Soru Poco x3 Pro eu rom

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
cantara, Hocam her sorusuna usanmadan gerekli linkleri ve cevabı vermemize rağmen ısrarla aynı soru/sorunları günlük konu açarak soruyor...

Hatırlarsanız "deneme yanilma" isimli üye de böyleydi acaba dedim yine mi üye oldu haha--

Decidueye

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan Savcı
Cihazım
Poco x3 pro
Meslek
Öğrenci
Konular
71
Elbette ki forumumuzun var olma amaçlarından biri soru sorulması, cevaplar verilmesi ve Xiaomi kullanıcılarının birbirlerine yardımcı olmaları, bu nedenle yanlış anlaşılmayacağımı düşünerek bir uyarı yazmak istiyorum... Görebildiğim kadarı ile oldukça heveslisiniz ve bol bol soru soruyor ve konu açıyorsunuz ancak sorularınızın içeriğinden yeterince araştırma yapmadan, bilgi sahibi olmadan sorularınızı yönelttiğiniz ve işlemlere başlayacağınız anlaşılıyor. Soru sormak tabii ki bilgilenmek için güzel bir yol fakat bu şekilde sadece sorularınızın cevabı olan konularda bilgi sahibi olursunuz ve belki de en kritik noktaya ait soru sormadığınız için bilgi eksiği ile cihazınızı kullanılmaz hale getirebilirsiniz. Forumumuzda yer alan yüzlerce rehber ve anlatıma göz gezdirmeniz ve öncelikli olarak bu konuları okuyarak bilgi sahibi olmanız çok daha sağlıklı olacaktır. Bu rehberler içerisinde anlamadığınız noktaları yine mevcut rehber altında yorum olarak sormanız o rehberden faydalanmış olan tecrübeli üyelerimize bildirim gitmesini sağlayacak ve daha hızlı ve net cevaplar almanızı sağlayacaktır. Özetle forumdan bu yöntemle faydalanmaya çalışmanız bilgiye ulaşmanızı fazlasıyla zorlaştırıyor...
Ben zaten forumda araştırmış durumdayım ama bulamadım zaten ben bu uyarıyı aldığımda araştırmaya başlamıştım bulamadığım için sorma gereği duydum lütfen insanların boşuna günahını almayın

Decidueye

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan Savcı
Cihazım
Poco x3 pro
Meslek
Öğrenci
Konular
71
cantara, Hocam her sorusuna usanmadan gerekli linkleri ve cevabı vermemize rağmen ısrarla aynı soru/sorunları günlük konu açarak soruyor...

Hatırlarsanız "deneme yanilma" isimli üye de böyleydi acaba dedim yine mi üye oldu haha--
Siz dalgamı geçiyorsunuz forumdaki yeni insanları böyle kırmanız hiç hoş değil

Ekstra olarak benim şuanki konum ile ilgili linkinizi bulamadım

qokhandede

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
5
Birşey soracağım eu rom için telefonun kendi hafızasını kullanamammı illa hafıza kartı yada otg mi olmak zorunda?
twrp kurulumundan sonra format data yapmadıysanız, tecrübe ile sabit olarak maalesef kullanamazsınız. hafıza kartı veya dönüştürücü ile usb bellek takarak atabilirsiniz.

Decidueye

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan Savcı
Cihazım
Poco x3 pro
Meslek
Öğrenci
Konular
71
twrp kurulumundan sonra format data yapmadıysanız, tecrübe ile sabit olarak maalesef kullanamazsınız. hafıza kartı veya dönüştürücü ile usb bellek takarak atabilirsiniz.
Peki dosyalarımı (fotoğraf uygulama vs.) silmeden kurmam mümkün değil dimi(yedekleyebilirim biliyorum ama sormak istedim

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Ben zaten forumda araştırmış durumdayım ama bulamadım zaten ben bu uyarıyı aldığımda araştırmaya başlamıştım bulamadığım için sorma gereği duydum lütfen insanların boşuna günahını almayın
Pekala araştırdığınızı ve yeterli bilgiye sahip olduğunuzu düşünüyorsanız sorun yok hocam kusura bakmayın.

Sorunuzun cevabı ise; dilerseniz telefon hafızanızı, dilerseniz hafıza kartı ya da OTG kullanabilirsiniz. Önemli olan .zip uzantılı rom dosyasına erişebilmenizdir. Rom kurulumundan önce eğer format data ya da yaparsanız cihaz hafızasındaki rom dosyası da silinecektir. Eğer silinmiş ise telefonunuzu bilgisayara bağlayarak romu tekrar telefona kopyalayabilir ya da hafıza kartındaki rom dosyasından yükleyebilirsiniz.

Tavsiyem ise hafıza kartı ya da OTG kullanmanız yönünde. Rom kurulumlarında telefon depolamasını temizlemeniz gerekebilir.

Sanmıyorum hocam, denemeye yanılma gideli çok olmuştu :)

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Decidueye, Bütün soruların cevaplari ok ile gösterdiğim yerde,bir zahmet okuyun ve okuduklarınizi aklınızda tutun 10 sefer aynı sorulari evirip çevirip sormayın...

Decidueye

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan Savcı
Cihazım
Poco x3 pro
Meslek
Öğrenci
Konular
71
Arkadaşlar peki sıfırdan kurması(bootloader kilidinin açılmasını bekleneden) kaç saat sürer?

Poco x3 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Decidueye, Kilit açılmadan farklı rom kurulmaz/geçilmez. Kilit açık olmalı.

Decidueye

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan Savcı
Cihazım
Poco x3 pro
Meslek
Öğrenci
Konular