Soru Poco X3 Pro VS Redmi Note 10 Pro 5G (Poco X3 GT)

ErenEksen

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Poco X3 GT
Konular
8
Merhabalar bu 2 telefon arasında aşırı kaldım. Telefon Poco X3 GT olsaydı bir problem yok ancak Note 10 PRO 5G yani Çin ismi ile çıkması şüpheye düşürüyor çünkü
1. problem
bu cihaz Poco x3 GT'ye kurulan global romu desteklemiyor. Şu anda olmasa da ileride X3 GT için pixel experience, Oxygen OS gibi işletim sistemleri çıktığı zaman ben bunları aynı kod adını ve birebir aynı donanımları taşıyan X3 GT için kurabilecek miyim? Kurabilecek isem hiçbir sıkıntı yok. (Muhtemelen Çin romunu değiştirmem gayet hafif olduğu söyleniyor birçok custom os hafif olduğu için onun tabanını kullanıyormuş sanırsam.)
Öte yanda X3 PRO için onlarca Custom Rom var.

2. problem
Poco X3 Pro aynı fiyata 256gb iken Note 10 pro 5G 128gb.

Note 10 pro 5g'yi Pro'ya tercih etmeyi düşünmek için nedenlerim:

- Hoparlörlerini JBL üretiyor, Dolby'nin ses sistemlerini kullanıyor ve hem Wireless hem de normal seste Hi-res Sound sertifikası var. Telefonda en çok zaman harcadığım şeyin müzik dinlemek olduğunu varsayarak bu benim için önemli bir detay. Aynı zamanda çekim mesafesi de daha güçlü deniliyor buna da bazı yerlerde gerçekten ihtiyaç oluyor.

- 5G Teknolojisine aşırı ilgim olmasa da olması güzel ve ileriye dönük olurdu bu noktada daha önde Note 10 pro 5g

- Bluetooth 5.2'de aynı şekilde ileriye dönüklük açısından ve Bluetooth 5.2 kulaklık aldığımda ya da yüksek bant genişliğine sahip bir işlem yaptığımda bunun tüm nimetlerinden yararlanmak için önemli sayılabilecek bir etken

- Wifi 6 teknolojisi uzun vadede gerçekten ilgimi çekiyor.

- 67 Watt hızlı şarj özelliğine gerçekten ilgi duyuyorum

-Kamerasının daha iyi olduğunu söyleyebilirim

- 25 Gram daha hafif. Oyun oynarken daha rahat olması ilgimi çekiyor.

- Note 10 Pro 5G'deki soğutma LC 2.0 teknolojisi ilgimi çekiyor. X3 Pro kullananlar telefonu buzluğa koyduğunu söylüyor ısınmaması için. Bu cihazda ise öyle bir problem olmadığını söylüyorlar.

-Batarya'sı daha uzun gidiyor(?)

- Performansı:
Antutu kıyaslaması (Note 10 Pro 5G)648332(Poco X3 Pro)481446
Geekbench Kıyaslaması: (Note 10 Pro 5G) 871 Single / 3601 Multi (Poco X3 Pro) 782 Single / 2792 Multi
Raporların alındığı Kaynak: Unite4Buy

Saf performans açısından da aradaki fark açık.

Telefonu aldıktan sonra çok çok uzun süre boyunca onun ile devam etmeyi düşünüyorum. Bu yüzden uzun vadede sundukları benim için önemli olan. Mâlum fiyatlardan dolayı öğrenci halim ile yenisini almak çok zor.
Gerçekten arada kaldım sizce hangisini tercih etmeliyim?

Son düzenleme:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Kafanız bayağı karışık sanırım drunk~~

Mercedes de E serisi, BMW de 5 serisi, XİAOMİ de de serisi ve Global cihaz alınmalı....

MTK
işlemciden de uzak durulmalı...

ErenEksen

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Poco X3 GT
Konular
8
Kafanız bayağı karışık sanırım drunk~~

Mercedes de E serisi, BMW de 5 serisi, XİAOMİ de de serisi ve Global cihaz alınmalı....

MTK işlemciden de uzak durulmalı...
Bu sefer o konulardan farklı bir konu açtığımı ve tekrar etmediğimi düşünüyorum :). Ve evet gerçekten bir kafa karışıklığı yaşamaktayım.
Neden sizce uzak durmalıyım? Custom Rom falan atmak için ise Çin romunun yeterli olduğunu düşünüyorum. Optimizasyon noktasında her gün MTK işlemcilerde uygulama optimizasyonları çok gelişiyor. İlk çıktığı zamanlar olan felaket sayılabilecek optimizasyonun yanında şu an High-End bir işlemci olan Snapdragon 865'i dahi geri bırakabiliyor aynı uygulamalarda. İleride de bunun daha da gelişeceğini düşünüyorum. Elimde Mediatek kullanan Redmi Note 9 telefon da mevcut şimdiye kadar tek yaşadığım sorun Custom OS(Pixel experience) kurmanın zahmeti ve GCam desteklememesi oldu(Pixel experience üzerinde GCam sorun çıkarıyor nedendir bilmesem de orijinal mi camera kullanmaktayım).

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Kendi Tecrübelerime dayanarak söylüyorum kod adı aynıysa romları kurabilirsiniz Çünkü Poco M3 pro 5g romunu redmi note 10 5g ye kurdum sorunsuz. Mi 11x romlarıda Poco F3 e oluyor yani kod adları bire bir aynı. Custom rom çıkarsa sorunsuz kurabilirsiniz. Miui romları çıkarmı bilmem Aosp çıkarsa kullanabilirsiniz bence. Karar sizin.

ErenEksen

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Poco X3 GT
Konular
8
Kendi Tecrübelerime dayanarak söylüyorum kod adı aynıysa romları kurabilirsiniz Çünkü Poco M3 pro 5g romunu redmi note 10 5g ye kurdum sorunsuz. Mi 11x romlarıda Poco F3 e oluyor yani kod adları bire bir aynı. Custom rom çıkarsa sorunsuz kurabilirsiniz. Miui romları çıkarmı bilmem Aosp çıkarsa kullanabilirsiniz bence. Karar sizin.
Anlıyorum yanıtınız için çok teşekkürler. Peki ya siz ne düşünüyorsunuz? 2 telefon için de fiyat 2500TL siz hangisini tercih ederdiniz?

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Anlıyorum yanıtınız için çok teşekkürler. Peki ya siz ne düşünüyorsunuz? 2 telefon için de fiyat 2500TL siz hangisini tercih ederdiniz?
Rica ederim. Redmi Note 10 pro 5g tercih ederdim. Poco arayüzünü sevmiyorum :) Miui launcher en iyisi. Birde performans açısından da yazdıklarınıza göre önde

ErenEksen

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Poco X3 GT
Konular
8
Rica ederim. Redmi Note 10 pro 5g tercih ederdim. Poco arayüzünü sevmiyorum :) Miui launcher en iyisi. Birde performans açısından da yazdıklarınıza göre önde
Tamamdır çok teşekkürler yanıtınız için.

Son düzenleme:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Hocam, bu konu çok da diğer konularınızdan farklı değil. X3 GT ile zibilyon cihaz karşılaştırması yapabilirsiniz ama hepsi için ayrı konu açamazsınız. Tek konu üzerinden sormanız gerekmekte. Keza SMS onaylı üye olursanız konuyu düzenleme imkanınız da oluyor, böylece yeni konu açmadan var olan konuyu değiştirebilirsiniz. Bu seferlik göz yumuyorum duruma ama konu tekrarı yapmayalım.

Garantisiz X3 Pro'yu düşünmeyin bile. IMEI tamiri olmuyor. Aldığınızda cihaz elinizde kalacaktır. Note 10 Pro 5G'ye IMEI tamiri oluyor galiba. Gayet de güzel cihaz, alınır.

ErenEksen

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Poco X3 GT
Konular
8
Hocam, bu konu çok da diğer konularınızdan farklı değil. X3 GT ile zibilyon cihaz karşılaştırması yapabilirsiniz ama hepsi için ayrı konu açamazsınız. Tek konu üzerinden sormanız gerekmekte. Keza SMS onaylı üye olursanız konuyu düzenleme imkanınız da oluyor, böylece yeni konu açmadan var olan konuyu değiştirebilirsiniz. Bu seferlik göz yumuyorum duruma ama konu tekrarı yapmayalım.

Garantisiz X3 Pro'yu düşünmeyin bile. IMEI tamiri olmuyor. Aldığınızda cihaz elinizde kalacaktır. Note 10 Pro 5G'ye IMEI tamiri oluyor galiba. Gayet de güzel cihaz, alınır.
Çok teşekkür ederim hocam tavsiyeniz uyarınız ve yanıtınız için. SmS onayı yaparak konuyu düzenledim.

bitexx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
TuGi
Cihazım
Poco X3
Meslek
CNC tekniker
Konular
9
X3 pro ile redmi note 10 pro 5G arasında performans bakımından çok fazla fark yok bence kafa kafaya olur islemciler eş değer işlemciler çünkü
kamera bakımından ve diğer özellikler bakımından redmi note 10 pro 5G biraz daha önde ama gel gelelim rom vs gibi durumlara giricem diyorsanız MTK işlemciler için çok fazla geliştirme yapmıyorlar yapsalar bile nadir oluyor dimensity serisi benimde beğendiğim bir seri normalde MTK işlemci sevmem ama g80T den sonra işler farklı boyutlara girmeye başladı güzel işler çıkıyor ortaya MTK tarafından ama dediğim gibi rom olayı SD islemcide çok daha geniş
ufak bir bilgi daha
X3 pro yurt dışı alinicaksa yazılımsal kayıt olmuyor ilk direnç takılıp sonrasında kayıt yapıyorlar işlemci sökülüp altında ki direnç sökülüyor yerine aynı değerde farklı direnç takılıyor ve cihaz toplanarak kayıt işlemi yapılıyor işin ehli biri yapmalı ki sıkıntı çıkmasın kolay bir olay değil yani riskli biraz :)

M2011K2C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt