Sohbet Pocophone f1

cengizzhanyalcin

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Cengizhan
Cihazım
İphone 6s 32gb
Konular
1
Merhaba pocophone f1 almayı düşünüyorum fakat ekran ile alakalı sorunlar olduğunu okudum.Sorun çözüldümü?Bu cihazı tavsiye edermisiniz?

iquique

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Soner
Cihazım
11 Lite 5G 780g
Meslek
Mühendis
Konular
6
ben tavsiye ederim. Mi8 den daha az sorun var Pocoda. bazen ekran hassasiyetsizliği hissediyorum ama çok önemsemiyorum.

alperbostan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alper
Cihazım
Pocophone F1
Konular
16
Ben yaklasık 40 gündür kullanıyorum güzel cihaz.Ufak tefek yazılımsal sıkıntılar var ama güncellemeyle düzelir diye tahmin ediyorum.Tam ekran modunda geri gelmek için yandan çekerken nadir olarak algılamıyor çok önemli bişey değil zaten.Pil olarak 10.2.2.0 güncellemesinden sonra biraz fazla tüketiyor ama 2 gün götürüyo.

tariktastan

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık Taştan
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
EndüstriMüh. Öğr.
Konular
10
Merhaba pocophone f1 almayı düşünüyorum fakat ekran ile alakalı sorunlar olduğunu okudum.Sorun çözüldümü?Bu cihazı tavsiye edermisiniz?
4 Aydır sıkıntısız kullandığım cihazımda Ekran ile ilgili herhangi bir sorun ile karşılaşmadım.

Tasarımı , donanımı , hızı , kamerası , arayüzü ve bunlara karşılık bulunduğu fiyat bandı ile bütünüyle kullanıcısını çok mutlu eden bir cihaz.
Türkiye pazarındaki telefon fiyatlarıyla ve donanımları ile karşılaştırıldığında fiyatı ve sunduğu performans göze alındığında En makul telefon Pocophone F1 dir.

Ayaküstü yaptığım Pocophone F1 değerlendirmemi aşağıya bırakıyorum.
Şimdiden yapacağınız tercih ile alacağınız cihaz hayırlı olsun :)
Bu telefondan önce LG G4 ve Xperia Z2 kullandım.Bu telefona geçtiğimde önceki telefonlarıma telefon demeyi bıraktım.
Artıları:
+Tasarımı ve malzeme kalitesi gerçekten çok iyi.Ağırlığı gayet makul seviyede.Ele alındığında kaliteli ve güzel bir hissiyat oluşturuyor.
+Batarya kapasitesi ve Şarj ömrü gerçekten çok iyi. Snapdragon 845 , sıvı soğutma ve 4000 mAh bataryanın etkisiyle çok uzun bir şarj ömrü sunuyor.
Gün içerisinde yoğun şekilde twitter ,normal bir şekilde instagram,youtube, alışveriş uygulamalarını ve de bluetooth kulaklık kullanıyorum.Bu kullanımla %100 olan şarjım 3.gün sabahında %30-40 civarlarında dolaşıyor.
+Snapdragon 845 ve Sıvı soğutmanın etkisiyle telefonda ısınma ve kasmaya dair en ufak bir ibare ile karşılaşılmıyor. Telefon aşırı akıcı ve hızlı. Oyunlarda en yüksek grafik ayarlarında dahi kasma veya ısınma yaşanmıyor.
+Yüz tanıma özelliği neredeyse zifiri karanlık ortamlarda bile çok hızlı çalışıyor.Parmak izi okuyucusuda aynı şekilde.
+Ön ve Arka Kamera ışığım yeterli bulunduğu ortamlarda çok iyi işler çıkartabiliyor.
+Dahili uygulamaları güzel ayrıntılar sunuyor.
+Hoparlörden çıkan ses seviyesi ve ses kalitesi gayet iyi.
Eksileri:
-Arka ve Ön kamera düşük(kötü) ışık koşulları altında vasat performans verebiliyor.
-Kamerada OIS (Optik görüntü sabitleyici) desteği bulunmuyor. EIS (Elektronik görüntü sabitleyici) desteği bulunsada videolarda sarsıntılar hissediliyor.Fotoğraflarda ise sabit tutularak çekildiğinden, optik sabitleyici olmaması pek fark edilmiyor
-SuperAmoLed ekran bulunmuyor (Bulunmasa bile çoğu amiral gemsiyle aynı, bazılarından daha iyi ekran deneyimi sunabiliyor)
-NFC desteği bulunmuyor. (Kullanmadığım için beni etkilemiyor)
-Arka tarafı plastik türevi bir hammadeden yapıldığından kılıfsız kullanımlarda arka kapakta çizilmeler meydana gelebilir (Kılıf kullandığımdan bir sorun teşkil etmedi.Ayrıca plastik türevli bir arka kapaktan oluşsada gayet kaliteli ve güzel yapısı var.)
-Diğer amiral gemilerinin Gorilla Glass 5 kullanmasının aksine Pocophone F1 biraz daha eski teknoloji olan Gorilla Glass 3 ile ekranını (Cam) koruyor.Kırılmaz veya Nano ekran koruyucu kullanılmaz ise yere düşmelerde çizilme ve çatlama oranları Gorilla Glass 5 e göre daha fazla olacaktır.(Nano ekran koruyucu kullanıyorum.En az 3 4 kez yere düşürdüğüm telefonumda herhangi bir deformasyon oluşmadı.)

Genel hatlarıyla telefon bu şekilde.Ancak telefonun artıları ,eksilerinin üzerini tamamen örtüyor .
Yazmayı unuttuklarım oldu ise affola.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yazmayı unutmuşum, Telefonu, sahip olduğu artı-eksileri ve Bu özelliklere rağmen sahip olduğu fiyat bandını göz önünde bulundurarak Kesinlikle tavsiye ederim.
Ben yurtdışından kuzenime getirttim. O zaman Türkiye fiyatı 3200-3400 civarlarında iken ben 1800 TL ye getirttirdim.
Şuanda Türkiye de 2500 civarlarında bulunabiliyor sanırım.
Türkiye pazarındaki telefon fiyatlarıyla karşılaştırıldığında fiyatı ve sunduğu performans göze alındığında en makul telefon Pocophone F1
Telefonun artılarına ,
+Hafıza kartı ve Çift sim kart desteği
+Su sıçramalarına karşı garantiyi eklemeyi unutmuşum.

jokerinabisi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
recep
Cihazım
xiaomi mi 5s
Konular
37
Umarım ki bu büyük aileye katılarak bizi ve kendinizi de onurlandırırsınız şimdiden hangi cihaz olursa olsun hayırlı olsun diyelim ee nede olsa
MIUI candır Mİ canan
Selametle hocam

iquique

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Soner
Cihazım
11 Lite 5G 780g
Meslek
Mühendis
Konular
6
Umarım ki bu büyük aileye katılarak bizi ve kendinizi de onurlandırırsınız şimdiden hangi cihaz olursa olsun hayırlı olsun diyelim ee nede olsa
MIUI candır Mİ canan
Selametle hocam

hocam avatarın dikkatimi çekti. avatarda yazılan bilgi hatalı. aslanlar da gücünü toplu iken alırlar. manda, zürafa, fil gibi iri hayvanlara karşı asla teke tekte üstünlük sağlayamazlar. iri hayvanları avlayabilmek için toplu şekilde saldırmaları gerekir. aslanlar toplu halde yaşamayı severler. yalnız yaşayan ve yalnız avlanan Kaplandır. :) ormanın kralı aslandır sözü biz insanların uydurmasıdır :D ormanın kralı Fildir.

talhademirtas

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Acil Tıp Tek.
Konular
13
Ben yaklasık 40 gündür kullanıyorum güzel cihaz.Ufak tefek yazılımsal sıkıntılar var ama güncellemeyle düzelir diye tahmin ediyorum.Tam ekran modunda geri gelmek için yandan çekerken nadir olarak algılamıyor çok önemli bişey değil zaten.Pil olarak 10.2.2.0 güncellemesinden sonra biraz fazla tüketiyor ama 2 gün götürüyo.
Ufak tefek yazılım sorunlarının sonu gelmiyor biri bitiyor başka bir yerden patlak veriyor belli yerlerde takılmalar oluyor 3 yıldır xiaomi kullanıyorum yenilemekten başka kendilerini geliştirmediler

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

jokerinabisi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
recep
Cihazım
xiaomi mi 5s
Konular
37
hocam avatarın dikkatimi çekti. avatarda yazılan bilgi hatalı. aslanlar da gücünü toplu iken alırlar. manda, zürafa, fil gibi iri hayvanlara karşı asla teke tekte üstünlük sağlayamazlar. iri hayvanları avlayabilmek için toplu şekilde saldırmaları gerekir. aslanlar toplu halde yaşamayı severler. yalnız yaşayan ve yalnız avlanan Kaplandır. :) ormanın kralı aslandır sözü biz insanların uydurmasıdır :D ormanın kralı Fildir.

Hocam o işi genelde hep dişiler yapar erkek olay bittikten sonra gider yemeğini yer sonra gene istirahate çekilir arada işini görürmonkey~~ gene istirahate çekilir:^)
Selametle hocam

Üst Alt