Rom [Port] R5+ EU Stabil 11.0.1.0 Android 9 Rom

• Konbuyu başlatan Sekko
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 182
  • Görüntüleme 11K

bluestorm02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
9
Şuraya bir güncelleme yapayım. Kernel atınca kullanılabilir bir hale geldi ama yine aosp android Q kadar iyi değil. Aosp ye bu kernel i atınca hem aşırı akıcı bir hale geliyordu hem ram kullanımı azalıyordu ama android Q lerde pek çok kernel in kamera sıkıntısı vardı bunds ds kullanamıyordum. Bu rom da ise problemsiz Google camera yükledim kullanıyorum.

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Şuraya bir güncelleme yapayım. Kernel atınca kullanılabilir bir hale geldi ama yine aosp android Q kadar iyi değil. Aosp ye bu kernel i atınca hem aşırı akıcı bir hale geliyordu hem ram kullanımı azalıyordu ama android Q lerde pek çok kernel in kamera sıkıntısı vardı bunds ds kullanamıyordum. Bu rom da ise problemsiz Google camera yükledim kullanıyorum.
Aosp romlari tavsiye ederken bulunduğunuz konunun aosp rom konusu olmasına dikkat edin lütfen. Aosp ve miui romlar çok farklilar. Miui romuyla aosp karşılaştırıp çok hızlı derseniz olmaz, aosp hızlı olabilir ama miui deki özelliklerin çoğunu bulamazsınız. Kulvarlari farklı. Aosp romlarin çoğunda müzik çalar dosya yöneticisi bile yok tabi hızlı olacak

bluestorm02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
9
Aosp romlari tavsiye ederken bulunduğunuz konunun aosp rom konusu olmasına dikkat edin lütfen. Aosp ve miui romlar çok farklilar. Miui romuyla aosp karşılaştırıp çok hızlı derseniz olmaz, aosp hızlı olabilir ama miui deki özelliklerin çoğunu bulamazsınız. Kulvarlari farklı. Aosp romlarin çoğunda müzik çalar dosya yöneticisi bile yok tabi hızlı olacak
Katılmıyorum tamamiyle ve ekleme yapayım yanlış anlamışsınız ben önceki kullandığım rom ile bu romu karşılaştırıyorum yani ortada aosp rom önerdiğim yok şuanda. Diğer kısımlara geçelim miui den stock uygulamalarını sil aosp nin hızına ulaşacak mı ? Bunun gömülü gelen uygulamalar ile prk ilgisi yok miui ağır bir arayüz miui arayüzü aosp ur göre çok daha şık ve hoş ama ortada özellik farkı çok az. Aosp de de miui de olmayan bazı özellikler var miui de de aosp de olmayan bazı özellikler var. Aosp romlarda onlar niye yok kendin kur diye bazı aosp lerde stock kamera bile yok git kendin kamera indir diye aosp lerde olmamasının sebebi keyfine göre sen sevdiğini indirmen. Benim de şuan aosp den miui ye geçme sebeplerim var gidip burada aosp ui yükseltmiyorum aosp nin çok daha akıcı olduğu ortada bir şey çünkü.

mura

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MuRa
Cihazım
galaxy s7
Konular
5
Bu romu indirdim ama mi hesabı giriş yerinde bağlantı hatası veriyor. Çözümü var mı?

eray0687

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
eray
Cihazım
REDMİ NOTE 3
Meslek
boş gezenin boş kalfası
Konular
21
Bu romu indirdim ama mi hesabı giriş yerinde bağlantı hatası veriyor. Çözümü var mı?
Önceki yazılımda cihazı bul özelliği açıldığında sorunsuz giriş yapar.

Cihazın bul kapalı ise giriş yapamıyor.

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bluestorm02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
9
Hücre bekleme de radyo çalışmayıp çok pil harcadığını gösteriyor ama yinr 6 saatlik bir ekran süresi alıyorum güzel.

eray0687

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
eray
Cihazım
REDMİ NOTE 3
Meslek
boş gezenin boş kalfası
Konular
21
Hücre bekleme de radyo çalışmayıp çok pil harcadığını gösteriyor ama yinr 6 saatlik bir ekran süresi alıyorum güzel.
Yakında radyo için patch verecek. Hücre bekleme olayı sıkıntılı ama çok büyük bir fark yaratmıyor.

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Hücre beklemeyi sorununu tamamen azalttım. Şarja zaten etkisi fazla değildi ama şuan hiç değil. Psikolojik olarak da üst sırada olmaması güzel.
Eu stabil 11.0.3.0 and 8 romunun içinden modem dosyasını aldım ve twrpden flashladım sonuç ortada

bluestorm02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
9

Hücre beklemeyi sorununu tamamen azalttım. Şarja zaten etkisi fazla değildi ama şuan hiç değil. Psikolojik olarak da üst sırada olmaması güzel.
Eu stabil 11.0.3.0 and 8 romunun içinden modem dosyasını aldım ve twrpden flashladım sonuç ortada
Modem dosyssını atabilir misiniz hocsm ?

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Modem dosyssını atabilir misiniz hocsm ?
Upload ediyorum
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

MediaFire link: redmi5plusmodem.zip

Son düzenleme:
Üst Alt