Yardım Poco x3 pro konuşma esnasında bi gariplik var?

Pocoyardim

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
selim
Cihazım
poco x3 pro
Konular
2
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
miui global 12.5.2
Telefon Modeli
poco x3 pro
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
herkese merhaba. araniza yeni katıldım. benim bir problemim var ve nereye sorup düzgün bilgi alacağımı bilmedigim için buraya konu açmak istedim.

yaklaşık olarak birkaç ay önce poco x3 pro cihazını satın aldım.

cihazı aldığımdan beri karşımdaki kişi ile konuşurken özellikle aynı anda konuşma esnasında karşı tarafın sesini bozuyor ve kısıyor. ben de hiçbir şey anlamıyorum karşımdaki kişinin ne dediğini.
özellikle hızlı konuşmalar esnasında sorun oluyor bu durum. biri susup biri konusunca hiçbir problem olmuyor.

problem operatör ile alakalı değil çünkü sosyal medya üzerinde konuşurken de aynı durum oluyor. telefonuma format attım yine devam ediyor.

karşımdakinin telefonuna göre değişiyor bu durumun oluşup oluşmaması. örneğin karşımdaki kişinin telefonu özellikle eski ise ve hoparlörü açarak konuşursa oluyor. evde 4-5 cihaz ile denedim bazılarında hiçbir problem olmazken bazılarında ise karşımdaki kişi hoparlöre alırsa aynı anda ses çıkardığımız anda karşının sesini darmaduman ediyor. hiçbir şey anlaşılamaz hale geliyor konuşmadan.

bazı arkadaşlarım bana bunun özellik felan olduğunu söylüyor da ben anlamadım daha önce hiç Xiaomi telefon kullanmamıştım. teknik servise göndermeyi de düşündüm bir yer arızalı felan diye ama karşımdaki kişinin telefonu farklı olunca olmayabiliyor. bir de teknik servise çok güvenmiyorum şikayetleri okudugum için.

böyle bir durum sizde de var mı? ya da fark ettiniz mi acaba?
nasıl çözülebilir?

Decidueye

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan Savcı
Cihazım
Poco x3 pro
Meslek
Öğrenci
Konular
71
Bende poco x3 pro kullanıyorum ama hiç böyle sorunum olmadı. Garip

Oyla:

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
423
Telefon ayarları, sim kart ayarları altında wolte aktifse kapatıp dener misiniz, ses kalitesini arttırmak için düzeltme yapmaya çalışır cihaz. Aktif değilse de açarak deneyin, belki çözüm olur

Oyla:

Pocoyardim

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
selim
Cihazım
poco x3 pro
Konular
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bende poco x3 pro kullanıyorum ama hiç böyle sorunum olmadı. Garip
Açıkçası kolaylıkla anlaşılabilecek bi durum değil muhtemelen :) Karşınızdaki kişi konuşurken siz de aynı anda konuşmaya baslayınca oluyor bir de herkesle olmuyor zaten anlamadım ben de. özellikle karşımdaki kişinin telefonu eski ise bu durum ortaya çıkıyor.
Belki sizde de oluyor ama fark etmemişsinizdir emin değilim :)
Telefon ayarları, sim kart ayarları altında wolte aktifse kapatıp dener misiniz, ses kalitesini arttırmak için düzeltme yapmaya çalışır cihaz. Aktif değilse de açarak deneyin, belki çözüm olur
Hocam teşekkür ederim cevab icin ancak VOLTE operatörün sunmuş olduğu bir özellik sanırım. Bu durum ben wifi ile internete bağlı iken sosyal medya üzerinden biriyle konuştuğum zaman da oluyor.

Bir de dedigim gibi karşımdaki kişinin telefonu özellikle eski felan ise oluyor. Örneğin sizin telefonunuz yeni nesil bir telefondur sizle konuşsam bi sorun olmaz. Sorunun neyden kaynaklandıgını bilmiyorm.

Çok büyük bi problem de değil ama en azından donanımsal mı yazılımsal mı oldugunu bilebilsem iyi olur benim icin.

Oyla:

Pocoyardim

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
selim
Cihazım
poco x3 pro
Konular
2

Bu arada ayarlar kısmında sim kart ayarları diye bir kısım bulamadım hocam, bir de volte ile ilgili bir ayar da yok

Oyla:

Tycoon

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tycoon
Cihazım
Redmi pro
Konular
3
Bu arada ayarlar kısmında sim kart ayarları diye bir kısım bulamadım hocam, bir de volte ile ilgili bir ayar da yok
Xiaomi telefonlarında VoLTE ayarlarda bulunmayabilir. Bu kod *#*#86583#*#* ile VoLTE’yi Xiaomi telefonlarında etkinleştirebilirsiniz.

Oyla:

Pocoyardim

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
selim
Cihazım
poco x3 pro
Konular
2
Xiaomi telefonlarında VoLTE ayarlarda bulunmayabilir. Bu kod *#*#86583#*#* ile VoLTE’yi Xiaomi telefonlarında etkinleştirebilirsiniz.

Hocam üst kısımda volte yazıyor zaten, yazdıgına göre aktiftir sanırım.
Bir de oyun oynarken felan da bu problem oluşuyor. karşımdaki kişi konusurken ben de aynı anda konuşursam karşının sesi dağılıp kısılıyor.

Oyla:
Üst Alt