Soru POCO X3 Pro için batarya değişimi yapılabiliyor mu?

FireKzH

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Aşkın
Cihazım
POCO X3 Pro
Konular
9
POCO X3 Pro telefonumun pil sağlığı 2 yıl içerisinde maalesef mahvolmuş durumda. 5160 mAh batarya şu an 3531 mAh olarak çalışıyor aşındığı için. Sorum gayet açık. Orijinal batarya değişimi yapılabiliyor mu bu telefona? Deji batarya önermeyin lütfen.

Sypreus

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Emre
Cihazım
POCO X3 Pro
Konular
13
POCO X3 Pro telefonumun pil sağlığı 2 yıl içerisinde maalesef mahvolmuş durumda. 5160 mAh batarya şu an 3531 mAh olarak çalışıyor aşındığı için. Sorum gayet açık. Orijinal batarya değişimi yapılabiliyor mu bu telefona? Deji batarya önermeyin lütfen.
Orijinal bataryasını bulmak imkansız gibi bir şey muadil markalardan biriyle değiştirmek lazım, ben öyle yaptım.

Oyla:

Sokrat_ART

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet Esad
Cihazım
Lenovo K5 Plus
Konular
0
Orjinali yok gibi bir şey piyasada bulunmuyor Xiaomi bile vermedi geçiştirdi yeni cihaz vermeye kalkti son çare 2 gün oldu deji kullanıyorum

Oyla:

njlos53

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Njlos78
Cihazım
Poco x4 pro 5g
Konular
15
Yurtdışında yaşayan bir yakınınız varsa Çin' e sipariş vererek size orjinalini temin edebilir.
Ayrıca ülkemizde büyük şehirlerde veya internette orjinali bulunabilir mi, araştırmak gerekir.

Oyla:

FireKzH

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Aşkın
Cihazım
POCO X3 Pro
Konular
9
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Orijinal bataryasını bulmak imkansız gibi bir şey muadil markalardan biriyle değiştirmek lazım, ben öyle yaptım.
Nasıl yani? Muadil batarya derken başka telefonun bataryası mı takılıyor genelde?
Orjinali yok gibi bir şey piyasada bulunmuyor Xiaomi bile vermedi geçiştirdi yeni cihaz vermeye kalkti son çare 2 gün oldu deji kullanıyorum
Deji batarya için pek olumlu yorum yok hocam. İlk 6 aylığı gayet iyi gitse de sonradan kullanım süresi eski bataryadan daha kötü performans sergiliyor.
Yurtdışında yaşayan bir yakınınız varsa Çin' e sipariş vererek size orjinalini temin edebilir.
Ayrıca ülkemizde büyük şehirlerde veya internette orjinali bulunabilir mi, araştırmak gerekir.
Yurt dışında tanıdığım yok ne yazık ki. Kendim baktığımda var görünüyor ancak tek yorum almış (yorum bile yok) o da 1 yıldız.

Oyla:

Sypreus

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Emre
Cihazım
POCO X3 Pro
Konular
13
Nasıl yani? Muadil batarya derken başka telefonun bataryası mı takılıyor genelde?

Deji batarya için pek olumlu yorum yok hocam. İlk 6 aylığı gayet iyi gitse de sonradan kullanım süresi eski bataryadan daha kötü performans sergiliyor.

Yurt dışında tanıdığım yok ne yazık ki. Kendim baktığımda var görünüyor ancak tek yorum almış (yorum bile yok) o da 1 yıldız.
Hocam muadil batarya değil muadil marka yazdım yani başka markanın ürettiği aynı batarya, kalite farkları mutlaka oluyor. Ben değiştireceğim zaman bir sürü telefoncu aradım 2 tanesi orijinal batarya var dedi ama güvenemedim, teknisyen bir tanıdığıma sorduğumda Xiaomi'nin teknik servisinde bile bulman çok zor demişti.

Oyla:

njlos53

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Njlos78
Cihazım
Poco x4 pro 5g
Konular
15
Hocam muadil batarya değil muadil marka yazdım yani başka markanın ürettiği aynı batarya, kalite farkları mutlaka oluyor. Ben değiştireceğim zaman bir sürü telefoncu aradım 2 tanesi orijinal batarya var dedi ama güvenemedim, teknisyen bir tanıdığıma sorduğumda Xiaomi'nin teknik servisinde bile bulman çok zor demişti.
NOHON Marka batarya muadil markadır. İnternette okuyorum, herkes Nohon' u övüyor. Onu da arayabilirsiniz.

Oyla:

FireKzH

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Aşkın
Cihazım
POCO X3 Pro
Konular
9
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Xiaomi neden batarya konusuny bu kadar zorlaştırmış ki acaba? Normalde batarya eskiten biri değilimdir ama KYK yurtlarında internet kullanılamıyor ben de telefonuma, mobile ve hotspota abanmıştım. Telefonum o yüzden mahvoldu. 5160 mAh batarya 3531 mAh kapasiteye gerilemiş. Hatta belki şişmiş de olabilir bilmiyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

NOHON Marka batarya muadil markadır. İnternette okuyorum, herkes Nohon' u övüyor. Onu da arayabilirsiniz.
Deji gibi 3-6 ay sonra ani kapasite düşüşleri oluyor mu? Rastladınız mı hiç?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Zorla bulabildim ama hem sevk etmiyorlar hem de 6000 mAh olduğu iddia ediliyor. Ancak telefonumun asıl kapasitesi 5160 mAh. Güven vermedi pek.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20240920-124953_Brave.png
    Screenshot_20240920-124953_Brave.png
    673,2 KB · Görüntüleme: 1
Son düzenleme:
Oyla:

Sokrat_ART

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet Esad
Cihazım
Lenovo K5 Plus
Konular
0

Deji evet olumlu pek yok ama 1 yıl garantisi var 1 yıl içinde tekrar gönderip yeni bir batarya alıyorsunuz ertesi seneyi de ortasında bozulmak suretiyle geçirerek hemen hemen 2 yıla yakın bir batarya ile geçiriyorsunuz piyasada batarya yok maalesef bende X3 Pro kullanıyorum AOSP tabanlı bir rom ile şuan durumum eskisine göre çok iyi ama tabii her güzel şeyin bir sonu var :)

Oyla:

FireKzH

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Aşkın
Cihazım
POCO X3 Pro
Konular
9
Deji evet olumlu pek yok ama 1 yıl garantisi var 1 yıl içinde tekrar gönderip yeni bir batarya alıyorsunuz ertesi seneyi de ortasında bozulmak suretiyle geçirerek hemen hemen 2 yıla yakın bir batarya ile geçiriyorsunuz piyasada batarya yok maalesef bende X3 Pro kullanıyorum AOSP tabanlı bir rom ile şuan durumum eskisine göre çok iyi ama tabii her güzel şeyin bir sonu var :)
En azından 4000 mAh civarına gerileseydi bu kadar sorun etmeyecektim. Yurtta yoğun kullanım yüzünden bu halde. Telefondan nereden baksanız 2 - 2.5 TB civarı veri aktarımları yaptım. Deji bataryaya yanaşmak istemiyorum açıkçası çünkü hemen eskidiğinden zırt pırt değişime vermeyi istemiyorum. Eskimesi bile çok ani. 6. aydan sonra kullanım süreniz hızla düşüyor. En azından alıştıra alıştıra 1 yılda düşse gam yemeyeceğim de.

Oyla:
Üst Alt