuk olabilir, koruyucu cam sıkıntı yaratıyor olabilir diceksiniz şöyle ki, sol tetik tuşuna o bozuk olduğunu düşündüklerimi tek tek deniyorum 2 set tetik tuşum var yedeklerle dahil, ateş butonuna koyduğum tetikler sorunsuz gel gelelim sola koyduğumun yanına dürbün aça koyunca basmıyor, tetiği çıkarıp ekrana parmakla basınca çalışıyor yani dokunmatikte arızalı değil kaldım böyle çözümü de bulamadım
Bu tetiklerin stabil calistigini daha duymadim ekrana vurmali olanlardan kullan 1 yildir ne tetik bozuluyor nede boyle sorunlarla karsilasiyorum

Oyla:

Yanarsın57

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi9 E. Edition
Konular
22
Bu tetiklerin stabil calistigini daha duymadim ekrana vurmali olanlardan kullan 1 yildir ne tetik bozuluyor nede boyle sorunlarla karsilasiyorum
tetikler aslında stabil dokunuşu anında hissettiriyor, kullandıklarım arasında en iyisi bunlar ama ne olduysa ateş butonuna basan tetik çalışıyor dürbün açan tetik basmıyor, ikisini yer değiştiriyorum ateşe basan tetik dürbün aça koyduğunda o çalışmıyor bu seferde sorun dürbün açma kısmında bazen basıyor çoğu zaman da basmıyor çözemedim bir türlü

Oyla:

wiper30

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Şükrü
Cihazım
mi 11T Pro
Meslek
Güvenlij+PC vs..
Konular
55
Bu bahsettiğiniz tuşla ne kadar süre oynadınız bilmiyorum lakin 2 - 2½ saat sonunda telefon ısınınca basmadığın tuşlara basıyor. Kendi kendine dürbün açıp kapatıyor filan. Şuanda sol tuşum bundan sağ tuşum metal tuşlardan. (Genelde telefonun sağ tarafı ısındığı için.) Ayrıca bu tuşlarla soğuk havada dışarda 20-30 dk nın üzerinde oynamak zorlaşıyor. Bu tuşlar sıcaklığı algıladığı için eller üşüdüğü an öldün ateş edemiyorsun ;)
Bu taktik mi 8 için kullanıyorum yaklaşık 11 ay oldu sıkıntısız çalışıyor yere düşürmeden darbe almadan bu Tetik piyasanın en sağlam tetikler hem sağlam hem ucuz emin olun takılma veya kendi kendine ateş etme olmaz bunda sizi 1 seneden daha çok götürür

Oyla:

Yanarsın57

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi9 E. Edition
Konular
22
Tamam kardeşim sağol onu zaten yaptım ama buseferde tetiklerden biri çalışmıyor neden oluyor anlamıyorum ama basmıyor ekran bozuk desem parmakla dokunduğumda oluyor tetik bozuk desem tam tersine taktigimda tetik çalışıyor çözemedim ekrana taktigim koruyucu cam da sıkıntı var desem oda degil

MI 9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bende de Mi9 Explorer Edition var. telefonda koruyucu kırılmaz cam takılı ve kutudan çıkan şeffaf kılıf var. resimdeki gördüğünüz tetik tuşlarını aldım bundan öncede 2-3 tane tetik tuşu kullandım, ya takılıyodu ya basmıyordu anlık falan filen işte. bu tetik tuşunda basmama işte takılma hiç bir sorun yaşamadım fakat. kırılmaz ekran + kılıf ile sol üste bir tetik ateş için, sağ üste bir tetik dürbün açmak için kullanıyorum. sol üstteki tetik sıkıntısız çalışırken, sağ tetik basmıyor. 2 set tetik tuşum var hepsiyle denedim, sol çalışıyor ama sağdaki takılı tetikler dürbünü bazen açıyor bazende hiç açmıyor takılıyor sinir bozucu, solda çalışanı sağa alıyorum yok banamısın demiyor, tetiği söküp elle bastığımda basar basmaz dürbünü açıyor. sonra kılıfı söküp denedim şuan çalışıyor bazen çok nadir oluyor tetik ekrandan hafif kayıyor ekrana tam temas etmiyor dürbün açılmıyor onun dışında sıkıntı yok, ama şunu diyebilirim ki alan pişman olmaz bir kaç arkadaşıma da aldırdım ve çok memnunlar '' lan bunlar çok iyiymiş bizim eski kullandıklarımız çok dandikmiş diyenleri '' oldu. gel gelelim sorun arkadaşın yaşadığına benzer bir sorun önceden şeffaf kılıf ile takır takır çalışıyorken şimdi neden kılıfla çalışmıyor çözemedim bir türlü, tetik ekrana tam oturuyor onda da sıkıntı yok. anlamadım gitti vallahi bende. tam bu oyun güncellendi tesadüfen ondan sonra bu problemi yaşamaya başladım ya şans denk geldi yada onunla mı alakalı bilemiyorum saçma ama gerçek bu :)

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    295,6 KB · Görüntüleme: 24
Oyla:

Kolisefra

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yavuz
Cihazım
Pocophone f1
Konular
0
Bende daha yeni aldim bu tetik tusundan ama benim sorunum da farkli. Bende bu tetik tusunu taktigim zaman orada basili kaliyor yani ustundeki dugmeye basmadan daha sanki parmagimla tetik tusunu taktigim bolgeye basiliymis gibi kaliyor. cihazim xiaomi mi 8

Sa. Bende bugün birtane aldım benim cihaz pocophone F1 tetik tuşunu takıyorum Basılı kalıyor yada çalışmıyor . Bu konuda çözüm buldunuz mu .

Oyla:

celdegokhan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Gökhan
Cihazım
A2
Konular
1
Arkadaşlar tetik mi almalıyım konsol mu kararsız kaldım, ikide bir bozulan bir şey istemiyorum. Tetik aparatlar çabuk bozuluyor sanırım genel kanı o yönde galiba.

Case4u ve Baseus markası arasında kaldım arada fiyat farkı bulunuyor. Baseus iki kat daha pahalı kullanan varsa yorum yapabilir mi ?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Cidden rahat kullanabiliyor musunuz cihazları bu shoulder ve trigger butonları takılıyken? Telefonu elime alıp öyle bi tutayım dedim de, aşırı rahatsız. Onun yerine şöyle bi aparat alsanız mı ne?

Hocam herhangi bt'li bir kolu bağlasakta aynı işlevi görür müyüz ? Konumu kapatınca bağlı olduğu gözükür mü ?

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt