Yardım Pocophone F1 pubg Ses sorunu

bayramavci

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bayram
Cihazım
Pocophone F1
Konular
32
Cümleten selamun aleykum.

1.Kisaca pocophone f1 telefonum mevcut gayette memnunum. Pubg oynarken sesimin karsi tarafa duzgun gitmedigi veya anlasilmadigi veya duyulmadigi gibi sorunum mevcut.

2.si pubg dan midir, yoksa telefonun bazen dokunmatik algilamadigini hissediyor gibiyim, arada tabiki. .

Normalde telefon gorusmesinde sesin gelmiyor veya ne dediniz anlamadim gibi durum soz konusu olmadi..

Bu ses sorunu pubg dan kaynaklimidir..

Kullanan ve fikirleri olan cevaplayip aydinlatirsa sevinirim.. Teşekkürler.

bayramavci

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bayram
Cihazım
Pocophone F1
Konular
32
Bu sebepten dolayi oyunu silmistim, yakinlarda tekrar indirdim, ve sorun hala aynı ama bir şey dikkatimi çekti. Kulaklıksiz oynuyorum , normal ses azaltma telin ayarlarından oyunu ici sesi full yaptigim zaman mikrofanda full , ses karsiya kesik ve az gidiyor, velakin oyun ici sesi(pubg ayarlarindan degil) kapattigim zaman , mikrofon full acikken ses cok net gidiyor..

Oyla:

TurkSaw

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ceyhun
Cihazım
Xiaomi
Konular
2
Bu sebepten dolayi oyunu silmistim, yakinlarda tekrar indirdim, ve sorun hala aynı ama bir şey dikkatimi çekti. Kulaklıksiz oynuyorum , normal ses azaltma telin ayarlarından oyunu ici sesi full yaptigim zaman mikrofanda full , ses karsiya kesik ve az gidiyor, velakin oyun ici sesi(pubg ayarlarindan degil) kapattigim zaman , mikrofon full acikken ses cok net gidiyor..
Kulaklıksız oynadığın için böyle. Cihazda sorun yok oyunun yapısı bu. PC sürüm olan pubgde kulaklıksız oynadığında ses az gidiyor. Bunun sebebi oyunun kendi sesi ile algılaması oluyor. Yani bu bir sorun değil.

Oyla:

Can1234

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Can
Cihazım
Xiaomi
Konular
2
Merhaba oyunu kulakliksiz oynuyorsan bahsettigin problem butun cihazlarda var.

Oyla:

bayramavci

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bayram
Cihazım
Pocophone F1
Konular
32
Kulaklıksız oynadığın için böyle. Cihazda sorun yok oyunun yapısı bu. PC sürüm olan pubgde kulaklıksız oynadığında ses az gidiyor. Bunun sebebi oyunun kendi sesi ile algılaması oluyor. Yani bu bir sorun değil.
Bende oyle dusunuyorum da diğer arkadaslarin telinde oyle bi sorun yok ama , iphone + lg g6
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Merhaba oyunu kulakliksiz oynuyorsan bahsettigin problem butun cihazlarda var.
2 3 arkdasta olmayinca kuşkuya kapildim , normal de ahizi gayet net algiliyor yoksa

Oyla:

Caner Bayramoğlu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
TenorCaner
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
1
Merhaba arkadaşlar. Ben de POCO F1 kullanıyorum. Daha önce Redmi 5 Plus vardı. Gözlediklerim şöyle. Redmi 5 plusta, whatsapp, video kaydı ve diğer programlarda sesi oldukça güçlü alıyor. POCO F1 de ise telefonla görüşme esnasında mikrofon sesi gayet iyi ancak, whattsapp, telegram, video çekimlerinde sesi az alıyor. Telefonun kendisi ile alakalı birşey. RecForge ses kayıt programında, grafiksel olarak ses kaydı yapın. Mikrofon 0 desibelde olsun. Sesi az aldığını anlayacaksınız. Aynı program ile başka bir Xioami telefon ile kayıt yapın, sesin ne kadar yüksek kaydedildiğini göreceksiniz. Arkadaşlarıma whatsapp veya telegramdan ses dosyası ve ya video dosyası gönderiyorum, yakınlaşmak zorunda kalıyorum. Sesi az alıyor. Oyunlarda da öyle. Telefon ile ilgili birşey. Poco'nun son sürümü 12.0.3 te ise kendi ses kaydedicisi yüksek ses kaydediyor. Şöyle çözmüşler, ses kaydedicide mikrofon desibeli artırılmış. Diğer bütün kayıtlarda sesi az kaydediyor. Yazılım ile bu olayın düzeltilmesi gerek. Rom ile mikrofon ile bir alakası yok.

Oyla:
Üst Alt