Rom [Port] Mi 8 Lite Android 12 Beta 1 Pixel 5 Port Rom

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Mi 8 Lite İçin Android 12 Pixel 5 Port Rom

Değişiklikler

En Son Android 12 Tabanı Kullanıldı
Alpaca Kernel Kullanıldı
Gereksiz Apexler Kaldırıldı
LOS AudioFx eklendi
APlayer eklendi
OOS11 yazı Stili Eklendi
Yuvarlatılmış Köşler Eklendi
Sabit Durum Çubuğu Simgesi Eklendi

Ekran Görüntüleri

Bilinen Hatalar
Bilinmiyor, geri bildirimde bulunabilirsiniz.

Kurulum Notları

12.0.3.0 firmware flashlayınız
Sorunsuz bir deneyim istiyorsanız bulanıklık efektini devre dışı bırakın
En Son Magisk yada Kararsız magisk (Magisk kanary) Kullanın
Rom kurulumuna başlamadan önce SD KART var ise MUTLAKA ÇIKARTIN aksi halde RECOVERY MODE ÇALIŞMAZ, Baştan FASTBOOT ROM YÜKLEMENİZ GEREKİR.
Messenger ve whatsapp aramaları başarısız oluyorsa Google uygulamasının mikrofon iznini kaldırın
Magisk yükledikten sonra cihaz BOOTLOOP'A DÜŞER yada BOOT EKRANINDA KALIRSA rom içerisinden BOOT.IMG DOSYASINI ALIN TWRP İLE YENİDEN FLASHLAYIN
En son magisk'i yeniden flashlayın

Cihazınızın BOOTLOADER kilidi AÇIK ve CUSTOM RECOVERY ( TWRP - ORANGEFOX - PİTCH BLACK) VS. YÜKLÜ OLMALIDIR.

KURULUM

Wipe >>>> Advanced Wipe bölümünden Cache , Dalvik/Cache, System ve Data seçeneklerini seçip sistemi temizleyin.

Ardından Wipe bölümüne geri dönün Format Data Seçeneğine (yes) yazıp Reboot >>>> Recovery seçiniz, Ardından romu yükleyin.

BİLGİLENDİRME

Yapacağınız işlemler şahsınıza aittir. Hatalı iş/işlemler sonucu oluşacak sorunlardan ŞAHSIM ve MIUI TÜRKİYE FORUMU sorumlu tutulamaz

mehmetali026

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet ali
Cihazım
Redmi Note 11pr
Meslek
Emekli
Konular
36
Android 11 in tadını alamadan Android 12 kullanmak güzel olacak teşekkürler paylaşım için hocam

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Android 11 in tadını alamadan Android 12 kullanmak güzel olacak teşekkürler paylaşım için hocam
Aosp da Android 11 pek beğenilmedi hocam, umarım 12 de 11 gibi olmaz. Görsel açıdan tatmin edici. Rica ederim

serkanpol87

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
serkan
Cihazım
xiaomi mi 8lite
Konular
6
Romu kurdum.Pixel rom olmasından ötürü özelleştirme yok.Pixel launcher ile geliyor yine.Izdırap gibi launcher hiçbir özelliği yok bilerek mi yapıyorlar ram kullanımını düşürmek için anlayamadım ama rezil kepaze bir launcher.Estetik olarak nasıl desem ,yani biraz fazlaca yuvarlak hatlar kullanılmış.Neredeyse her yeri yuvarlatmışlar bence pek hoş durmamış.Değiştiremediğiniz için de çabucak sıkılıyorsunuz.Yerel uygulamalarda genel olarak bir yenilik veya değişik bir özellik yok.Akıcılığı vs.fena değil kullanılabilir bence ama 11den dişe dokunur farkı yok diyebilirim.

Vigorus

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi mi 8 lit
Konular
26
Romu kurdum.Pixel rom olmasından ötürü özelleştirme yok.Pixel launcher ile geliyor yine.Izdırap gibi launcher hiçbir özelliği yok bilerek mi yapıyorlar ram kullanımını düşürmek için anlayamadım ama rezil kepaze bir launcher.Estetik olarak nasıl desem ,yani biraz fazlaca yuvarlak hatlar kullanılmış.Neredeyse her yeri yuvarlatmışlar bence pek hoş durmamış.Değiştiremediğiniz için de çabucak sıkılıyorsunuz.Yerel uygulamalarda genel olarak bir yenilik veya değişik bir özellik yok.Akıcılığı vs.fena değil kullanılabilir bence ama 11den dişe dokunur farkı yok diyebilirim.
merhabalar kurucam da yorumunuzu okudum bi çekindm şuan android 10 global rom kullanıyorum ilk rom deneyimim olucak şuan ki şikayetim çok aşırı derecede takılmalar oluyo 20 gb si dolu olmasına rağmen telefonumun kurmalımıyım sizce

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
merhabalar kurucam da yorumunuzu okudum bi çekindm şuan android 10 global rom kullanıyorum ilk rom deneyimim olucak şuan ki şikayetim çok aşırı derecede takılmalar oluyo 20 gb si dolu olmasına rağmen telefonumun kurmalımıyım sizce
Hocam rom günlük kullanım için pek uygun değil, Android 12 yi deneyimlemek isteyenler için paylaştım. Miui romlarda Xiaomi.eu stabil romlara yada güncel miui 12.5/12.6 Rog rom yada Healer rom deneyebilirsiniz. Aosp rom denemek isterseniz özelleştirilebilir ve stabil olan Havoc-OS romu deneyebilir yada sadelik için Lineage OS veya Pixel Experience Plus deneyebilirsiniz.

Vigorus

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi mi 8 lit
Konular
26
Hocam rom günlük kullanım için pek uygun değil, Android 12 yi deneyimlemek isteyenler için paylaştım. Miui romlarda Xiaomi.eu stabil romlara yada güncel miui 12.5/12.6 Rog rom yada Healer rom deneyebilirsiniz. Aosp rom denemek isterseniz özelleştirilebilir ve stabil olan Havoc-OS romu deneyebilir yada sadelik için Lineage OS veya Pixel Experience Plus deneyebilirsiniz.
teşekkür ederim hocam bilgi için pixel experience plus kurmak istiyorumda onu nerden mi 8 lite için nerden bulucam ?

serkanpol87

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
serkan
Cihazım
xiaomi mi 8lite
Konular
6
Hocam bunlar beta romlar,ben altı üstü birkaç saat deneyimledim.Genel olarak iyi olsa da illaki bizim de farkedemediğimiz değişik bugları olacaktır.Dolayısıyla günlük kullanıma uygun olmazlar.Diğer romlar için de Mi 8 Lite konusu içerisinde istediğiniz romları bulabilirsiniz.AOSP olarak tavsiyem lineage,havoc,pixel ve evolutionx.

Üst Alt