Soru Poco x3 pro cihazıma pixel experience rom kuracağım.

Fyzlvq

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Poco x3 pro
Konular
2
Merhabalar, cihazıma pixel experience rom kurmak istiyorum ama bu romların nasıl kurulduğu hakkında fikrim yok. Nasıl yapacağımı anlatabilir misiniz?

Ek olarak
Cihazımın bl kilidi kapalı, anlatım gelir ise açmayı planlıyorum ve cihazımın garanti süresi devam ediyor. Bootloader kilidi açılmadan önceki haline getirip bl kilidini kapatırsam garanti kapsamına geri girer mi, deneyen var mı, sorun oldu mu?
Teşekkürler.

Khasimoff1

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nurlan
Cihazım
RN 10 5G
Konular
14
Merhabalar, cihazıma pixel experience rom kurmak istiyorum ama bu romların nasıl kurulduğu hakkında fikrim yok. Nasıl yapacağımı anlatabilir misiniz?

Ek olarak
Cihazımın bl kilidi kapalı, anlatım gelir ise açmayı planlıyorum ve cihazımın garanti süresi devam ediyor. Bootloader kilidi açılmadan önceki haline getirip bl kilidini kapatırsam garanti kapsamına geri girer mi, deneyen var mı, sorun oldu mu?
Teşekkürler.

1. Bootloader kilidi açmak
2. Cihazınızla uyumlu custom recovery'ler
3. Custom recovery nasıl kurulur
4. Custom recovery nasıl kullanılır

Bu konulardakı işlemler tüm cihazlar için. Bu işlemleri yaptıktan sonra Pixel Experience romun kendi kurulum talimatlarını okuyun, her cihaz için farklılık gösterdiğinden başka cihazın konusundan bakarak yapmayın.

Eğer cihaz garantiye gidecekse fastboot üzerinden global rom kurduktan sonra bootloader kilidini kapatırsanız hiçbir sorun olmaz. Yeniden garanti kapsamına girer.

Bootloader kilidi kapatma

Kolay gelsin :)

Fyzlvq

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Poco x3 pro
Konular
2
Eğer cihaz garantiye gidecekse fastboot üzerinden global rom kurduktan sonra bootloader kilidini kapatırsanız hiçbir sorun olmaz. Yeniden garanti kapsamına girer.
Teşekkür ederim. Bir forumda okuduğumda detaylı bakılırsa farkedilir yazmıştı birisi bu doğru mu acaba?

Khasimoff1

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nurlan
Cihazım
RN 10 5G
Konular
14
Teşekkür ederim. Bir forumda okuduğumda detaylı bakılırsa farkedilir yazmıştı birisi bu doğru mu acaba?
Rica ederim. Detaylı bakmaktan kast etdiği ne acaba. Forum üzerinde okuduğum kadarıyla bir çok kişi garantiye göndermeden önce bu yöntemleri kullanıyor. Sonuç olarak cihaz ilk günkü haline geri dönüyor, ne bl kilidi açık, ne custom recovery, ne de custom rom oluyor. Tabi ek işlemlerle cihazın geçmişi okuna bilirmi bilmiyorum ama böyle birşey varsa da bunu yapacaklarını zann etmiyorum, her cihaz için bu işlemi uygulamak günler alır. O yüzden içiniz rahat olsun

Fyzlvq

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Poco x3 pro
Konular
2
Rica ederim. Detaylı bakmaktan kast etdiği ne acaba. Forum üzerinde okuduğum kadarıyla bir çok kişi garantiye göndermeden önce bu yöntemleri kullanıyor. Sonuç olarak cihaz ilk günkü haline geri dönüyor, ne bl kilidi açık, ne custom recovery, ne de custom rom oluyor. Tabi ek işlemlerle cihazın geçmişi okuna bilirmi bilmiyorum ama böyle birşey varsa da bunu yapacaklarını zann etmiyorum, her cihaz için bu işlemi uygulamak günler alır. O yüzden içiniz rahat olsun
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Böyle yazmıştı birisi

Khasimoff1

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nurlan
Cihazım
RN 10 5G
Konular
14
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Böyle yazmıştı birisi

Evet bir çok garanti servisinde yetkili hesap bulunmakta ve kontrol edile bilir. Ama yine de bakacaklarını pek zannetmem. Yine de sorumluluk sizin hocam, kimse şunu yap 100% garantiden geçer diyemez, aynı şekilde siz de kimseyi daha sonra suçlayamazsınız. Kendiniz uygun görürseniz açın yada garanti süresinin bitmesini bekleyin.

Fyzlvq

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Poco x3 pro
Konular
2
Evet bir çok garanti servisinde yetkili hesap bulunmakta ve kontrol edile bilir. Ama yine de bakacaklarını pek zannetmem. Yine de sorumluluk sizin hocam, kimse şunu yap 100% garantiden geçer diyemez, aynı şekilde siz de kimseyi daha sonra suçlayamazsınız. Kendiniz uygun görürseniz açın yada garanti süresinin bitmesini bekleyin.
Birde birşey soracağım cihazım tam şarjda iken en fazla 5 saat dayanıyor ve geceleri kullanmıyorken %5 gidiyor. Cihaz da yeni 6 ocakta aldık. Cihazı hor da kullanmıyorum oyun oynadığım vs. yok. Sizce farklı bir ROM yüklersem etkisi olur mu yoksa garantiye mi göndereyim? Teşerkkürler.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ya da bu normal birşey mi bu kadar gitmesi

Khasimoff1

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nurlan
Cihazım
RN 10 5G
Konular
14
Birde birşey soracağım cihazım tam şarjda iken en fazla 5 saat dayanıyor ve geceleri kullanmıyorken %5 gidiyor. Cihaz da yeni 6 ocakta aldık. Cihazı hor da kullanmıyorum oyun oynadığım vs. yok. Sizce farklı bir ROM yüklersem etkisi olur mu yoksa garantiye mi göndereyim? Teşerkkürler.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ya da bu normal birşey mi bu kadar gitmesi
Bu kadar yeni cihaz için kesinlikle normal değil. Benim 3 senelik cihazla aynı değerler alıyorsunuz. Yakın bir zamanda güncelleme yaptınızmı ?

Fyzlvq

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Poco x3 pro
Konular
2
Bu kadar yeni cihaz için kesinlikle normal değil. Benim 3 senelik cihazla aynı değerler alıyorsunuz. Yakın bir zamanda güncelleme yaptınızmı ?
Normalde babam kullanıyordu eline büyük geldiği için oppoya geçti bende 2 ay önce aldım ondan. o da sadece instagram reelsde gezer youtube izler birde whatsapp kullanır başka yaptığı birşey yok. ben babamdan aldığımda miui 13tü sonra 12.5.4'e düşürdüm ama pek bir fark yok.

Khasimoff1

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nurlan
Cihazım
RN 10 5G
Konular
14
Normalde babam kullanıyordu eline büyük geldiği için oppoya geçti bende 2 ay önce aldım ondan. o da sadece instagram reelsde gezer youtube izler birde whatsapp kullanır başka yaptığı birşey yok. ben babamdan aldığımda miui 13tü sonra 12.5.4'e düşürdüm ama pek bir fark yok.
Normalde böyle sorunlar güncelleme yaptıktan sonra ortaya çıkar fakat siz önceki sürüme düşürmüşsünüz, 100% şarjla 5 saat ekran süresi çok az. Böyle bir duruma gece gündüz şarjdayken Pubg oynarsanız gelir. Garantiye gönderirseniz büyük ihtimalle kullancı hatası deyip batarya değişimi için para alıcaklar. İsterseniz dediğiniz gibi aosp rom kurun eğer düzelmezse zaten iki türlüde batarya değişimi için para vericeksiniz

Üst Alt