Rom POCO X3 NFC (Surya) LedoEdition v12.5.7.0 Custom ROM

muratilk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
murat
Cihazım
POCO X3 NFC
Konular
2
Bahsettiğiniz çalışmayan aksamlar ileriki revizyona ait spoiler niteliğinde diyebilirim :) kısım kısım düzenleme yapıyor hocamız. rev50-51-52 diye gidiyor rom. Her revizyonda yeni bir özellik ekleniyor roma :)
Sağolun ,gördüğüm bir aksaklık daha bildireyim o vakit.Launcher ayarlar bölümünde sayfa geçiş efekti tutarsız.ayarlanamıyor.basit bir durum ama,çalışmıyor.

Turko31

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdi
Cihazım
10t/note 10 pro
Meslek
Emniyet mensubu
Konular
3
merthayatibas, Endonezya 12.0.3 u güzel bir custom rom haline getirebilirsen kâfi :D

Turko31

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdi
Cihazım
10t/note 10 pro
Meslek
Emniyet mensubu
Konular
3
merthayatibas,
Ekran yenileme 90 hz
MIUI launcher
Akıllı ag modu
Endo 12.03 bunları eklersen on numara rom olur greshan yapmis ama tamamı TR değil sen tamamını yaparsan bu iş olur gibi

tıslayankedi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MIUI Destek
Cihazım
POCO X3 PRO
Meslek
ROM Geliştiricisi
Konular
36
merthayatibas,
Ekran yenileme 90 hz
MIUI launcher
Akıllı ag modu
Endo 12.03 bunları eklersen on numara rom olur greshan yapmis ama tamamı TR değil sen tamamını yaparsan bu iş olur gibi
Hocam şöyle bir durum var. İncelediğimde xiaomi.eu/greeshan hiçbiri MiuiHome tam olarak entegre edememiş. Poco launcher' ın yanına dosyası atılmış sadece.
Ayrıca 90HZ seçeneğini de eklememişler. Zaten eklesen de seçsen de dfps değerlerini 90 olarak atasan da yine 60' a düşüyor (12.0.3.0 -12.0.7.0 sürümlerinde)
Şöyle birşey yapabiliriz, en azından beğendiğiniz bir romu benimle paylaşın. Ben çevirilerini yapayım.

Normalde MiuiHome' u eklemek için şöyle bir yol izleniyordu.
MiuiHome' u system' e atıp (çok detay vermicem o kadarı da meslek sırrı kalsın :) )
Framework-Res APK' yı editleyip miuihome' u tanıtmak,
Build.Prop dan da miuihome' u tanıtmak gerekiyor (ki genelde bu adımı yapınca rom bootloop a düşüyor :D )

firatbirben

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
FIRAT
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
6
Hocam şöyle bir durum var. İncelediğimde xiaomi.eu/greeshan hiçbiri MiuiHome tam olarak entegre edememiş. Poco launcher' ın yanına dosyası atılmış sadece.
Ayrıca 90HZ seçeneğini de eklememişler. Zaten eklesen de seçsen de dfps değerlerini 90 olarak atasan da yine 60' a düşüyor (12.0.3.0 -12.0.7.0 sürümlerinde)
Şöyle birşey yapabiliriz, en azından beğendiğiniz bir romu benimle paylaşın. Ben çevirilerini yapayım.

Normalde MiuiHome' u eklemek için şöyle bir yol izleniyordu.
MiuiHome' u system' e atıp (çok detay vermicem o kadarı da meslek sırrı kalsın :) )
Framework-Res APK' yı editleyip miuihome' u tanıtmak,
Build.Prop dan da miuihome' u tanıtmak gerekiyor (ki genelde bu adımı yapınca rom bootloop a düşüyor :D )
Bende eu.xiaomi MIUI 13 android 12 indirdim
Merakımdan bu gün test etmeyi düşünüyorum
Acaba siz hiç kullandınız mı?

tıslayankedi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MIUI Destek
Cihazım
POCO X3 PRO
Meslek
ROM Geliştiricisi
Konular
36
Bende eu.xiaomi MIUI 13 android 12 indirdim
Merakımdan bu gün test etmeyi düşünüyorum
Acaba siz hiç kullandınız mı?
Port rom diye hatırlıyorum. İlk etapta WIFI çalışmadı. Sonra tekrar kurdum ve öyle düzeldi. Biraz gecikmeler vardı

Turko31

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdi
Cihazım
10t/note 10 pro
Meslek
Emniyet mensubu
Konular
3
merthayatibas, beğendiğim ama custom rom tadında ve MIUI launcher olmadığı için kuramadigim tek rom Endonezya 12.0.3 işin aksi de en popüler ronlardan biri.
Poco başlatıcı sevemiyorum üstelik rom global bir rom. custom değil arama kaydetme var evet ama gereksiz uygulamalarin kaldırıldığı birkaç özellik eklendiği ekran yenileme olsun akıllı ag modu olsun tema yazi tipi olsun vs vs yoktur. Bahsi çok geçen bu romu bir şekilde uyarlamak lazım giggle~~

tıslayankedi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MIUI Destek
Cihazım
POCO X3 PRO
Meslek
ROM Geliştiricisi
Konular
36
merthayatibas, beğendiğim ama custom rom tadında ve MIUI launcher olmadığı için kuramadigim tek rom Endonezya 12.0.3 işin aksi de en popüler ronlardan biri.
Poco başlatıcı sevemiyorum üstelik rom global bir rom. custom değil arama kaydetme var evet ama gereksiz uygulamalarin kaldırıldığı birkaç özellik eklendiği ekran yenileme olsun akıllı ag modu olsun tema yazi tipi olsun vs vs yoktur. Bahsi çok geçen bu romu bir şekilde uyarlamak lazım giggle~~
Hocam selam, büyük rom üreticileri de endonezya da 12.0.7' ye kadar poco launcher' ı silememiş yanına miuihome yüklemişler. Bu noktada benim de yapabileceğim bundan farksız olur çünkü onlar kadar bilgili değilim.
Keza şuanda Ledolevent hocam ile birlikte endonezya 12.0.7.0 hazırlıyoruz. Bir aksilik çıkmazsa 2 farklı sürümü olacak. 1 tanesi standart kullanıcıların daha fazla ekran süresi alması için. Diğer sürüm ise gaming versiyon olacak. Kendinden kernel yüklü olarak gelecek.

Turko31

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdi
Cihazım
10t/note 10 pro
Meslek
Emniyet mensubu
Konular
3
merthayatibas, yanına mi home derken iki adet başlatıcı var yani demi ? Bu roma sisteme extra yük getirmez mi ?
Hazırlarken 90hz & akıllı ağ modu olsun mutlaka

tıslayankedi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MIUI Destek
Cihazım
POCO X3 PRO
Meslek
ROM Geliştiricisi