Rehber POCO X3 NFC ROM Kurulumu Ayrıntılı Kılavuz

musty3351

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
POCO X3 NFC
Konular
1
Tamam teşekkürler.

Antagonist35

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi6,PocoX3 NFC
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
2
aosp romdan miui roma nasil gececegiz mount vendor hatasi veriyor sanirim yüklerken bu hatayi gormezdenmi gelmek gerek ?

MertBeet

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
POCO X3 NFC
Konular
27
aosp romdan miui roma nasil gececegiz mount vendor hatasi veriyor sanirim yüklerken bu hatayi gormezdenmi gelmek gerek ?
Miui romlarda fw gerekmiyor. Aosp romdan geçerken sadece miui rom flash ve format data bu kadar. Bahsettiğiniz hatanın önemi yok. Eğer rom flashlamadan önceki menüde (orangefox üzeriden) iki tane işaretli olan tiki kaldırırsanız bahsettiğiniz hatayı almazsınız. Ama dediğim gibi hatanın bir önemi yok, görmezden gelinebilir..

Antagonist35

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi6,PocoX3 NFC
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
2
Miui romlarda fw gerekmiyor. Aosp romdan geçerken sadece miui rom flash ve format data bu kadar. Bahsettiğiniz hatanın önemi yok. Eğer rom flashlamadan önceki menüde (orangefox üzeriden) iki tane işaretli olan tiki kaldırırsanız bahsettiğiniz hatayı almazsınız. Ama dediğim gibi hatanın bir önemi yok, görmezden gelinebilir..
orange foxu guncelledim herhangi bir hata almadan kurdum sorun yok tesekkurler.bu arada orange fox son surum xda basliginda son sayfada paylasilmis.nedense ilk sayfada eski surum gorunuyor.

MertBeet

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
POCO X3 NFC
Konular
27
orange foxu guncelledim herhangi bir hata almadan kurdum sorun yok tesekkurler.bu arada orange fox son surum xda basliginda son sayfada paylasilmis.nedense ilk sayfada eski surum gorunuyor.
Bilgim yok hocam. Burada da güncel link mevcut

98956

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmad
Cihazım
Redminite2
Konular
4
Böyle konular neden sabit değil anlamıyorum, bilmem kaçıncı sayfada buldum konuyu.

Muco1365

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mücahit
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
10
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Bu konuyu açmamda ki sebep POCO X3 ve diğer kutusundan android 10 ile çıkan cihazların denen farklı bir olayla geliyor olması. Bu dynamic partitions olan cihazlara rom flashlamak biraz daha farklı işliyor.

Öncelikle bu işlemler için cihazınızın bootloader kilidi açık ve custom recovery yüklü olması gerekiyor.

Stok Miui den Custom Roma geçenler için adımlar
  • Cihaz recovery moda alınır
  • Hangi ROMa geçecekseniz o ROM için varsa belirtilen Firmware flashlanır
  • Recovery Modda yeniden başlatılır
  • İndirdiğiniz ROM flashlanır
  • Format Data > Yes yapılır(Bu işlem ile cihazda ki tüm verileri silinecektir)
  • Cihaz yeniden başlatılır
Herhangi bir custom romdan bir başkasına geçerken ki adımlar
  • Cihazda şifre varsa kaldırılır
  • Cihaz recovery moda alınır
  • Wipe Data, Cache and Dalvik Cache yapılır
  • Varsa/Gerekli ise Firmware flashanır
  • Recovery modda yeniden başlatılır
  • İndirdiğiniz ROM flashlanır
  • Cihaz yeniden başlatılır

Önemli Hatırlatmalar
  1. Android 11 den 10'a, Android 10 dan 11'e geçişlere format data işlemi zorunludur
  2. Eğer cihaz açılmaz ise format data yapın.
  3. Magisk/Gapps flashlayacaksanız bunu sistem açılıp ekran geldikten sonra sonra tekrar recovery moda girip yapmanız gerekir
  4. Her ihtimale karşı önemli verilerinizi her zaman yedekleyin.
NOT: Yapılan işlemlerde oluşabilecek herhangi bir problemde sorumluluk size aittir.Ben veya Miui Türkiye asla sorumlu tutulamaz.
Firmware yükleme olayını İlkez görüyorum yüklemezsek ne gibi sorunlar olur. Çünkü yabancı forumlarda hiç bahsettiklerini görmedim.

Slymngvn

MIUI özgürlüktür :)
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Guven
Cihazım
Redmi K60
Konular
35
Selamun aleykum.poco x3 cihazimn klidni acp.ardndan. xiaomi tools ile eu stabul romu kurdum ama kurduktann sonra tlfn aclrken surekli ekranda acls animasyonu yeniliyor ekrani. Kendni. İlk defa. Rom yukleme olayna grdm .byerde bi hatam dikkatsizligm oldu. Sanrm

Üst Alt