Rehber Pocophone F1 Pasaport Kardeşliği Rehberi

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Pocophone F1 Pasaport Kardeşliği Rehberi

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Hepinize merhabalar arkadaşlar bugün size uzun bir süredir uğraşmakta olduğum ve malum IMEI kayıt ücretinin 618 lira 60 kuruş olduğu bir dönemde bu zorlu süreci anlatıyorum.

Hazırsanız Başlayalım.

Öncelikle belirtmiş olduğum IMEI kaydını , Akıllarda soru işareti olarak bulunan 'Pasaport Kardeşliği' yöntemi yaptık.

Pasaport kardeşliği nedir ?
Çift Hatlı cihazlarda 2 adet IMEI bulunmakta ve de IMEI ler Aynı Model ve Aynı Hafıza telefonlarda genel olarak yakındır.
Facebook gibi sosyal medya platformlatı vasıtasıyla Aynı Model ve Hafıza ya sahip bir cihazı kullanan bir İnsan bulup anlaşarak , 620 lira olan ücreti ,2 kişi paylaşıp birer IMEI nizi kaydedip cihazlarınızı kayıtlı hale getirmektir.

Öncelikle pasaporta işlerken en önemli husus pasaport arkadaşlar.
Pasaportu bulmadan işe kalkışmamanız önemli. Şunu da belirtmek isterim pasaport diyorum ancak pasaport olmasa da olur ülke sınırına giriş çıkış yapmış olmanız yeterli. Ukrayna, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinden kimlik ile giriş çıkış da kabul,kimlik pasaport ıd kart veya bir çok giriş yöntemi mevcut ve bunlarla da ımeı kaydı yapabilirsiniz.Başvuruyu yapmadan önce ülkeye giriş tarihiniz ve belge numaranız yeterlidir.Pasaportunuz yoksa yine Facebook gruplarında da bu işin ticaretini yapanlar 50-150 lira civarında pasaportunu sizin için kayda açıyor.Son bir şey daha önce kayıt yaptıysanız 2 yıl geçmeden pasaporta ımeı kaydı yapamazsınız ancak çocuğunuz üzerine alabilirsiniz, öyle ise devam edelim ;).
E-devlet mobil uygulama yada internet üzerinden giriş yapalım,yalnız burası önemli pasaport kimin adına ise onun e-devleti olmalı, açılan sekmemizde ilk olarak ımeı kayıt hakkı sorgulama bölümünden hakkınızı sorgulamanızı tavsiye ederim.Burdan başarılı onayı aldıktan sonra devam ediyoruz sıra ımeı kayıt bölümünde.Burada açıklamaları okuduktan sonra devam ediyoruz ve karşımıza bir form geliyor En üstteki bölümden kendi bilgilerimiz ile gireceksek kendi bilgilerim ile başvuru yapacağım çocuğumuzun üzerine kayıt alacaksak çocuğumum bilgileri ile başvuru yapacağım seçeneğini seçiyoruz.Ardından telefon numarasını mümkünse e-devlet sahibinin cep numarasını girmeniz önemli.Imeı kayıt bölümünde 3 farklı ımeı yeri vardır.Genelde cihazlar 2 yada tek ımeıllı olur ve sonuncu boş kalır.
Sadece kendi bilgilerinizi girecekseniz telefonunuzun arama yerine *#06# yazarak çıkan ımeıllerı buraya girin yalnız dikkatli olun ımeıllerı yanlış girerseniz dönüşü olmaz hem ödemeniz boşa gider hem de pasaport hakkınız.
Pasaport kardeşliği yapacaksanız burayı iyi dinleyin aynı telefon modeli ve aynı hafıza olduğunun kontrolünü sağladıktan sonra birer ımeınızı ımeı 1 ve ımeı 2 olarak girin.Ben pocophone F1 cihazımda sım 1'e sd kart takılabildiği için iki cihazın da sim 2'sini kaydettim bir sorun olmuyor deneyen bir kişi olarak gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.
Buradan sonra belge numarası geliyor karşınıza bu no eski kimliklerde resmin altındaki 6 haneli rakam yenilerde ise ön yüzdeki seri numarasıdır.
Burayı da geçtikten sonra ülkeyi soruyor ben bunu hangi ülkeden geldiyseniz onu seçiyoruz sanmıştım ama öyle değilmiş direk Türkiye'yi seçeceksiniz, bunun ardından ülkeye giriş tarihini yazarak onayla kısmına basabilirsiniz.
Burdan sonra sizden bir ödeme bekleyecek bu ödemeyi ister vergi dairesine giderek ister atmlerden ödeyerek ister kredi kartı ile ödeyerek sağlayabilirsiniz ben kart ile olanı anlatacağım.Google'ye interaktif vergi dairesi yazıyorsunuz ve buradan siteye girişinizden sonra harç ve değerli kağıt ödeme kısmından cep telefonu harcı ödemeye gelin.
Burada TC kimlik nosu pasaport kiminse onun olmalı dikkat edin!! Daha sonra ımeı 1 i buraya girin pasaport kardeşliği yapanlar için de söylüyorum 1 tane giriyor ve sıkıntı olmuyor şehrinizi seçin ve size en yakın vergi dairenizi seçin çünkü bir sıkıntı olursa onlar ile münasebete gireceksiniz.Burada önemli vergi dairesi 02.00-22.00 saatleri arasında ödeme alıyor bu yüzden işe bu saatler arasında başlamanızı tavsiye ederim.Ödeme ekranından sonra kredi kartı bilgilerinizi girip ödemenizi gerçekleştirin.Ödeme onayı verdikten sonra ise açık bıraktığınız e-devlet sekmesine dönün ve onayla yazısına tıklayın başvurunuzu kabul eder ve size başvuru numarası verirse işiniz bitmiştir hayırlı olsun.Eğer sekme kapandıysa yukarıda belirttiğim bilgileri tekrardan girip onaylaya basın.İşlemimiz bu kadar arkadaşlar eğer ımeı kapandıysa 12-14 saat içinde tekrar kullanıma açılır eğer açıksa direk sorgulatabilirsiniz kayıtlı diye çıkıyor.Bu işlemleri sırayla ve düzgün yapmanız önemli çünkü bu işlerde ödeme almak sıkıntılı ve pasaport hakkınız da önemli bu yüzden tane tane sakin bir şekilde yapın ımeı yanlış girerseniz iptal veya para iade'de söz konusu değildir TEŞEKKÜRLER SAYGILAR...

Son düzenleme:

SmashTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
----
Konular
68
Farklı cihaz IMEI'lerini kayıt etmeyi deneyen oldu mu?
Birde edevlette 3 tane giriş kısmı var 3 tane IMEI kaydeden oldu mu?

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Farklı cihaz IMEI'lerini kayıt etmeyi deneyen oldu mu?
Birde edevlette 3 tane giriş kısmı var 3 tane IMEI kaydeden oldu mu?
bunu düşündüm ancak bu cihazlarda 2 ımeı çıkışı var riske etmek istemedim çünkü pasaport boşa gidebilir bu yüzden denemek size kalmış

sterman

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Erman
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
4
Hepinize merhabalar arkadaşlar bugün size uzun bir süredir uğraşmakta olduğum ve malum IMEI kayıt ücretinin 618 lira 60 kuruş olduğu bir dönemde bu zorlu süreci anlatıyorum.

Hazırsanız Başlayalım.

Öncelikle belirtmiş olduğum IMEI kaydını , Akıllarda soru işareti olarak bulunan 'Pasaport Kardeşliği' yöntemi yaptık.

Pasaport kardeşliği nedir ?
Çift Hatlı cihazlarda 2 adet IMEI bulunmakta ve de IMEI ler Aynı Model ve Aynı Hafıza telefonlarda genel olarak yakındır.
Facebook gibi sosyal medya platformlatı vasıtasıyla Aynı Model ve Hafıza ya sahip bir cihazı kullanan bir İnsan bulup anlaşarak , 620 lira olan ücreti ,2 kişi paylaşıp birer IMEI nizi kaydedip cihazlarınızı kayıtlı hale getirmektir.

Öncelikle pasaporta işlerken en önemli husus pasaport arkadaşlar.
Pasaportu bulmadan işe kalkışmamanız önemli. Şunu da belirtmek isterim pasaport diyorum ancak pasaport olmasa da olur ülke sınırına giriş çıkış yapmış olmanız yeterli. Ukrayna, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinden kimlik ile giriş çıkış da kabul,kimlik pasaport ıd kart veya bir çok giriş yöntemi mevcut ve bunlarla da ımeı kaydı yapabilirsiniz.Başvuruyu yapmadan önce ülkeye giriş tarihiniz ve belge numaranız yeterlidir.Pasaportunuz yoksa yine Facebook gruplarında da bu işin ticaretini yapanlar 50-150 lira civarında pasaportunu sizin için kayda açıyor.Son bir şey daha önce kayıt yaptıysanız 2 yıl geçmeden pasaporta ımeı kaydı yapamazsınız ancak çocuğunuz üzerine alabilirsiniz, öyle ise devam edelim ;).
E-devlet mobil uygulama yada internet üzerinden giriş yapalım,yalnız burası önemli pasaport kimin adına ise onun e-devleti olmalı, açılan sekmemizde ilk olarak ımeı kayıt hakkı sorgulama bölümünden hakkınızı sorgulamanızı tavsiye ederim.Burdan başarılı onayı aldıktan sonra devam ediyoruz sıra ımeı kayıt bölümünde.Burada açıklamaları okuduktan sonra devam ediyoruz ve karşımıza bir form geliyor En üstteki bölümden kendi bilgilerimiz ile gireceksek kendi bilgilerim ile başvuru yapacağım çocuğumuzun üzerine kayıt alacaksak çocuğumum bilgileri ile başvuru yapacağım seçeneğini seçiyoruz.Ardından telefon numarasını mümkünse e-devlet sahibinin cep numarasını girmeniz önemli.Imeı kayıt bölümünde 3 farklı ımeı yeri vardır.Genelde cihazlar 2 yada tek ımeıllı olur ve sonuncu boş kalır.
Sadece kendi bilgilerinizi girecekseniz telefonunuzun arama yerine *#06# yazarak çıkan ımeıllerı buraya girin yalnız dikkatli olun ımeıllerı yanlış girerseniz dönüşü olmaz hem ödemeniz boşa gider hem de pasaport hakkınız.
Pasaport kardeşliği yapacaksanız burayı iyi dinleyin aynı telefon modeli ve aynı hafıza olduğunun kontrolünü sağladıktan sonra birer ımeınızı ımeı 1 ve ımeı 2 olarak girin.Ben pocophone F1 cihazımda sım 1'e sd kart takılabildiği için iki cihazın da sim 2'sini kaydettim bir sorun olmuyor deneyen bir kişi olarak gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.
Buradan sonra belge numarası geliyor karşınıza bu no eski kimliklerde resmin altındaki 6 haneli rakam yenilerde ise ön yüzdeki seri numarasıdır.
Burayı da geçtikten sonra ülkeyi soruyor ben bunu hangi ülkeden geldiyseniz onu seçiyoruz sanmıştım ama öyle değilmiş direk Türkiye'yi seçeceksiniz, bunun ardından ülkeye giriş tarihini yazarak onayla kısmına basabilirsiniz.
Burdan sonra sizden bir ödeme bekleyecek bu ödemeyi ister vergi dairesine giderek ister atmlerden ödeyerek ister kredi kartı ile ödeyerek sağlayabilirsiniz ben kart ile olanı anlatacağım.Google'ye interaktif vergi dairesi yazıyorsunuz ve buradan siteye girişinizden sonra harç ve değerli kağıt ödeme kısmından cep telefonu harcı ödemeye gelin.
Burada TC kimlik nosu pasaport kiminse onun olmalı dikkat edin!! Daha sonra ımeı 1 i buraya girin pasaport kardeşliği yapanlar için de söylüyorum 1 tane giriyor ve sıkıntı olmuyor şehrinizi seçin ve size en yakın vergi dairenizi seçin çünkü bir sıkıntı olursa onlar ile münasebete gireceksiniz.Burada önemli vergi dairesi 02.00-22.00 saatleri arasında ödeme alıyor bu yüzden işe bu saatler arasında başlamanızı tavsiye ederim.Ödeme ekranından sonra kredi kartı bilgilerinizi girip ödemenizi gerçekleştirin.Ödeme onayı verdikten sonra ise açık bıraktığınız e-devlet sekmesine dönün ve onayla yazısına tıklayın başvurunuzu kabul eder ve size başvuru numarası verirse işiniz bitmiştir hayırlı olsun.Eğer sekme kapandıysa yukarıda belirttiğim bilgileri tekrardan girip onaylaya basın.İşlemimiz bu kadar arkadaşlar eğer ımeı kapandıysa 12-14 saat içinde tekrar kullanıma açılır eğer açıksa direk sorgulatabilirsiniz kayıtlı diye çıkıyor.Bu işlemleri sırayla ve düzgün yapmanız önemli çünkü bu işlerde ödeme almak sıkıntılı ve pasaport hakkınız da önemli bu yüzden tane tane sakin bir şekilde yapın ımeı yanlış girerseniz iptal veya para iade'de söz konusu değildir TEŞEKKÜRLER

Hocam sim yuvasında sd kart nasil kullaniyorsunuz?

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Hocam sim yuvasında sd kart nasil kullaniyorsunuz?
hocam xiaomilerde mi 6-8 serisinde sd kart desteği yoktur ancak pocophone ayrı bir firma gibi olduğu için sim 1 kısmına sd kart takılabilmektedir sim deliği hem sd karta hem de sime göre yapılmıştır

bulebox

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
bulebox
Cihazım
iphone 6s
Konular
1
1 . Sorum ; Diyelim 2 adet poco f1 var. Edevletten İMEİ 1 VE İME 2 'YE 1.cihazın 2 simini kayıt ettim. Edevletteki 3. İMei bölümüne ise 2. cihazın 1. simini kayıt edebilir miyim? Yoksa 3.yü boşmu bırakalım.
2. Sorum ; Vergi öderken 1 adet imei no girişi var, pasaport kardeşliği yaparken 2. cihazın imeisini girmedik diye problem oluşmasın ?

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
1 . Sorum ; Diyelim 2 adet poco f1 var. Edevletten İMEİ 1 VE İME 2 'YE 1.cihazın 2 simini kayıt ettim. Edevletteki 3. İMei bölümüne ise 2. cihazın 1. simini kayıt edebilir miyim? Yoksa 3.yü boşmu bırakalım.
2. Sorum ; Vergi öderken 1 adet imei no girişi var, pasaport kardeşliği yaparken 2. cihazın imeisini girmedik diye problem oluşmasın ?
Bütün cvplar yazılmış ilk msjda

Üst Alt