Rom Poco X3 NFC MIUI Mind 12.0.9.0 | Android 10

Samet061905

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
20
Bu romda 90 Hz nasıl aktif edecez ? Ekran Hızı ayarlarinda var ama aktif olmuyor

livelive

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Livelive
Cihazım
x3 NFC
Konular
0
Öncelikle konu sahibine bu güzel rom için teşekkür ediyorum, son global 12.5.3 güncellemesinde telefondan soğudum şimdi tekrar sevmeye başladım maşallah yağ gibi tabirine yakıştı en azından.
Başıma niye geldi bilmiyorum ama şunları da ekleyeyim belki birine yardımcı olur;
Rom dosyasını indirdim, telefona attım, twrp kurdum, wipeda belirtilen yerleri işaretleyip yaptım install kısmına bir döndüm rom dosyası yok, bilgisayar telefonu görmüyor, biraz uğraştan sonra yine konu sahibi sağolsun başka bir yerde yazdığı çözüme denk geldim ve işime yaradı küçük bi yedekleme olayından sonra bilgisayar telefonu gördü ama hop yeni bir sorun rom dosyasını atamıyorum, telefonun içinde karmakarışık dosyalar var ve şaka değil boyut tam 256 TB gösteriyor telefonu, bunu da bir kısım araştırmalar sonucu format data recovery reboot ile hallettim, sonra döndüm mtp enabled disabled + mount ile küçük yedekleme ile tekrar tanıttım bu sefer de rom yükleme hatası verdi yüklenmemeye inat etti, son kez deneyeyim dedim bi format data recovery reboot daha yaptım mtp disabled-enabled mount yedekleme son deneme ve başarılı sonuç, neden ve nasıl olduğuna dair bir fikrim yok ama tüm bu süreç 3 saat civarı bir süremi aldı, sonuç olarak değdi 120 hz hissiyatı, o takılmaları donmaları görmemek beni mutlu etti, yapa yapa öğreneceğiz bakalım :)
Hemen hemen aynılarını yaşamakla birlikte bu sürümü önceki versiyonum olan stabil android 11de magisk kurulmadığı için yükledim ama çok hoş duruyordu geri dönmek istemedim açıkçası. :) Yalnız otomatik parlaklık ayarlamada sorun var gibi geldi bana. Birkaç gün test edeceğim bakalım ama akıcılık ve batarya sanki şimdiden daha iyi gibi geldi.

Turko31

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdi
Cihazım
10t/note 10 pro
Meslek
Emniyet mensubu
Konular
2
livelive, ışığa duyarlılığı iyi olduğu için size öyle gelmis olabilir

hobo06

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Uğursal Ozan
Cihazım
poco x3 nfc
Konular
4
Uzun zamandır aosplerden sonra bayağı iyi geldi ama herhangi birinden mesaj alamıyorum kendi mesaj uygulamasında da alamiyorum Google mesajlar indirdim ondanda alamıyorum. Bankadan onay kodları falan geliyor. Ben birine mesaj atınca gidiyor ama başka birinden bana mesaj atınca gönderilemedi yazıyor, mesaj gelse bile şifreli görünüyor. Böyle bişey yaşayan varsa lütfen yardım edebilir mi araştırdım sonuç bulamadım sırf bu yüzden bırakmak istemiyorum romu whew~~

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Uzun zamandır aosplerden sonra bayağı iyi geldi ama herhangi birinden mesaj alamıyorum kendi mesaj uygulamasında da alamiyorum Google mesajlar indirdim ondanda alamıyorum. Bankadan onay kodları falan geliyor. Ben birine mesaj atınca gidiyor ama başka birinden bana mesaj atınca gönderilemedi yazıyor, mesaj gelse bile şifreli görünüyor. Böyle bişey yaşayan varsa lütfen yardım edebilir mi araştırdım sonuç bulamadım sırf bu yüzden bırakmak istemiyorum romu whew~~
Bu tür sorunlar ağ modu kaynaklı olabilir.
Ya mesaj servis sorunu da olabilir. Mesajlardan "Kısa mesaj servis merkezi" ayarlarını kontrol edin.
Mesela Türk Telekom için +905598008000 şeklinde olmalı.

Turko31

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdi
Cihazım
10t/note 10 pro
Meslek
Emniyet mensubu
Konular
2
hobo06, mobil hat kaynakli romdan bağımsız bir durum arkadaşımın başına geldi telefon garantili global rom kurulu mesaj gelmiyordu napti bilmiyorum

hobo06

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Uğursal Ozan
Cihazım
poco x3 nfc
Konular
4
Başka Roma gectim düzeldi şimdilik

Turko31