Recovery Poco X3 NFC (Surya) Tek Tuş TWRP ve Root

reqi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Berkay
Cihazım
POCO X3 NFC
Konular
1
TWRP üzerinden MIUI V12.0.1.0RJGMIXM sürümüne geçtim ve normal olarak TWRP gitti. Bende tekrar TWRP yi kurdum fakat bendede aynı bu şekilde oldu twrp yi kullanamıyorum. Cihazı yeniden başlattığımda ise twrp gidiyor tekrar yüklemek zorunda kalıyorum. Normalde TWRP ye girerken şifre istiyordu şimdi istemiyor bende telefon şifresini kaldırdım ama nafile yine aynı sorun İnşallah bir çözümü bulunur :)
Valla 2 saattir uğraşıyorum format data yaptım olmadı nasıl olacak bilmiyorum canımı sıktı bu iş..

Bilalshnn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilal
Cihazım
Rn3Pro
Meslek
Öğrenci :)
Konular
5
Valla 2 saattir uğraşıyorum format data yaptım olmadı nasıl olacak bilmiyorum canımı sıktı bu iş..
Ustam cihaz benim değil babamın, şimdi fark ettim cihaz bu versiyon (MIUI V12.0.1.0RJGMIXM) ile Android 10'dan Android 11'e geçmiş. Sanırım bu TWRP sürümü artık cihazda çalışmıyor daha güncel TWRP kurmak sorunu çözebilir diye düşünüyorum.

reqi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Berkay
Cihazım
POCO X3 NFC
Konular
1
Ustam cihaz benim değil babamın, şimdi fark ettim cihaz bu versiyon (MIUI V12.0.1.0RJGMIXM) ile Android 10'dan Android 11'e geçmiş. Sanırım bu TWRP sürümü artık cihazda çalışmıyor daha güncel TWRP kurmak sorunu çözebilir diye düşünüyorum.
TWRP den format data yaptım düzeldi sonunda kendine geldi. Bu sefer adb fastboottan diag port açarken su komutunu yazınca izin ver seçeneği gelmiyor deli olacağım ya

Bilalshnn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilal
Cihazım
Rn3Pro
Meslek
Konular
5
TWRP den format data yaptım düzeldi sonunda kendine geldi. Bu sefer adb fastboottan diag port açarken su komutunu yazınca izin ver seçeneği gelmiyor deli olacağım ya
Bu sorunlar büyük ihtimal yeni android sürümünden kaynaklanıyor. Telefon hafızasındaki klasörler şifreli gözüktüğü için ben hafıza kartı üzerinden daha güncel bir TWRP kurdum fakat yine telefon hafızasındaki tüm klasörler şifreli gözüküyor. Temiz kurulum şart galiba babamın önemli dosyaları varsa onları yedekleyip temiz kurulum yaparım en yakın zamanda. Bu arada biraz bekleyeceğim işin ehli kişiler sorunu çözer umarım :)

reqi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Berkay
Cihazım
POCO X3 NFC
Konular
1
Bu sorunlar büyük ihtimal yeni android sürümünden kaynaklanıyor. Telefon hafızasındaki klasörler şifreli gözüktüğü için ben hafıza kartı üzerinden daha güncel bir TWRP kurdum fakat yine telefon hafızasındaki tüm klasörler şifreli gözüküyor. Temiz kurulum şart galiba babamın önemli dosyaları varsa onları yedekleyip temiz kurulum yaparım en yakın zamanda. Bu arada biraz bekleyeceğim işin ehli kişiler sorunu çözer umarım :)
Android 10 a nasıl dönebilirim ?

Bilalshnn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilal
Cihazım
Rn3Pro
Meslek
Konular
5
Uygun romu bu siteden Recovery olarak indirip TWRP üzerinden kurarak yapılabilir fakat. Tavsiye etmem ustam xiaomi cihazlarda antiroll back var büyük ihtimal bu cihazda da vardır. Benimde bu konuda çok bilgim yok ama cihazın sürümü düşürüldüğünde cihaz brick olabiliyor ve cihazı tekrar açmasıda kolay değil yetkili hesapla tekrar rom yüklenmesi gerekiyor falan filan. İyice araştırıp net bilgi sahini olmadan kafaya göre işlem yapmak baya büyük sorunlara yol açabiliyor. Aslında bu konuda benim bilgim yok denecek kadar az birisi çıkıp bizi bu konuda aydınlatırsa çok iyi olur :)

reqi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Berkay
Cihazım
POCO X3 NFC
Konular
1
Uygun romu bu siteden Recovery olarak indirip TWRP üzerinden kurarak yapılabilir fakat. Tavsiye etmem ustam xiaomi cihazlarda antiroll back var büyük ihtimal bu cihazda da vardır. Benimde bu konuda çok bilgim yok ama cihazın sürümü düşürüldüğünde cihaz brick olabiliyor ve cihazı tekrar açmasıda kolay değil yetkili hesapla tekrar rom yüklenmesi gerekiyor falan filan. İyice araştırıp net bilgi sahini olmadan kafaya göre işlem yapmak baya büyük sorunlara yol açabiliyor. Aslında bu konuda benim bilgim yok denecek kadar az birisi çıkıp bizi bu konuda aydınlatırsa çok iyi olur :)
Valla ne yapacağım bilemiyorum imei repair yapmam lazım umarım detaylı bir şekilde yardım edebilecek biri çıkar. Salak gibi güncelleme yaptım keşke kutudan çıktığı gibi bıraksaydım.:D

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
reqi,

Madde 4.2
gereği mümkün değil birinin çıkması ;)

Ücretli destek alın kafanızda cebinizde rahat etsin...

enes7ctn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
POCO X3 NFC
Konular
0
Android sürümünü düşürmene gerek yok. TWRP ni yükseltmen yeterli olacaktır. TWRP nin kalıcı olması için TWRP yi flashladıktan sonra magisk flashla. Bu işini görecektir.

Son düzenleme:

reqi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Berkay
Cihazım
POCO X3 NFC
Konular
1
Android sürümünü düşürmene gerek yok. TWRP ni yükseltmen yeterli olacaktır. TWRP nin kalıcı olması için TWRP yi flashladıktan sonra magisk flashla. Bu işini görecektir.
Bu diag port açmak için işe yarayacak mıdır ? "Su" komutunu cihazım algılamıyor.

Üst Alt