Yardım Pubg de kasmalar oluyor

Hknslm161

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Xioami Mi Mix
Konular
9
İyi günler mi mix cihazimda bu son sürümü yüklediğimden beri (10.2.1.0 Kararlı) pubg oyununda bir kasma oluyor ama normal bir kasma değil arka planda sanki bir uygulama çalışıyor da zorluyor gibi bi 10 saniye akıcı 10 saniye kadar da FPS değeri epey bi düşüyor ve aşırı kasma oluyor sonra düzeliyor o şekil tekrarlıyor. Ben oyundan ziyade telefondan kaynaklandığını düşünüyorum çünkü başka oyunlarda da buna yakın sorunlar yaşıyorum tatlı takılmalar oluyor da pubg de ki kasma insanı çileden çıkarıyor Pubg'nin Google play yorumlarında da bu cihazı kullananların da bazılarında da bu sorun varmış acaba diğer mi mix kullanıcılarında bu sorun var mi ? Çözüm hakkında fikri olan var mı ? Atabilirsem videolu bir örnek atacağım.
Edit: YouTube'a yükledim Link:
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Son düzenleme:

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
Son sürüm game turbo yu tekrar deneyin birde cihazın dpi ayarıyla oynamış miydiniz?

Oyla:

karnesa

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
14
İyi günler mi mix cihazimda bu son sürümü yüklediğimden beri (10.2.1.0 Kararlı) pubg oyununda bir kasma oluyor ama normal bir kasma değil arka planda sanki bir uygulama çalışıyor da zorluyor gibi bi 10 saniye akıcı 10 saniye kadar da FPS değeri epey bi düşüyor ve aşırı kasma oluyor sonra düzeliyor o şekil tekrarlıyor. Ben oyundan ziyade telefondan kaynaklandığını düşünüyorum çünkü başka oyunlarda da buna yakın sorunlar yaşıyorum tatlı takılmalar oluyor da pubg de ki kasma insanı çileden çıkarıyor Pubg'nin Google play yorumlarında da bu cihazı kullananların da bazılarında da bu sorun varmış acaba diğer mi mix kullanıcılarında bu sorun var mi ? Çözüm hakkında fikri olan var mı ? Atabilirsem videolu bir örnek atacağım.
koştum rom dene

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Hknslm161

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Xioami Mi Mix
Konular
9
Son sürüm game turbo yu tekrar deneyin birde cihazın dpi ayarıyla oynamış miydiniz?
Dpi ayarı falan oynamadım zaten fazla da anlamıyorum telefon olduğu gibi en sade halinde kullanıyorum rom root falan pek anlamıyorum kullanmıyorum da game turbo dediğiniz telefonun kendi oyun hızlandırıcısı galiba o aktifken de aynı sorun devam ediyor

Oyla:

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
Hocam dpi ayarlarıyla ilgisi nedir ve olması gereken dpi ayarı nedir?
ben dpi ayarını 449 da kullanıyordum ve çok şık oluyordu telefon ama brawl stars oynarken oyunda çok kasmalar meydana geliyordu sonra standart en küçük dpi ayarına alınca 423 oyunda ki kasma sorunu düzeldi.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Dpi ayarı falan oynamadım zaten fazla da anlamıyorum telefon olduğu gibi en sade halinde kullanıyorum rom root falan pek anlamıyorum kullanmıyorum da game turbo dediğiniz telefonun kendi oyun hızlandırıcısı galiba o aktifken de aynı sorun devam ediyor
linkte ki game turbo sürümünü kurarak tekrar deneyin ayrıca bazı kişiler ekran kalitesini yükselttiğinde daha rahat oynandığını söylüyorlardı sizde bi yükselterek deneyin isterseniz. Düşük ayarlarda oyunda problem olduğu söylenmişti bunun dışında aklıma oyun performansını artırıcı birşey gelmiyor pubg için.

Oyla:

Bawer21

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İnan
Cihazım
Poco F3
Konular
4
ben dpi ayarını 449 da kullanıyordum ve çok şık oluyordu telefon ama brawl stars oynarken oyunda çok kasmalar meydana geliyordu sonra standart en küçük dpi ayarına alınca 423 oyunda ki kasma sorunu düzeldi.

linkte ki game turbo sürümünü kurarak tekrar deneyin ayrıca bazı kişiler ekran kalitesini yükselttiğinde daha rahat oynandığını söylüyorlardı sizde bi yükselterek deneyin isterseniz. Düşük ayarlarda oyunda problem olduğu söylenmişti bunun dışında aklıma oyun performansını artırıcı birşey gelmiyor pubg için.
Standart dpi değerinden kastınız 360 mı?

Oyla:

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
Standart dpi değerinden kastınız 360 mı?
Erişilebilirlik içinde görüntü boyutu ayarı var orda ekran öğelerini en küçük seçeneğine alınca standart 423 olarak ayarlıyor bunu demek istedim.

Oyla:

Hknslm161

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Xioami Mi Mix
Konular
9
koştum rom dene

Koştum rom ??

Paket ayrıştırmasinda sorun oluştu hatası yüklenmiyor sanırım telefon desteklemiyor

Bu arada gönderiyi düzenledim sorununun youtube linkini paylaştım umarım sorunu tam anlatabilmişimdir.

Son düzenleme:
Oyla:

karnesa

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
14
yanlış yazmışım dostum, costum rom dene telefonuna uygun costum romları dene gfx tool uygulamaları da kasmayı azaltabilir

Oyla:
Üst Alt