Yardım Poco X3 TWRP güncelleme yapmıyor ve data bölümü şifreli.

inidebell

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İndie Bell
Cihazım
poco
Konular
1
Dediğimi uygulayın ota üzeri güncellemeyi sorunsuz alırsınız ve mi flash kullanıp sistemi sifirlamaz veri ve zaman kaybı yaşamazsınız....
Hocam sizin yöntem telefonu brickledi :D. The system has been destroyed hatası aldım. Allahtan soft brick, twrp flashlayınca düzeldi. En doğru çözüm burhan beyin çözümü.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

vili48 Hocam çok özür dilerim ben boot.img dosyasını fastbootta aptal gibi recovery yazarak flashlamışım. Bricklenme benden kaynaklıymış. "fastboot flash boot boot.img" yazınca cihaz stock recovery'e döndü. Teşekkür ederim yardımın için.

Son düzenleme:

vili48

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
11 Lite 5G NE
Konular
3
Hocam sizin yöntem telefonu brickledi :D. The system has been destroyed hatası aldım. Allahtan soft brick, twrp flashlayınca düzeldi. En doğru çözüm burhan beyin çözümü.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

vili48 Hocam çok özür dilerim ben boot.img dosyasını fastbootta aptal gibi recovery yazarak flashlamışım. Bricklenme benden kaynaklıymış. "fastboot flash boot boot.img" yazınca cihaz stock recovery'e döndü. Teşekkür ederim yardımın için.

Geçmiş olsun....

kadircumen

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Poco x3 nfc
Meslek
elektrik teknisyen
Konular
4
Bilgilendirme Kısmı

Poco x3 karna (hindistan) kullanıyorum. Repair yapacaktım, bilgim olmasına rağmen blok kodları farklı olabilir diye yemedi :D telefoncuya verdim. Telefonu geri aldığımda repair işlemi olmuştu. Recoveryden efs yedeği almak isteyince twrp'nin uyumsuz yüklendiğini anladım, dokunmatik çalışmıyordu, başlangıçta şifre istiyordu, sağa kaydır diyor ama dokunmatik çalışmıyor, recovery de takılı kalıyordu. Adb kullanarak twrp'nin 3.5.1 sürümünü flashladım. Dokunmatik çözüldü, şifre isteme ekranı kalktı, efs yedeğimi de aldım.

Sorun Kısmı

Twrp güzel nimet olsa da bankacılık vb uygulamalarda telefonda root olmasa dahi (ben kaldırdım) cihazın rootlu olduğuna dair uyarılar vermekte ve bazıları girişe bile izin vermiyor (biraz takıntılı insanım). Format işi falan olursa twrp flashlamaktan kolayı yok. O yüzden cihazdan twrpnin kalkmasını istiyordum.

Aynı model, farklı cihaza da repair yapıldı. Ona OrangeFox atıldı ve Ota üzerinden miui 12.5.8 güncellemesi geldi. İndirdik, güncelle tuşuna bastık, orangefox açıldı güncellemeyi kurdu, cihaz açıldı ve açıldığında orangefox kalktı. Stock recovery'e döndü yani. Aynı işlemi kendi cihazımda yapmak istedim. Güncelleme indi, güncelle tuşuna bastım. Telefon twrp'ye geçti ama ne bir işlem yaptı ne başka bişey. Elle yapmak için install bölüme geçtim. cihazın içinde zip dosyasını aradım bir tülü bulamadım. Ardından cihazı tekrar açıp 'son paketi indir' şeysini yaptım. İndirilenler kısmına zip dosyası indi. Tekrar twrp-install bölümüne geçtim ama birşeyi fark ettim. Cihazın "/sdcard" dizini yani benim güncellemenin indiği dizin şifreli. Dosyalar ve klasörler "AdcfDFafvFazVTGhb" gibi isimlere sahip.

Format data diyerek /sdcard dizinini sıfırlasam da cihaz yeniden başlayınca dosyalar şifreli gözüküyor. Cihazda şifre de yok düz kaydırmalı ekran kilidi. Zip dosyasını harici sd karta atıp güncellemeyi denedim ama başarısız oldu. Rootu kaldırmak istediğimde de aynı hatayı vermişti. (Hata kodu falan yazmıyor. Sadece yüklenemedi yazıp zip dosyasının konumunu veriyor.) Twrp'mi sıkıntılı yoksa cihazdan mı kaynaklı bilmiyorum. Karna sürümü için güvenilir/stabil bir orangefox recovery.img bulamadım internette. Tabi onu yükleyince şifreleme kalkacak mı kesin değil ama. Güncellemeyi yüklemek ve stock recovery'e dönmek için bir çare var mıdır?

Şimdiden sağolun.
hocam senin sorunu bende yaşadım, tamamen romun miui sürümü ve android sürümü ile alakalı bir durum. miui 12.0.4 versiyonunu kur ve ona uygun twrp 3.5.2 dosyalar acayip isimlerde olmuyor ve işini halledince tekrar üst versiyon miui sürümünü yükle twrpyi de rom yükleme işlemin bitince twrp de kalkmış olur.

Üst Alt