HyperOS Poco X3 Pro | Turbo HyperOS 1.0.10.0 | A14

Aliimran7

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
X3 Pro
Meslek
BT Öğretmeni
Konular
14
şuanda mıuı13 globaldeyim ama ciddi biçimde donmalar kasmalar var eu rom ile bu rom arasında kaldım sizce hangisi daha iyidir?
EU ROM en son sürümü MIUI 14.0.3, Bu Rom ise HyperOs 1.0.2.0 sürümü

Eğer telefonu sadece gündelik işler için kullanıyorsanız EU Rom bir tık daha stabil ve sorunsuz... HyperOs'ta ise daha fazla özelleştirme ayarı, göze daha hoş gelen efektler ve telefon için daha fazla ince ayarlar bulunuyor.

Eu Rom tercih ederseniz cihaz için global hyperos yayınlanmadığı için eu rom güncellemesi alamayacaksınız. Bu rom aylık olarak güncelleniyor, sorunlar gideriliyor ve yeni özellikler ekleniyor.

İki Romda güzeldir. Sizin tercihinize kalmış tamamen.

keremozbas831

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Xiaomi
Cihazım
Redmi note 8
Konular
1
acaba sol üstteki uzun sekillde diktorgensel sekilde olan saati değiştirebilme şansımız varmıdır

snndcl

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aranan Kan
Cihazım
Poco X3 Pro
Meslek
Bilişim Öğretmeni
Konular
28
EU ROM en son sürümü MIUI 14.0.3, Bu Rom ise HyperOs 1.0.2.0 sürümü

Eğer telefonu sadece gündelik işler için kullanıyorsanız EU Rom bir tık daha stabil ve sorunsuz... HyperOs'ta ise daha fazla özelleştirme ayarı, göze daha hoş gelen efektler ve telefon için daha fazla ince ayarlar bulunuyor.

Eu Rom tercih ederseniz cihaz için global hyperos yayınlanmadığı için eu rom güncellemesi alamayacaksınız. Bu rom aylık olarak güncelleniyor, sorunlar gideriliyor ve yeni özellikler ekleniyor.

İki Romda güzeldir. Sizin tercihinize kalmış tamamen.
güncellemeler ota üzerinden mi geliyor yoksa twrp ile flashlamak mı gerekiyor her seferinde acaba? oa göre hyper os kuracağım. ilginiz için teşekkürler

Erenkerem68

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İshak
Cihazım
Poco x3 Pro
Konular
0
Acaba sizde bu romda kamera açılıyor mu. Bende açılmadı. Açılsa da siyah ekranda kalıyor, gece gündüz portre modları arasında geçiş yaparken siyah ekranda kalıyor. Genel sorun mu yoksa sadece bende mi öyle. Ne yapabilirim

Aliimran7

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
X3 Pro
Meslek
BT Öğretmeni
Konular
14
acaba sol üstteki uzun sekillde diktorgensel sekilde olan saati değiştirebilme şansımız varmıdır
Ayarlar > Turbo Modifications sekmesinde ekteki görselde işaretlediğim ayardan değiştirebilirsiniz

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

güncellemeler ota üzerinden mi geliyor yoksa twrp ile flashlamak mı gerekiyor her seferinde acaba? oa göre hyper os kuracağım. ilginiz için teşekkürler
Güncellemeler TWRP üzerinden yapılıyor. Ve her seferinde Base sistem değiştiği için temiz kurulum yapmak gerekiyor.

Acaba sizde bu romda kamera açılıyor mu. Bende açılmadı. Açılsa da siyah ekranda kalıyor, gece gündüz portre modları arasında geçiş yaparken siyah ekranda kalıyor. Genel sorun mu yoksa sadece bende mi öyle. Ne yapabilirim
Kameranın stabil çalışması için ilk mesajda vermiş olduğum videodaki ayarları aktif etmelisiniz

Ekli dosyalar

• 1000002280.jpg
    1000002280.jpg
    342,4 KB · Görüntüleme: 31

keremozbas831

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Xiaomi
Cihazım
Redmi note 8
Konular
1
Ayarlar > Turbo Modifications sekmesinde ekteki görselde işaretlediğim ayardan değiştirebilirsiniz

Güncellemeler TWRP üzerinden yapılıyor. Ve her seferinde Base sistem değiştiği için temiz kurulum yapmak gerekiyor.

Kameranın stabil çalışması için ilk mesajda vermiş olduğum videodaki ayarları aktif etmelisiniz
bende böyle bi ayar yok

bir dakika ben anlamadım ya beb bu şarj göstergesi den faln nasıl kurtulcam sizinki nornal gibi ekran görüntüsünde

Ekli dosyalar

• Screenshot_2024-05-09-10-46-50-582_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2024-05-09-10-46-50-582_com.android.settings.jpg
    303,2 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:

Aliimran7

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
X3 Pro
Meslek
BT Öğretmeni
Konular
14
bende böyle bi ayar yok

bir dakika ben anlamadım ya beb bu şarj göstergesi den faln nasıl kurtulcam sizinki nornal gibi ekran görüntüsünde
Hocam siz önceki sürümlerden birini kullanıyorsunuz. Son sürümde sağ taraftaki göstergeler eski haline çevrildi. Önceki sürümlerde sizdeki gibiydi. 1.0.3.0 sürümünü yüklerseniz bendeki gibi olacaktır.

Sadece sol taraftaki saati değiştirmek isterseniz attığınız ekran görüntüsünde 2. Seçenek içerisinde ayarı var

Erenkerem68

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İshak
Cihazım
Poco x3 Pro
Konular
0
Bir sorum olacak. Video izlemek için mx player kullanıyorum. Videoyu açtığım zaman ekranın ortasına dokununca ekranın üstünde durum çubuğu bildirim paneli saat ve mobil bağlantı falan görünüyordu. Üstten aşağı indirince de bildirimlere ulaşabiliyordum. Ama bu romda onu yapamıyorum. Video açıkken hiç bir şekilde bildirim paneline ulaşamıyorum. Vlc player da yükledim onda da aynı durum mevcut. Başka romlarda böyle olmuyordu. Ayrı bir ayar mi var bu romda mı böyle nasıl çözebilirim bu sorunu

Toorop

Premium Üye
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ceyhun
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
4
Bir sorum olacak. Video izlemek için mx player kullanıyorum. Videoyu açtığım zaman ekranın ortasına dokununca ekranın üstünde durum çubuğu bildirim paneli saat ve mobil bağlantı falan görünüyordu. Üstten aşağı indirince de bildirimlere ulaşabiliyordum. Ama bu romda onu yapamıyorum. Video açıkken hiç bir şekilde bildirim paneline ulaşamıyorum. Vlc player da yükledim onda da aynı durum mevcut. Başka romlarda böyle olmuyordu. Ayrı bir ayar mi var bu romda mı böyle nasıl çözebilirim bu sorunu
Bu romda böyle bir sorun var, romdaki sorunlar ilk mesajda güncel sürümün altında kırmızıyla yazıyor.

Aliimran7

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
X3 Pro
Meslek
BT Öğretmeni
Konular
14
Toorop hocamında söylediği gibi romda bu sorun mevcut. Bütün oyun ve uygulamalarda bildirim paneli açılamıyor maalesef. Geliştirici bir sonraki güncellemede düzeltileceğini söyledi.

Üst Alt