Soru Poco X3 NFC'nin panelini öğrenmenin bir yolu var mı?

Recep09

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Recep
Cihazım
Poco X3 NFC
Meslek
Öğrenci
Konular
3
Diğer Xiaomi modellerde çekirdek sürümünden öğrenebiliyorduk paneli ama bu cihazda orada herhangi bir şey bulamadım.Farklı uygulamar yükleyip de denedim ama gene sonuç alamadım.Paneli öğrenmenin başka bir yolu var mı sizce? Malum 120hz ekran ve ips LCD.

Moderatör tarafında düzenlendi:

M.Sami

Xiaomi Mİ 11 - 12/256 Special Edition
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Mİ 11
Meslek
IT
Konular
7
Tianma ekranı olup sorun yaşamayanı ben görmedim. Rn8de bizi kandırdılar yeni nesil tianma panel artık sorun yasanmayacak falan 2 ayda hayalet ekran çıktı.
IPS Sorun
Amoled yanık sorun
Bu ekranlar ne zaman düzelecek :D

Oyla:

98956

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmad
Cihazım
Redminite2
Konular
4
Huaxing panellerde sorun yaşayana ben denk gelmedim. İlla ki sorun yaşayan vardır ama tianma kadar yoktur

Oyla:

lewent20

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Levent
Cihazım
X3
Konular
3
IPSlerde oluyor amoled olur :) neden olmasın
İps ler arkadan aydınlatma deniyor ya komple panele ışık veriliyor amoled de ise her pixel kendi ışığını veriyor falan filan ya çok fazla yanan pixeller cortlayabilir o mantıklı ama ips de ki olayı kavrayamadim!

Oyla:

M.Sami

Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Mİ 11
Meslek
IT
Konular
7
İps ler arkadan aydınlatma deniyor ya komple panele ışık veriliyor amoled de ise her pixel kendi ışığını veriyor falan filan ya çok fazla yanan pixeller cortlayabilir o mantıklı ama ips de ki olayı kavrayamadim!
ips ise arkadan aydınlatma yapan sorun oluyor tam ışık yakamıyor
bu hayalet ekrana neden oluyor

Oyla:

cilgingitar

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlker
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
25
Ben OrangeFox kurduğumda öğrenmiştim giriş kısmında panel yazıyor :D huaxing bu arada

Oyla:

bitexx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
TuGi
Cihazım
Poco X3
Meslek
CNC tekniker
Konular
9
Tianma panel li RN7 lerin hepsinde Ghost screen problemi çıktı ve paneller servise yollaninca Shencao paneller ile değiştirildi
garanti var ise 2 sene içinde zaten kendini kesinlikle belli ediyor ve garanti kapsamına giriyor ama garanti yok ise cihazlarda maalesef kötü bir durum :)

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

M.Sami

Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Mİ 11
Meslek
IT
Konular
7
Tianma panel li RN7 lerin hepsinde Ghost screen problemi çıktı ve paneller servise yollaninca Shencao paneller ile değiştirildi
garanti var ise 2 sene içinde zaten kendini kesinlikle belli ediyor ve garanti kapsamına giriyor ama garanti yok ise cihazlarda maalesef kötü bir durum :)

tamamda RN7 garantı olsa bile şimdide bitmişdir RN7 çok eski bir cihaz :) yani garanti kalması imkanı yok.

Oyla:

bitexx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
TuGi
Cihazım
Poco X3
Meslek
CNC tekniker
Konular
9
tamamda RN7 garantı olsa bile şimdide bitmişdir RN7 çok eski bir cihaz :) yani garanti kalması imkanı yok.
Ben RN7 yi örnek verdim sadece o cihazlarda tianma panel kullanıldı ve hepsi sorunluydu sorunlu olan cihazlarda garantili şekilde değişti şuan poco cihazlarda da tianma panel kullanılmış yine ghost screen sorunu olursa garanti kapsamına girer asıl demek istediğim tianma panel vukaatli bir panel poco veya başka bir cihaz farketmez o panelden var ise garantisi olanlar sorun olduğunda garantiden değişebilir ama olmayanlar için kötü bir durum inşallah duzeltmislerdir panel sorununu ama önceden çok kişinin canı yandi bu panel yüzünden

Oyla:

M.Sami

Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Mİ 11
Meslek
IT
Konular
7
Ben RN7 yi örnek verdim sadece o cihazlarda tianma panel kullanıldı ve hepsi sorunluydu sorunlu olan cihazlarda garantili şekilde değişti şuan poco cihazlarda da tianma panel kullanılmış yine ghost screen sorunu olursa garanti kapsamına girer asıl demek istediğim tianma panel vukaatli bir panel poco veya başka bir cihaz farketmez o panelden var ise garantisi olanlar sorun olduğunda garantiden değişebilir ama olmayanlar için kötü bir durum inşallah duzeltmislerdir panel sorununu ama önceden çok kişinin canı yandi bu panel yüzünden

valla kusura bakma LG sorunlar 10da bir bu markada çıkmadı ondan sonra zaten herkes panik oldu son zamanlar panel sorunu duymadım.

Oyla:

bitexx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
TuGi
Cihazım
Poco X3
Meslek
CNC tekniker
Konular
9
valla kusura bakma LG sorunlar 10da bir bu markada çıkmadı ondan sonra zaten herkes panik oldu son zamanlar panel sorunu duymadım.
Hocam kusura bakcak bir durum yok önceki telefonum mi5s di onda da LG panellerinde ghost screen problemi vardı ama benim cihaz farklı paneldi bir sorun olmadı şuan ki telefonum RN7 tianma panel kullanılmis ve sorunluydu servise vererek değişim yapıldı aynı şekil 2 arkadaşım da bu cihazdna aldılar onlarında problem oldu ve servise vererek değişim yaptılar ekranları xiaomi yi kötülemek gibi bir yazı yazmadım kim ne aldığını bilsin sorun çıkarsa ne gibi bir yol izler onun için yazdım ghost screen problemi aynı şekil mi6 da da oldu son zamanlarda bende duymadım şuan ama örnek vermek gerekirse mi note 10 lite larda ise ekran amoled ve kırmızı çizgi problemi var elektronik işi şans işi biraz kiminde olur problem kiminde olmaz ama kronik problemler de göz ardı edilemez

Oyla:
Üst Alt