Soru Poco x3 NFC Dinamik Yenileme Hızını Kapatan Arkadaşlarıma Soru

LejyonerisT

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kutay
Cihazım
POCO x3
Konular
10
Selamlar dostlar. Rehber - Dinamik Yenileme Hızını Kapatma [120Hz Sabitleme] adresindeki talimatları uygulayıp, "dynamic switch" saçmalığına son vermiş arkadaşlarıma sorum şudur. Gözlemlerinize dayanarak herhangi bir durumda Hz geçişleri HİÇ yaşadınız mı? Tek bir düşüş örneği dahi yeter. Zira garantisini bu düşüşleri tekrar yaşayacaksam bozmak istemem ve markette "Blood and Glory" adında mini basit bir oyun mevcut. Oyun içinde ve mini savaşlarda 60Hz alıyorken, anlık bir SMS almıştım. O ara her ne olduysa oyun içi 120Hz almaya başlamıştım. Birkaç saniye sonra tekrar 60Hz'ye düşmüştü. Bu da bana dynamic switch saçmalığının bir dayatması gibi gelmişti. Yani aslında 120Hz her türlü verim alabileceğim 2D bir oyundan 60Hz almaya zorlanıyordu telefon.

Bu yenileme hızını kaldıran arkadaşlarımdan bu basit oyunu marketten indirip, oyun içi Hz ve fps değerlerini benimle paylaşmalarını rica ediyorum. Alacağım cevaplara göre linkteki yolu izleyip, bu saçmalıktan kurtulacağım. Değerli zamanınızı ayırıp, yapacağınız yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
9
Hayır o sonda verilen kod girildikten sonra hiçbir şekilde 120 hz altına düşmüyor. Oyunun linkini atarsanız test edebilirim.
Yalnız oyunun FPS desteği önemli oyun 60 fps destekliyorsa ekran 120 hz devam etse bile en fazla 60 fps verir.

Son düzenleme:

LejyonerisT

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kutay
Cihazım
POCO x3
Konular
10
Hayır o sonda verilen kod girildikten sonra hiçbir şekilde 120 hz altına düşmüyor. Oyunun linkini atarsanız test edebilirim.
Yalnız oyunun FPS desteği önemli oyun 60 fps destekliyorsa ekran 120 hz devam etse bile en fazla 60 fps verir.
İşte kastettiğim şey tam olarak buydu hocam. Madem bu oyun 60 fps desteklemiyor, niye SMS bildirimi geldikten sonra 60 fps vermeye başladı? Belliki kısıt yüzünden. Ama siz de değerleri 30 fps olarak alırsanız kafam hepten karışmış olacak. Oyunun linki şu;

LejyonerisT

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kutay
Cihazım
POCO x3
Konular
10
Hocam pardon yanlış oyunmuş, link şu;
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bir sorum daha olacaktı. Bu işlem için şimdiden BL kilidinin açmak istedim. Baya uğraştım ve sonunda "please unlock 168 hours later. And do not add your account in MIUI again, otherwise you will wait from scratch" mesajı ile karşılaştım. Çeviri biraz kafamı kurcaladı. Benim anladığım 168 saatin sonunda başka bir işlem yapmam gerekmeksizin kilit açılacak. Yanlış mıyım? Yani tekrar BL kilit açma işlemlerini gerçekleştirmeme gerek kalacak mı?

ersser01

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ersin
Cihazım
Mi 10 T Pro
Konular
4

Bir sorum daha olacaktı. Bu işlem için şimdiden BL kilidinin açmak istedim. Baya uğraştım ve sonunda "please unlock 168 hours later. And do not add your account in MIUI again, otherwise you will wait from scratch" mesajı ile karşılaştım. Çeviri biraz kafamı kurcaladı. Benim anladığım 168 saatin sonunda başka bir işlem yapmam gerekmeksizin kilit açılacak. Yanlış mıyım? Yani tekrar BL kilit açma işlemlerini gerçekleştirmeme gerek kalacak mı?
kilit açılması için belirli bi süre beklemeniz lazım .

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
9

168 saat sonunda tekrar bağlayıp unlock butonuna basmanız yeterli. Yalnız kilit açıldıktan sonra her şey silinir telefon otomatik format atar ona göre yedek alın.

Bu oyun 30 fps destekliyor. 120 hz ekran açık olsa bile alacağı 30 fps.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

LejyonerisT

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kutay
Cihazım
POCO x3
Konular
10
kilit açılması için belirli bi süre beklemeniz lazım .
Bilgilendirme için teşekkür ediyorum

168 saat sonunda tekrar bağlayıp unlock butonuna basmanız yeterli. Yalnız kilit açıldıktan sonra her şey silinir telefon otomatik format atar ona göre yedek alın.

Bu oyun 30 fps destekliyor. 120 hz ekran açık olsa bile alacağı 30 fps.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Anladım hocam. Demekki oyun için yaşadığım durum saçma bir bugdan ibaretmiş. Durum yine çok saçma ama bilgilendirme aydınlattı beni teşekkür ederim vaktini ayırdığın için dostum :)

Üst Alt