[PORT][ROM][4.2.1] MIUI V5 4.9.12 By ROMCU[SİNAN SALMAN]

• Konbuyu başlatan Tmp341
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 12
  • Görüntüleme 5K

Tmp341

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Tugay
Cihazım
iPhone 7
Konular
7
GÜNCELLEME: MIUI V5 4.9.12 _BY ROMCU[SİNAN SALMAN]

BENDEN ŞAHSEN İZİN ALINARAK, KONUMUN LİNKİ ADIM VE KENDİ DOWNLOAD LİNKİM VERİLEREK ROM PAYLAŞILABİLİR. AKSİ DURUMDA HAKLARIMI HELAL ETMİYORUM...

Miui discovery için Thl w8s cihazından portladığım 4.9.12 sürümü ile karşınızdayım. Hemen özellikler ve yeniliklere geçiyorum uzamasın :D

Giderilen hatalar:

- Root sorunu giderildi. Araçlar/İzinlerden aktif hale getirin.
- Durum çubuğundan mobil veriyi artık açabilirsiniz.
- Bildirim gecikmesi sonucu bende olmadı yani yok umarım sizlerde de olmaz. ::)
- Galeri nispeten daha hızlı.
- Viper android 4fx çalışmama sorunu giderildi.
- vs. vs.

Yenilikler:

- Roma v6 teması eklendi.(isteyenler için orijinal tema verilebilir)
- Android l klavye ve oppo klavye eklendi( oppoyu istemeyenler direk kaldırabilir)
- Ram yönetimi geliştirildi artık oyunlarda kasan bir miui yok. ayrıca rami temizlediğimde 400 den aşağı ram görmedim. ( kullanıma göre değişebilir)
- Rom için ayrıca bir de performans kiti vereceğim bu rom için ihtiyacınız lmasa da eski sürüm için bir devrim :)
- Viper eklendi rom viper dışında saf miui rom.
- Güncelleme full romdur lütfen eski romun üzerine kurmayın
- Antutu eski rom ile aynı...

Yeni Sürüm Ekran Fotoğrafları:

full Rom MIUI V5 4.9.12 link:

Orj. rom link: ( 4.9.20 güncellemesinde kayda değer birşey olmadığı için vermiyorum. gereksiz sorular sormayınız!

Kurulum
-Wipe data
-Wipe cache
-Format system
-Advanced/dalvik cache wiped

Kurulumdan sonra yapılması gerekenler:LÜTFEN OKUYUN ROMU ÖYLE KURUN

- Kişiler listesini görebilmek için içe/dışa aktar seçeneğinden aktarın.

- Eğer whatsapp kurulumda hata verirse: ayarlar/uygulamalar dan "Kişiler Deposu-Telefon-Whatsapp" bu üçünü verilerini temizleyip. direk whatsapp kurulumunu yapın.% 99 çalışır. yinede sorun yaşayanlar olursa yardımcı olmaya çalışırım

- Romda pil simgesi bozuk bir halde gelecek sürümle ilgili bunun iki çözümü var:
       1-  Ayarlar/pil bilgileri/pil gösterge stili - burayı yüzdeli yaparsanız sorun giderilir ama sarjda yine bozuk olur( benden ve portumdan değil romdan kaynaklı bi sorun gereksiz sorular sormayın)
       2-  Root explorer ile System/media/theme/default içinden com.android.systemui yı silerseniz bu sefer sorun kökten çözülür ama v6 tarzı bir bildirim cubuğu olmaz. stock haline döner. ayrı bir tema yüklediğinizde sorun olmaz ;) ( ben 1. yöntemi   kullanıyorum.)  

- Ayarlar/ekran ayarları yazı tipi boyutu nu küçük yapın daha hoş olur ;)
- Ayarlar/ekran/duvar kağıdından ilk duvar kağıdını seçin.

Teşekkürler:

- Romu test eden herkese teşekkürler

Konu alıntıdır, konu sahibinin isteği olursa içerikte değişiklik yapabilirim.

Kaynak :

kemal_donmez

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kemal
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
10
Cvp: [PORT][ROM][4.2.1] MIUI V5 4.9.12 By ROMCU[SİNAN SALMAN]

Selam,
4.8.29 sürümünü kullanıyorum ve bazı sorunlar yaşıyorum. örnek led bildirimi ayarlayamıyorum, ayarlarda bazı hatalar veriyor ve donmalar gibi.
Bu sürümü kursam bahsettiğim hatalardan kurtulurmuyum? yakın zamana miui kitkat çıkar mı bekleyim mi?

Tmp341

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Tugay
Cihazım
iPhone 7
Konular
7

kemal_donmez pid=10552 dateline=1412863819' Alıntı:
Selam,
4.8.29 sürümünü kullanıyorum ve bazı sorunlar yaşıyorum. örnek led bildirimi ayarlayamıyorum, ayarlarda bazı hatalar veriyor ve donmalar gibi.
Bu sürümü kursam bahsettiğim hatalardan kurtulurmuyum? yakın zamana miui kitkat çıkar mı bekleyim mi?

Miui kitkat gmd'ye zor.Orjinal cihazlar bile hepsi almadı daha, bizim cihaza portlanması uzun zaman alır.Hataların biraz daha düzelmiş olması lazım, ben kendim kurmadım.Konunun orjinal sahibi ben değilim, kendisine sorayım sorunlarınızı.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
@tmp341 hocam, eğer kendisine ulaşırsanız, kendisine takmış olduğu ROMCU lakabının hiç hoş durmadığını, komik ve negatif bir güven etkisi olduğunu söyler misiniz?

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Tmp341

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Tugay
Cihazım
iPhone 7
Konular
7

Selam,

Kendisine ulaştım, wsm tools denediniz mi diye soruyor?

chatin_62 pid=10572 dateline=1412915801' Alıntı:
@tmp341 hocam, eğer kendisine ulaşırsanız, kendisine takmış olduğu ROMCU lakabının hiç hoş durmadığını, komik ve negatif bir güven etkisi olduğunu söyler misiniz?

Kendisi de nickten pek hoşnut olmadığından ismini de yazmamı istemişti.Buraya da üyeymiş zaten. :)

kemal_donmez

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kemal
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
10

Tmp341 pid=10584 dateline=1412930228' Alıntı:
Selam,
4.8.29 durumunu ör n ullanıyorum ve bazı sorunlar yaşıyorum. örnek led bildirimi ayarlayamıyorum, ayarlarda bazı hatalar veriyor ve donmalar gibi.

Kendisine ulaştım, wsm tools denediniz mi diye soruyor?

chatin_62 pid=10572 dateline=1412915801' Alıntı:

Kendisi de nickten pek hoşnut olmadığından ismini de yazmamı istemişti.Buraya da üyeymiş zaten. :)
Slm kullanmadim.. Destegin icin saol fakat sorun sadece ayarlar degil wats up a giriyorsun donuyor birkac dakika sonra kendine grliyor. İnternet sayfasinda sayfanin altina iniyorsun hop en uste cikiyor ekrana dokununca gibi..

ibrahimcelik

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Konular
0

Kurulurken hata alıyorum . Show logdan baktığımda dosyalar taşınmamış mount olmamış,
kurulum tamamlandı diyor ama telefon açılmıyor :( 
Yardım lütfen delirecem

Tmp341

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Tugay
Cihazım
iPhone 7
Konular
7

kemal_donmez pid=10634 dateline=1413007223' Alıntı:
Slm kullanmadim.. Destegin icin saol fakat sorun sadece ayarlar degil wats up a giriyorsun donuyor birkac dakika sonra kendine grliyor. İnternet sayfasinda sayfanin altina iniyorsun hop en uste cikiyor ekrana dokununca gibi..

Bu sürümde de whatsapp sorunu varmış, konu sahibi fix verecekti ama vakit bulamamış.

ibrahimcelik pid=10648 dateline=1413031204' Alıntı:
Kurulurken hata alıyorum . Show logdan baktığımda dosyalar taşınmamış mount olmamış,
kurulum tamamlandı diyor ama telefon açılmıyor :( 
Yardım lütfen delirecem

Recovery sağlamsa yüklemesi lazım.Sp flash tool ile recovery atın, philz yada twrp.

ibrahimcelik

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Konular
0

Philz yükledim deniyordum tam. Teşekkür ederim . En iyi sürümü bumu miui nin peki ?

Tmp341

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Tugay
Cihazım
iPhone 7
Konular
7

ibrahimcelik pid=10660 dateline=1413037971' Alıntı:
Philz yükledim deniyordum tam. Teşekkür ederim . En iyi sürümü bumu miui nin peki ?

Vallahi miui'de en iyi sürüm yok.GM için ama.Çünkü miui sürekli güncellenen ve bu arada bazı hataları olan bir sistem.Birde böyle sistemi bir cihazdan başka cihaza portluyorlar.O yüzden sıkıntı artıyor.Tavsiyem discovery cihaza miui güncellenince 1-2 gün beklemeniz.Ondan sonra yüklemenizdir.Kaynak olarak verdiğim forumda falan güncellemeleri, kullanıcı yorumlarını okuyabilirsiniz.

Üst Alt