Mod Poco X3 Pro GPU Overclock/Undervolt (Root)[Uygulama] - KonaBess

FlyingKat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Galaxy S23Ultra
Meslek
I fly brudda
Konular
38
ÖNEMLİ
Yapacağınız işlemin riski olup yanlış bir hatada kalıcı hasar bırakabilir. Buradaki değerleri denemiş olup test ettim. Çoğu testimde gpu driver crash verdi, hard reboot atıp sürekli denedim. Benim için düzgün bir şekilde çalışıyor. Başkaları için aynı olur/olmaz bilinmez. Kendiniz deneyip görebilirsiniz. İsterseniz direkt 692mhz yerine adım adım gidebilirsiniz PC de yaptığımız gibi. Örneğin "675mhz" max frekans ise "680mhz" deneyebilirsiniz.
Oluşabilecek hasar durumunda ben, KonaBess veya miuitürkiye forumu sorumlu değildir. İşlemler kullanıcı sorumluluğundadır...

Herkese merhaba, burada yapacağımız işlemler gpu hızını 675mhz den 692mhze çekmek olacaktır. Ekran görüntülerindeki numaralı adımları uygularsanız benim kullandığım ayarları elde edersiniz. Dolphin emulator, CODM, PUBGM gibi ağır oyunlarda denemelerimi gerçekleştirdim. Performance governor ile sabit 692mhz yaklaşık 2 saat civarı test ettim ve bir sorun ile karşılaşmadım. Malum telefonda ağır oyunlar oynayınca stok halde bile ısınmalar olabiliyor, bunun için bir fanlı veya aktif bir soğutucu kullanmanızı tavsiye ederim. Ben Baseus Magic Monster kullanıyorum.

Adımlar
1.
İlk önce uygulamanın github sayfasından güncel sürümü releases bölümünden indiriyoruz.

2. Uygulamayı kurup Root erişimi veriyoruz ve uygulamayı açıyoruz.
3. Öncelikle BACKUP OLD İMAGE tıklayıp stok boot imajımızı yedekliyoruz. Tıkladığınızda aldığınız backup boot imajı telefonunuzun ana hafızasına gelecektir. Problem yaşadığınızda bu boot.img imajını recoveryden imaj olarak flaşlarsanız orijinal haline döner.
4.Daha sonra EDİT GPU FREQ TABLE tıklayıp listeden 855+ seçiyoruz (POCO X3 Pro işlemcisi SD860 olsada mimari olarak 855+ kullanıyor.)
5. New bölümüne tıklıyoruz ve yeni gelen frekansa tıklıyoruz.
6. Burada ise Frequency tıklayıp ilk 3 değeri değiştiriyoruz. Yani telefonun stok max gpu hız frekansı 675 mhz ise biz sıfırlara dokunmadan ilk üç haneyi 692 yapıyoruz ve SAVE GPU FREQ TABLE tıklıyoruz.
Şimdi ise bu kaydettiğimiz yeni frekansa bir voltaj seviyesi atıyoruz.
7. EDİT GPU VOLT TABLE tıklayıp New tıklıyoruz ve yeni gelen frekansa tıklıyoruz.
8. Aynı şekilde yukarıda yaptığımız gibi Frequency bölümünden ilk 3 değeri ayarladığımız yeni frekans değerini giriyoruz(692). Daha sonra Voltage Level tıklayıp listeden SVS_L2 seçiyoruz.
9. En sonunda
SAVE GPU VOLT TABLE tıklayıp üst soldaki REPACK AND FLASH NEW İMAGE tıklıyoruz.
Şimdi telefonunuz otomatik olarak işlemleri yapıp reboot etmek isteyip istemediğinizi soracak. Yes tıklayın ve reboot edin. İşlemler bu kadar...

Optimal olarak bu yeni frekansı kullanmak istiyorsanız herhangi bir kernel manager uygulaması ile gpu governor'u simple_ondemand veya performance olarak ayarlamalısınız. Böylelikle maksimum performansı elde etmiş olursunuz fakat dediğim gibi, uzun oturumlarda soğutma kullanmanız iyi olacaktır.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Detaylı Video Anlatım
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Son düzenleme:

FlyingKat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Galaxy S23Ultra
Meslek
I fly brudda
Konular
38
Video anlatım konunun sonuna eklenmiştir.

FlyingKat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Galaxy S23Ultra
Meslek
I fly brudda
Konular
38
İsterseniz bu configi indirip konabessi açıp, ilk boot imajınızı backup alın, sonra import export bölümünden importlayın.

692mhz max hız.
675mhz kaldırıldı.
Undervolt yapıldı.

Ekli dosyalar

• konabess-0504141311.txt
    623 bayt · Görüntüleme: 27

mustafa1300

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mustafa