Soru Poco X6 Pro İçin Hangi Rom (EU mu Elite mi China mı)

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
17
Artık daha fazla dayanamadım bu global versiyondaki optimizasyon ve pil performansı sorunlarına. Rom'dur root'tur hiç tekrardan uğraşmak istemiyordum ama bu cihaz beni buna mecbur bıraktı 🥲
Az önce bootloader kilidi açma talebinde bulundum ve 72 saat beklemem gerekiyor. 3 günün sonunda bir terslik olmazsa muhtemelen stock Çin romunu deneyeceğim ilk olarak. Bazı kullanıcı yorumları Çin romunda pil performansının daha iyi olduğuna dair yorumlarda bulunmuş. E normal aslında, Xiaomi Çin'e çalışıyor zaten ve güncellemelerde de en fazla güncelleme alan Çin. Ayrıca tüm yeni özellikler ve optimizasyonlar Çin'e sunuluyor. Globale gelince 3 ayda bir güvenlik güncellemesini ver geç..
Eğer stock Çin'den memnun kalmazsam, ikinci deneyeceğim rom Elite Çin romu olabilir. Zaten başka alternatif pek kalmıyor sonrasında 😅
Ah crDroid olsaydı bu cihaz için tadından yenmezdi ama maalesef mtk işlemci olduğu için Hyper'a mahkumuz 🥲

Birkaç gün sonra romları denediğimde deneyimlerimin sonucunu burada paylaşırım. Ki rom değiştirmeyi düşünen diğer arkadaşlar için belki bir faydam olur..

Herkese iyi forumlar 🙂
Stock Çin romunda Google servisleri yoktur hocam. Play Store'da yok :) Bunları yüklemeyi biliyor musunuz?

kaya361

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
kaya
Cihazım
poco x6 pro
Konular
0
Merhaba arkadaşlar iyi forumlar dilerim öncelikle herkese.
Poco X6 Pro cihazını yaklaşık 3 ay önce satın aldım. Cihazdan genel olarak memnunum aslında ve kolay kolay rom değiştirmek veya root işleriyle uğraşmak istemiyorum. Zaten bu cihaza o sebeple geçmiştim, donanımı ve özellikleri yeterince iyi olsun ve beni bu gibi şeylerle uğraştırmasın umuduyla.
Dediğim gibi genel olarak beni rahatsız eden aşırı fazla bir şey yok global sürümde fakat temel olarak batarya ömrü ve bazı kısıtlanmış özellikler rahatsız edici gelmeye başladı son günlerde.
Ben de ilk olarak sizlerin fikrini almak istedim.

Siz bu konuda ne düşinüyorsunuz; global sürümden farklı bir roma geçmeye, uğraşmaya değer mi sizce?

Ve diyelim ki geçtim; hangi romu tavsiye edersiniz? Elite rom mu, EU Rom mu, yoksa Stock China Rom mu? Bunların avantajları ve dezavantajları nelerdir mesela? Benim için en önemli husus batarya ömrünün uzaması ve bazı ek özellikleri kullanabilmek. Ve bir de farklı bir roma geçersem güncelleme konusunda sıkıntı yaşar mıyım onu merak ediyorum. Biliyorum her güncellemede manuel güncellemek zorundayım ama eski telefonumda çok başıma gelmişti; oluşan bazı hatalardan dolayı sürekli temiz kurulum yapmak zorunda kalıyordum. Eğer öyle olacaksa hiç gereği yok.

Bu telefonu kullanan ve bilgisi olan arkadaşlar deneyimlerini paylaşırsa çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler..
merhaba yaklaşık 2 aydır tavşan gibi o romdan o roma geçiyorum😂😂 elite romu asla tavsiye etmiyorum kernel sorunlu mesela bir film izlemek istiyorsunuz fakat blu tv amazon prime video netflix gibi uygulamalar acayip kasıyor elite romda mirza dan yani romun sahibinden poco x6 pro nun orjinal kernelini istedim hala mesajlarıma bakmıyor🤣🤣 orjinal çin ve miui tn yi de denedim 2 sinde de tek sorun whatsapp kullanılmıyor yoksa normal çin romu yerine hypertn diyim o daha iyi google servislerinden kaynaklıdır diye düşünüp full paket gapps da flashladım adb sideload yöntemi ile ama cihaz bootloopa giriyor twrp bu cihaz için çok sıkıntı stock romlara kurulmuyor elite romda twrp kurulu geliyor eyvallah ama ne işe yararki rom sıkıntılı kısacası daha düzgün bir şey bulamadım stock romda iyi olan bi endonezya sürümü aslında ama o rom a da ne root ne twrp yükleniyor benim gibi özelleştirme meraklısı değil iseniz o size yeter aslında

Rıdvan423

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Rıdvan
Cihazım
Mi6
Konular
30
merhaba yaklaşık 2 aydır tavşan gibi o romdan o roma geçiyorum elite romu asla tavsiye etmiyorum kernel sorunlu mesela bir film izlemek istiyorsunuz fakat blu tv amazon prime video netflix gibi uygulamalar acayip kasıyor elite romda mirza dan yani romun sahibinden poco x6 pro nun orjinal kernelini istedim hala mesajlarıma bakmıyor orjinal çin ve miui tn yi de denedim 2 sinde de tek sorun whatsapp kullanılmıyor yoksa normal çin romu yerine hypertn diyim o daha iyi google servislerinden kaynaklıdır diye düşünüp full paket gapps da flashladım adb sideload yöntemi ile ama cihaz bootloopa giriyor twrp bu cihaz için çok sıkıntı stock romlara kurulmuyor elite romda twrp kurulu geliyor eyvallah ama ne işe yararki rom sıkıntılı kısacası daha düzgün bir şey bulamadım stock romda iyi olan bi endonezya sürümü aslında ama o rom a da ne root ne twrp yükleniyor benim gibi özelleştirme meraklısı değil iseniz o size yeter aslında
Bende özelleştirme oluyor diye elite çin rom kullanıyorum ve dediğiniz gibi elite rom da twrp kurulu geliyor. Cihazda twrp kurabilsem başka romlarda kuracağım ama elim mahkum

2311DRK48G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt