Power Bank Mi4 umu Şarj Etmiyor YARDIM

dracula_55

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmed
Cihazım
Mi5S
Konular
10
Yaklaşık 1 senedir Xiaomi mi4 kullanıyorum.Fakat powerbank kullanırken hep sorun yaşıyorum.Ve bunu çevremden aldırdıgim kişilerin telefonlarında da yaşadım.
1-Telefonun şarji 50 üzeri olduğunda powerbank taktığım zaman birkaç sefere kolaylıkla şarj olmaya başlıyor.Bazen ilk takmama dahi çalışıyor.
2-Fakat telefonun şarjı 50 den aşağı olduğu zaman bir türlü şarj olmaya başlamıyor.Sürekli takip çıkarıyorum bazen şansa şarj olmaya başlıyor fakat çoğu zaman şarj olmuyor.
Bunu tüm Xiaomi mi4 lerde yaşadım.Acaba aynısını yaşayan veya ayarlardan bi seçenek ile düzeltiliyor diyen biri var mıdır? Çok sinir olmaya başladım bu konuda.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Powerbank ile ilgili bir sorun olmasın hocam? Hangi marka kullanıyorsunuz? Hem kendi Mi4'ümü hem de çevremdeki pek çok Mi4'ü powerbank kullanarak şarj ediyorum ve hiç bir sıkıntı yok...

zekirdekx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ugur
Cihazım
mi4
Konular
9
aynı şeyi bende yaşıyorum.
bazen bir şarj olup bi kopuyor neredeyse saniyede 3 kere filan bağlanıp kopuyor.
sorun genelde kabloda.
biraz iyi bir kablo kullanın.
en son ttec inkini aldım.sorun çözüldü

dracula_55

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmed
Cihazım
Mi5S
Konular
10
Hocam kablo ile ilgili bi sıkıntı olduğunu sanmıyorum.powerbank ile ilgili olabilir.tüm telefonları şarj ediyor mi4 de sorun çıkarıyor.Bende telefondan yapılabilecek bi ayar var mıdır diye yardım isteyeyim dedim.powerbank modeli s-link ip755 10400 mah.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Arkadaşlar bir şey merak ettim... Xiaomi kullanıcıları olarak neden Xiaomi powerbank yerine tttec veya s-link gibi markaları tercih ettiniz? Hem daha pahalı hem de daha kalitesiz gibi duruyor. :-x

dracula_55 hocam bildiğim kadarıyla telefonda buna ilişkin bir ayar yok. Kablo olarak daha kısa bir kablo kullanabilirsiniz. Kayıp daha az olacaktır.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
5 senedir Yaobao ve Xiaomi powerbanklerini kullanırım, Mi4 te dahil olmak üzere İmzamda bulunan tüm cihazlarda hiç sorun yaşamadım.
Yaobao'yu aldığımda Xiaomi yoktu. :)

MI PAD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

dracula_55

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmed
Cihazım
Mi5S
Konular
10
Arkadaşlar bir şey merak ettim... Xiaomi kullanıcıları olarak neden Xiaomi powerbank yerine tttec veya s-link gibi markaları tercih ettiniz? Hem daha pahalı hem de daha kalitesiz gibi duruyor. :-x

dracula_55 hocam bildiğim kadarıyla telefonda buna ilişkin bir ayar yok. Kablo olarak daha kısa bir kablo kullanabilirsiniz. Kayıp daha az olacaktır.
Hocam bana o powerbank hediye gelmişti 2 sene öncesinde.O zamanlar Xiaomi ile tanışmamıştım.Şimdi tanıdıklarıma xiaomi aldırıyorum kafa rahat oluyor :)

Bu arada sorunu çözdüm.Powerbank xiaomi ile uyumsuzmuş.Başka powerbanklar ile denedim sorunsuz çalıştı.
Yardımlarınız için teşekkürler..

hyuga16

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
isa
Cihazım
Mİ4 LTE
Konular
12
A101 7800mah powewrbank kullanıyorum sorunum yok :D A101 kalitesi tek geçerim hahahah

juventus18

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serkan
Cihazım
Mi6 seramik
Meslek
isletme lisans
Konular
9
Yaklaşık 1 senedir Xiaomi mi4 kullanıyorum.Fakat powerbank kullanırken hep sorun yaşıyorum.Ve bunu çevremden aldırdıgim kişilerin telefonlarında da yaşadım.
1-Telefonun şarji 50 üzeri olduğunda powerbank taktığım zaman birkaç sefere kolaylıkla şarj olmaya başlıyor.Bazen ilk takmama dahi çalışıyor.
2-Fakat telefonun şarjı 50 den aşağı olduğu zaman bir türlü şarj olmaya başlamıyor.Sürekli takip çıkarıyorum bazen şansa şarj olmaya başlıyor fakat çoğu zaman şarj olmuyor.
Bunu tüm Xiaomi mi4 lerde yaşadım.Acaba aynısını yaşayan veya ayarlardan bi seçenek ile düzeltiliyor diyen biri var mıdır? Çok sinir olmaya başladım bu konuda.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...
Hocam iyi aksamlar oncelikle.
Xiaomi mi4 kullaniyorum bende. Dandik sarj aletleriyle sarj etmiyor benimki biraz kalite seciyor :) fsrkli marka ve ucuz ara kablolarda skinti cikariyor ara kablonun sarj bolumune giren uclari genelde biraz daha kisa oluyor ve yuvaya tam oturmuyor. Powerbankina kendi orjinal veri aktarma kablonu kullanirsa bi tarz sorunlarla karsilasmazsin ;)
Sayilar iyi aksamlar tekrar

sefagedik

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Konular
1
Gomax powerbanklerini öneririm kardeşim;

Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Alt