Rom [PORT] [MIUI V6] 5.8.7 Kararlı [Discovery Elite]

LAZKOO

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
GM Elite
Konular
0
Hocam sistem güzel elinize sağlık. Yalnız bu romlarda güvenlik sorunu falan olmuyor dimi. Yani kullanıcı bilgileri falan başka kaynaklara gitmiyor dimi. Çünkü hangi uygulamaya girsem '' Bazı özelliklerin çalışması için internete bağlanması gerekiyor. " diyor. Özellikle galeride falan diyince de bi tedirgin etti beni.
Ayrıca bir de şeyi sorcam. Bana whatsapptan hiç bildirim gelmiyor. Arkadaşım mesaj atıyo benim internetim açık olduğu halde gelmiyor. Ben kendim öyle bi whatsappa girince tüm hepsi birden geliyor. Ayrıca mesaj falan geldiğinde bildirim ışığı yanıp sönmüyor. İlginiz için şimdiktrn teşekkürler.

Murat19

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Gm Elite
Konular
4
Hocam sistem güzel elinize sağlık. Yalnız bu romlarda güvenlik sorunu falan olmuyor dimi. Yani kullanıcı bilgileri falan başka kaynaklara gitmiyor dimi. Çünkü hangi uygulamaya girsem '' Bazı özelliklerin çalışması için internete bağlanması gerekiyor. " diyor. Özellikle galeride falan diyince de bi tedirgin etti beni.
Ayrıca bir de şeyi sorcam. Bana whatsapptan hiç bildirim gelmiyor. Arkadaşım mesaj atıyo benim internetim açık olduğu halde gelmiyor. Ben kendim öyle bi whatsappa girince tüm hepsi birden geliyor. Ayrıca mesaj falan geldiğinde bildirim ışığı yanıp sönmüyor. İlginiz için şimdiktrn teşekkürler.
Güvenlik için bi sıkıntı yok. Whatsapp içinde güvenlik ten otomatik başlatmaya izin ver ve son uygulamalar menüsünden kilitle. Ledler için bi sıkıntı görmedim çalışıyor sıkıntısız

LAZKOO

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
GM Elite
Konular
0
Hocam dediklerinizi yaptım ama olmadı. Hatta sıkıntı bi de şöyle. Mesela mobil veri açık ve ben mesajlaşma ekranındayken bile bildirim gelmiyor. Whatsapp ın mesajlaşma ekranındayken mobil veriyi kapatıp tekrar açıyorum. Öyle geliyo bildirimler. Sanki telefon kendi kendine mobil veriyi kapatıyo gibi. Halbuki durum çubuğunda pilin yanında internetin simgesi var. Yani hep açık. Ona rağmen mesajlar gelmiyor. Tekrardan teşekkür ederim.

Onur.syk

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Onur
Cihazım
GM5 PLUS D
Konular
0
Şuan bunu mu yüklemeliyim?

sadecebiri

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
salih
Cihazım
elife e7
Konular
14
Murat19 hocam diğer romlardan ümidimi kestim bunu kurup kullanmaya karar verdim..
yukarda arkadaş da aynı hatayı almış... klavye sorunu oluyor bende lakin winrar ile açıp system app içinde google klavye ile ilgibi bir apk yok... klavye ile alakalı sadece KeyChain.apk var sanırım başka yok..
birde fix kurarken twrp kapanıp açılıyor. anlıcan benim sorunlarım bitmedi gitti 2 gündür yazıp duruyorum bi sonuç alamadım bu işten :)

Murat19

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Gm Elite
Konular
4
Murat19 hocam diğer romlardan ümidimi kestim bunu kurup kullanmaya karar verdim..
yukarda arkadaş da aynı hatayı almış... klavye sorunu oluyor bende lakin winrar ile açıp system app içinde google klavye ile ilgibi bir apk yok... klavye ile alakalı sadece KeyChain.apk var sanırım başka yok..
birde fix kurarken twrp kapanıp açılıyor. anlıcan benim sorunlarım bitmedi gitti 2 gündür yazıp duruyorum bi sonuç alamadım bu işten :)
Twrp nin hangi sürüm kuruluki google klavye gapps da olmasi lazim

sadecebiri

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
salih
Cihazım
elife e7
Konular
14
Twrp nin hangi sürüm kuruluki google klavye gapps da olmasi lazim
system-app içinde klavye ile ilgili hiçbirşey yok murat hocam... twrp 2.8.5.0
bu arada wipe seçeneklerini türkçe yazıyorsun kafam karışıyor. ondan kaynaklı sorunlar olabilirmi....
1.dalvik Cache
2.system
3.data
4:Cache
5.sdcard
6:Android Secure...

olayları harfiyen yapıyorum... ilk stok rom ile başlıyorum... kingoroot ile root yapıp. g.play dan flashify indirip lolipop285.img ile twrp 2.8.5.0 kuruyorum...
verdiğin romları sdcard içine atıyorum... recovery moduna geçip. ilk wipe advanced giriyorum yukarda sıralamada olduğu gibi. 5 yani sdcard hariç hepsini seçip format atıyorum. install geçip imui6 kuruyorum ardından yine konuda paylaştığın gapps kuruyorum.. telefonu açıp ileri diyerek kurulumu tamamlıyorum bu arada klavye devre dışı... tekrar tlf kapatıp recoverye alıp imui6 fix kurmayı deniyorum bu sırada twrp kapanıp açılıyor... yani kurulmuyor...
şimdi recovery sayfasındayım öyle bekliyorum :)

Murat19

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Gm Elite
Konular
4
system-app içinde klavye ile ilgili hiçbirşey yok murat hocam... twrp 2.8.5.0
bu arada wipe seçeneklerini türkçe yazıyorsun kafam karışıyor. ondan kaynaklı sorunlar olabilirmi....
1.dalvik Cache
2.system
3.data
4:Cache
5.sdcard
6:Android Secure...

olayları harfiyen yapıyorum... ilk stok rom ile başlıyorum... kingoroot ile root yapıp. g.play dan flashify indirip lolipop285.img ile twrp 2.8.5.0 kuruyorum...
verdiğin romları sdcard içine atıyorum... recovery moduna geçip. ilk wipe advanced giriyorum yukarda sıralamada olduğu gibi. 5 yani sdcard hariç hepsini seçip format atıyorum. install geçip imui6 kuruyorum ardından yine konuda paylaştığın gapps kuruyorum.. telefonu açıp ileri diyerek kurulumu tamamlıyorum bu arada klavye devre dışı... tekrar tlf kapatıp recoverye alıp imui6 fix kurmayı deniyorum bu sırada twrp kapanıp açılıyor... yani kurulmuyor...
şimdi recovery sayfasındayım öyle bekliyorum :)
Twrp 2.8.5 baya eski 2.8.7 ile kurabilirsin

sadecebiri

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
salih
Cihazım
elife e7
Konular
14
bu verdiğin recovery yine aynı şekil flashify ile mi kuracam hocam ...
ve bu twrp ile imiu 7 kurabilirmiyim ? bu arada fic kurduğumda klavye sorunu gidecekmi :) çok soru sordum k.bakma bir cevap yazdın anlayamadım :)

Üst Alt