Yardım Poco X3 NFC Kamera Bulanıklık Sorunu

Huseyinterzi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hüseyin
Cihazım
Mi6
Konular
11
Arkadaşlar selamın aleyküm.
Cihazımda eu rom 12.0.7 yüklü
Stroambreaker kernel yüklü.
Orange Fox recovery yüklü.
Root mevcut.
Magisk son sürüm yüklü.
Anx camera yüklü.
Telefonda kamerayı açtığımda 1x modu geliyor. Ön plandaki nesneler net oluyor ama uzaktakiler bulanik. Farklı kamera uygulamalarında da durum ayni. Örnek gcam, kamera uygulamasi vb . Telefonu sifirladim tüm modülleri yeniden yükledim ondan sonra boyle oldu. Yardımlarınızı bekliyorum.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-05-23-22-57-08-116_com.android.camera.jpg
    Screenshot_2021-05-23-22-57-08-116_com.android.camera.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 64
  • IMG_20210523_225548.jpg
    IMG_20210523_225548.jpg
    153,8 KB · Görüntüleme: 62
  • IMG_20210523_225520.jpg
    IMG_20210523_225520.jpg
    54 KB · Görüntüleme: 62
Son düzenleme:

burak1706

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
burak
Cihazım
xiaomi
Konular
0
sorunu çözdünüz mü hocam

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
189
sorunu çözdünüz mü hocam
Sorunu çözmüştür mutlaka hocamız. Bence sorunun kaynağı hocamızın zaten MIUI kameranın olduğu roma ANX kamerayı yüklemesi. İki MIUI kamera uyumsuzluk çıkartmış gibi. Foruma birkaç gün önce girmiş kendisi en son. Yeniden girince yazar.

recepagdas

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
recp
Cihazım
mi5
Konular
1
Eger kameranin fokusla motorunun calistigina eminseniz ( kameranin bi ileri geri mercek hareketiyle netlesmesi olayi ), muhtemelen kurdugunuz farkli kamera uygulamalari veya moduller yuzunden yanlis kamera devreye giriyor. Ornek Normal cekim kamerasi yrrine o anda makro kameranin goruntusunu vermesi gibi. Bunun test edilmesi basit. 4 Kamera var. Telefonun arkasini cevirdiginizde sol ustte led flash varken sag ust kose normal cekim kamerasi, sol alt köse makro modu kamerasi, sag alt kose bokeh ( portrede derinlik algilamasi icin kullaniliyor ) ortadaki ise genis aci kamerasi. Siz normal cekim modunda iken kameralari tek tek parmaginizin ucuyla digerlerine denk gelmeyecek sekilde kapatarak denerseniz dogru kamerayi mi calistiriyor anlayabilirsiniz. Umarim isinize yarar.

Huseyinterzi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hüseyin
Cihazım
Mi6
Konular
11
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
sorunu çözdünüz mü hocam
Hayir hocam. Büyük ihtimal lens önünde pislik var pazartesi müsait olursam telefonu götüreceğim.Ankaraya geldim bir kaç gün buradayım. Anatolia teknoloji var oraya yaptırıyorum genelde cihazlarımi. Sorun çözülürse buradan yazarım.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
189
Hayir hocam. Büyük ihtimal lens önünde pislik var pazartesi müsait olursam telefonu götüreceğim.Ankaraya geldim bir kaç gün buradayım. Anatolia teknoloji var oraya yaptırıyorum genelde cihazlarımi. Sorun çözülürse buradan yazarım.
Modülleri kaldırmayı denediniz mi?

Huseyinterzi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hüseyin
Cihazım
Mi6
Konular
11
Modülleri kaldırmayı denediniz mi?
Telefonu komple sıfırladım. Sıfırdan rom attım. Modül kullanmadım ama yine aynı sorun mevcut. Lens kirli diye uyarı veriyor. Sallayınca düzeliyor. Bazen çok net bazen bulanık çekiyor. Modulle alakalı olsa hep aynı olmalı diye düşünüyorum.

Huseyinterzi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hüseyin
Cihazım
Mi6
Konular
11
Eger kameranin fokusla motorunun calistigina eminseniz ( kameranin bi ileri geri mercek hareketiyle netlesmesi olayi ), muhtemelen kurdugunuz farkli kamera uygulamalari veya moduller yuzunden yanlis kamera devreye giriyor. Ornek Normal cekim kamerasi yrrine o anda makro kameranin goruntusunu vermesi gibi. Bunun test edilmesi basit. 4 Kamera var. Telefonun arkasini cevirdiginizde sol ustte led flash varken sag ust kose normal cekim kamerasi, sol alt köse makro modu kamerasi, sag alt kose bokeh ( portrede derinlik algilamasi icin kullaniliyor ) ortadaki ise genis aci kamerasi. Siz normal cekim modunda iken kameralari tek tek parmaginizin ucuyla digerlerine denk gelmeyecek sekilde kapatarak denerseniz dogru kamerayi mi calistiriyor anlayabilirsiniz. Umarim isinize yarar.
Hocam mesajınızi yeni gördüm. Lensler dediğiniz sırada. Herhangi bir sorun gözükmüyor ama bazen netlestirip bazen netleştirmemesi ilginç. Tanıdığım telefoncuya gittim kameranın lenslerinin görüntüsünü mikroskop ile aldık ve çok ilginç bir şeyler var kameranın lenslerinde. İsim olduğu için telefonu bırakmadim ama büyük ihtimal kamera ile alakalı bir durum ve poco X3 nfc kamera ile ilgili bir cok şikayet mevcut İnternet üzerinde.

recepagdas

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
recp
Cihazım
mi5
Konular
1
Hocam mesajınızi yeni gördüm. Lensler dediğiniz sırada. Herhangi bir sorun gözükmüyor ama bazen netlestirip bazen netleştirmemesi ilginç. Tanıdığım telefoncuya gittim kameranın lenslerinin görüntüsünü mikroskop ile aldık ve çok ilginç bir şeyler var kameranın lenslerinde. İsim olduğu için telefonu bırakmadim ama büyük ihtimal kamera ile alakalı bir durum ve poco X3 nfc kamera ile ilgili bir cok şikayet mevcut İnternet üzerinde.
Gecmis olsun. Umarim duzelir.

bekmez

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Özgür
Cihazım
mi9t
Konular
1
Sorun çözüldü mü?