Soru Poco x3 yavaşlama

404fourkan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Furkan
Cihazım
Poco x3
Konular
1
Arkadaşlar 1 haftadır poco x3 kullanıyorum. İlk defa samsung'dan başka bir marka aldım. Sorunum şu; çok yoğun kullanıyorum, 6 7 saat ekran açık oluyor yani. Gün sonunda takılma problemi, bildirim çubuğunun gozukmemesi, son kullanilan uygulamaların gozukmemesi gibi saçma sapan şeyler oluyo. Bir de nadiren YouTube, Gain gibi yerlerden video izlerken hz sorunu yaşıyorum. Video 10 FPS oluyor sanki. Benim kadar yoğun sorun yaşayan duymadım. Acaba değişim istesem düzelir mi? Yoksa bunlar kronik şeyler mi iade mi edeyim?

XWORK

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
XWorK
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Öğrenci
Konular
15
Bahsettiğiniz şeyler yazılımsal sorunlar. Hertz düşüklüğünü ara ara bende farkedebiliyorum ama 10 fps e düşecek kadar değil. 60 Hz ye sabitleyip kullanabilirsiniz, 120 hertz desteğinde kullanıcıya en uygun şekilde hertz ayarı yapıyor bazen faul verebiliyor güncellemeyle düzeltirler dert etmeyin

404fourkan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Furkan
Cihazım
Poco x3
Konular
1
Bahsettiğiniz şeyler yazılımsal sorunlar. Hertz düşüklüğünü ara ara bende farkedebiliyorum ama 10 fps e düşecek kadar değil. 60 Hz ye sabitleyip kullanabilirsiniz, 120 hertz desteğinde kullanıcıya en uygun şekilde hertz ayarı yapıyor bazen faul verebiliyor güncellemeyle düzeltirler dert etmeyin
Anladım. Peki güncelleme ile batarya optimizasyonu da daha iyi olabilir mi. Yetmiyor şu an açıkçası.

XWORK

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
XWorK
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Öğrenci
Konular
15
Anladım. Peki güncelleme ile batarya optimizasyonu da daha iyi olabilir mi. Yetmiyor şu an açıkçası.
MİUİ 12.5 ile tasarruf konusunda iddialılar bence optimizasyon olur. Bende yeni aldım ve evet bana da yeterli gelmiyor eski sürümlerinde 10 saatten fazla ekran süresi varmış gördüğüm kadarıyla. 12.5 gelene kadar pil konusunda sabretmek gerektiği kanaatindeyim

Üst Alt