Soru Poco x3 Pro eu rom

Decidueye

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan Savcı
Cihazım
Poco x3 pro
Meslek
Öğrenci
Konular
71
Selam.
(yeniyim ama technopat sosyalden bilgim var)
şimdi arkadaşlar ben telefonumda gelen stock romu eu yapmak istiyorum bootloader kapalı orjinal cihaz (nasıl yapıldığını biliyorum)
şimdi ben bu cihazı garantili aldım ama bütün garanti şirketlerine sordum delta kvk vs. evofone a soramadım çok saçma yapmışlar(nasıl yapılır bilirseniz yazın) şimdi ben bu bootloader kilidini açtığımda cihaz garanti dışı kalıyor diye biliyorum bir sorun olursa tekrardan stock romu kurup kilidi kapatırsam garanti devam eder mi? (ve bootloader ı kapatınca twrp siliniyormu?) telefon garanti dışı olursa ne değişir?

ve ekstra olarak telefonun stock romu içinde gelen rom olur dimi mesela 1 yıl sonra telefonu stock hale getirmek istersem direk global rom indirerek kilidi kapatabilirim dimi illa o sürümü bulmama gerek yok dimi? ve gördüğüme göre kilidi kapatınca bazen brick oluyormuş uğraştırıyormuş bu nasıl olur veya bende olurmu? saygılar.

ekstra olarak twrp yapınca root yapmak zorundamıyım? parmak izinde ve arayüzde kasma yapıyormuş

qokhandede

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
5
Selam.
(yeniyim ama technopat sosyalden bilgim var)
şimdi arkadaşlar ben telefonumda gelen stock romu eu yapmak istiyorum bootloader kapalı orjinal cihaz (nasıl yapıldığını biliyorum)
şimdi ben bu cihazı garantili aldım ama bütün garanti şirketlerine sordum delta kvk vs. evofone a soramadım çok saçma yapmışlar(nasıl yapılır bilirseniz yazın) şimdi ben bu bootloader kilidini açtığımda cihaz garanti dışı kalıyor diye biliyorum bir sorun olursa tekrardan stock romu kurup kilidi kapatırsam garanti devam eder mi? (ve bootloader ı kapatınca twrp siliniyormu?) telefon garanti dışı olursa ne değişir?

ve ekstra olarak telefonun stock romu içinde gelen rom olur dimi mesela 1 yıl sonra telefonu stock hale getirmek istersem direk global rom indirerek kilidi kapatabilirim dimi illa o sürümü bulmama gerek yok dimi? ve gördüğüme göre kilidi kapatınca bazen brick oluyormuş uğraştırıyormuş bu nasıl olur veya bende olurmu? saygılar.

ekstra olarak twrp yapınca root yapmak zorundamıyım? parmak izinde ve arayüzde kasma yapıyormuş
BL kilidini açtığınızda cihazınız garanti dışında kalır. Tekrardan stock romu kurup kilidi kaldırırsanız teknisyenin tecrübesine bağlı olarak anlaşılabilir.
ekstra olarak da 1 yıl sonra istediğiniz stock rom haline getirebilirsiniz.

twrp yapınca root yapmak durumunda değilsiniz. aynı cihaz benim de var fakat rootsuz kullanıyorum.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Bu konusunda gerekli cevaplar verildi....

Decidueye

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan Savcı
Cihazım
Poco x3 pro
Meslek
Öğrenci
Konular
71
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu konusunda gerekli cevaplar verildi....

Yanlız bu konu daha eski cevap gelmeyince yenisini açtım

M2102J20SG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Decidueye, Konunun en altında yükselt butonu var onu kullanabilirsiniz veya son sayfasına "Arkadaşlar çözüm bulamadım,konu güncel"diyebilirsiniz...

Son düzenleme:

Decidueye

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan Savcı
Cihazım
Poco x3 pro
Meslek
Öğrenci
Konular
71
Decidueye, Konunun en altında yükselt butonu var onu kullanabilirsiniz veya son sayfasına "Arkadaşlar çözüm bulamadım,konu güncel"diyebilirsiniz...
Teşekkürker öğrendiğim iyi oldu

M2102J20SG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Decidueye

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan Savcı
Cihazım
Poco x3 pro
Meslek
Öğrenci
Konular
71
Merhaba birşey sormak istiyorum bl kilidini açınca sanırım play store sertifikasına sıkıntı oluyormuş bu durum eu rom yaparsamda geçerli olurmu?

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Decidueye, Olmaz.

Forum ara kısmını kullanın çözümü mevcut...

Decidueye

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan Savcı
Cihazım
Poco x3 pro
Meslek
Öğrenci
Konular
71
Birşey soracağım eu rom için telefonun kendi hafızasını kullanamammı illa hafıza kartı yada otg mi olmak zorunda?

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Birşey soracağım eu rom için telefonun kendi hafızasını kullanamammı illa hafıza kartı yada otg mi olmak zorunda?
Elbette ki forumumuzun var olma amaçlarından biri soru sorulması, cevaplar verilmesi ve Xiaomi kullanıcılarının birbirlerine yardımcı olmaları, bu nedenle yanlış anlaşılmayacağımı düşünerek bir uyarı yazmak istiyorum... Görebildiğim kadarı ile oldukça heveslisiniz ve bol bol soru soruyor ve konu açıyorsunuz ancak sorularınızın içeriğinden yeterince araştırma yapmadan, bilgi sahibi olmadan sorularınızı yönelttiğiniz ve işlemlere başlayacağınız anlaşılıyor. Soru sormak tabii ki bilgilenmek için güzel bir yol fakat bu şekilde sadece sorularınızın cevabı olan konularda bilgi sahibi olursunuz ve belki de en kritik noktaya ait soru sormadığınız için bilgi eksiği ile cihazınızı kullanılmaz hale getirebilirsiniz. Forumumuzda yer alan yüzlerce rehber ve anlatıma göz gezdirmeniz ve öncelikli olarak bu konuları okuyarak bilgi sahibi olmanız çok daha sağlıklı olacaktır. Bu rehberler içerisinde anlamadığınız noktaları yine mevcut rehber altında yorum olarak sormanız o rehberden faydalanmış olan tecrübeli üyelerimize bildirim gitmesini sağlayacak ve daha hızlı ve net cevaplar almanızı sağlayacaktır. Özetle forumdan bu yöntemle faydalanmaya çalışmanız bilgiye ulaşmanızı fazlasıyla zorlaştırıyor...

Üst Alt