Yardım Poco X3 Pro - Kameraya Bağlanılamıyor Hatası

Burak.pmc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burak Ecem
Cihazım
Redmi Note 6
Konular
4
2 Gün önce çekim yaptığım Poco X3 Pro cihazım ertesi gün kameraya bağlanamadı hatası verdi ve aynı gün MIUI 13.0.8.0 güncellemesi geldi. Güncelledim fakat hiç bir sonuç alamadım sorun devam ediyor. Hard reset attım yine düzelmedi. Yardımcı olabilecek varsa mesajlarını bekliyorum yoksa sinirden kırıp atmak üzereyim.

Aliimran7

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
X3 Pro
Meslek
BT Öğretmeni
Konular
14
2 Gün önce çekim yaptığım Poco X3 Pro cihazım ertesi gün kameraya bağlanamadı hatası verdi ve aynı gün MIUI 13.0.8.0 güncellemesi geldi. Güncelledim fakat hiç bir sonuç alamadım sorun devam ediyor. Hard reset attım yine düzelmedi. Yardımcı olabilecek varsa mesajlarını bekliyorum yoksa sinirden kırıp atmak üzereyim.
Düşmeye veya darbeye bağlı olarak flexler veya soketlerde sorun olmuş olabilir.

Kamera kullanan rastgele bir efekt uygulaması indirerek kamera çalışıyor mu diye kontrol edin. İndirdiğiniz uygulamada kamera çalışıyor ise Kameranın en güncel sürümünü apkmirrordan indirerek deneyebilirsiniz.

kamera diğer uygulamada da çalışmaz ise donanımsal bir sorun olma ihtimali yüksektir.

Burak.pmc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burak Ecem
Cihazım
Redmi Note 6
Konular
4
Düşmeye veya darbeye bağlı olarak flexler veya soketlerde sorun olmuş olabilir.

Kamera kullanan rastgele bir efekt uygulaması indirerek kamera çalışıyor mu diye kontrol edin. İndirdiğiniz uygulamada kamera çalışıyor ise Kameranın en güncel sürümünü apkmirrordan indirerek deneyebilirsiniz.

kamera diğer uygulamada da çalışmaz ise donanımsal bir sorun olma ihtimali yüksektir.
Telefon tamirine gönderdim ve açıp baktıklarında gözle görülür birşey olmadığını söylediler.

Aliimran7

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
X3 Pro
Meslek
BT Öğretmeni
Konular
14
Telefon tamirine gönderdim ve açıp baktıklarında gözle görülür birşey olmadığını söylediler.
Farklı bir uygulamada kamera açılıyor mu? Mesela Instagram uygulamasında fotoğraf çekebiliyor musunuz

Burak.pmc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burak Ecem
Cihazım
Redmi Note 6
Konular
4
rom yükledim düzeldi teşekkürler.

Burak.pmc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burak Ecem
Cihazım
Redmi Note 6
Konular
4
Ve tekrar bu hatayı aldım. Instagram ve WhatsApp ta ön kamera çalışıyor test ettiğimde deep ve bokeh kamerada çalışıyor fakat hiçbir uygulamada arka kamera çalışmıyor garantiye gönderdiğimde bir sorun olmadığını belirttiler. Anlayan veya çözümünü bilen varsa yardımcı olabilir mi?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Aliimran7

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
X3 Pro
Meslek
BT Öğretmeni
Konular
14
Ve tekrar bu hatayı aldım. Instagram ve WhatsApp ta ön kamera çalışıyor test ettiğimde deep ve bokeh kamerada çalışıyor fakat hiçbir uygulamada arka kamera çalışmıyor garantiye gönderdiğimde bir sorun olmadığını belirttiler. Anlayan veya çözümünü bilen varsa yardımcı olabilir mi?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Kamera uygulaması güncellemeleri kaldırarak, verileri temizleyin... Eski sürümdeyken kamerayı kontrol edin. Sonrasında güncelleyerek test edin.

Üst Alt